חיפוש מאמרים

12052 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ממכללת מעוף לטכניון

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות אלרגיות

נושא המאמר: מהם המאפיינים של אלרגיה לבוטנים
מאת: "מכביתון" - מגזין הבריאות של מכבי שירותי בריאות.    שמור מאמר למועדפים

מהם המאפיינים של אלרגיה לבוטנים ולמוצרים העשויים מבוטנים (במבה למשל?..)

לחלבוני הבוטנים תכונות אלרגניות חזקות ביותר - בחלקן קטלניות ביותר - עד כדי סכנת חיים.
זו הסיבה מדוע בארצות הברית, ארץ בה השימוש בחמאת בוטנים מקובל מאוד, אסור להביא סנדוויצים מרוחים בחמאת בוטנים למעונות יום ולגני ילדים. יש גם גנים בארץ אשר אימצו המלצה זו ואינם מתירים אכילת במבה המיוצרת מבוטנים.

מחקר המתפרסם בכתב העת Journal of Pediatrics ניסה לעקוב אחר ילדים שפיתחו תגובות אלרגיות לבוטנים עוד טרם מלאו להם 4 שנים. למרות שילדים אלה קיבלו הוראה לאחר החשיפה הראשונה להימנע מאכילת בוטנים בעתיד ואף לא לבוא במגע אתם, רובם קיבל בוטנים בשנית, ולפעמים גם פעמים נוספות, בטעות. החוקרים רצו לברר האם הביטוי הקליני של האלרגיה היה זהה בכל פעם בהם נחשפו לבוטנים. המחקר כלל 83 ילדים שסבלו מרגישות לבוטנים.

מבין 83 הילדים שהתקבלו למעקב לאחר תגובה אלרגית לבוטנים, רק ל-60% הייתה תגובה נוספת לאחר חשיפה מקרית חוזרת. הווה אומר שב-40% מהמקרים הרגישות נעלמה או שהאבחנה הראשונה לא הייתה נכונה. כאשר החוקרים סיווגו את התגובות לפי חומרתם, מתברר כי ב-27% מהילדים התגובה הראשונה לבוטנים סיכנה את חייהם!
ממצא זה מדגיש את הסכנה הגלומה באכילת בוטנים. ממצא נוסף, ובעל חשיבות מעשית, היה העובדה שגם במקרים בהם התגובה הראשונה לא העמידה את החולה בסכנה, אין הדבר מעיד על העלול להתרחש בחשיפה נוספת לבוטנים בעתיד. במקרים רבים הייתה התגובה הראשונה קלה, ולמרות זאת, בחשיפה השניה לבוטנים נצפו תגובות שסיכנו את חיי הילד.

כלומר, תגובה אחת אינה בהכרח מלמדת על היקפה של תגובה נוספת וגם לא על האיבר אשר ייפגע כתוצאה מהאלרגיה. חשוב לציין, כי החשיפה בארץ לחטיפי בוטנים דוגמת במבה מתרחשת בגיל מאוד צעיר, לכן יש להיזהר מאוד בשל האלרגניות הגבוהה של הבוטנים כאשר מחפשים גיוון כלשהו למזונו של התינוק.
www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י "מכביתון" - מגזין הבריאות של מכבי שירותי בריאות. שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!