חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הטיפול הטבעי בדיכאון

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: לימוד תוכנה לילדים חוגי תכנות לימוד פיתוח משחקי מחשב uingame

נושא המאמר: פיתוח משחקי מחשב כאמצעי לחינוך לערכים חברתיים
מאת: גלעד שמיר   שמור מאמר למועדפים

מה היכולות שיש לפיתוח משחקי מחשב להציע למחנכים המעונינים לפתח ערכים חברתיים בקרב תלמידיהם? פיתוח משחקי מחשב ייחודיים בדרכים רבות לעומת שיטות קונבנצינאליות של חינוך בכך מאפשרים להעביר מסר בצורה שמושכת את התלמידים והופכת את הלמידה לחוויה.
אם נתבונן על היתרונות של משחקי המחשב עצמם, ניתן לאמר שהם ייחודיים מכל מדיה אחרת תודות למנופים הרבים שבאמצעותם הם יכולים להשפיע על השקפת העולם, ערכים והתנהגויות של שחקנים. בדומה לספרות וקולנוע, גם משחקי וידאו הם בעלי תוכן של עלילה, דמויות, קונפליקט, ודימויים אשר איתם מתקיימת אינטראקציה דרך ויזואליזציה ושמע. שלא כמו אמצעי תקשורת אלו משחקי מחשב מאפשרים בנסוף גם חוויה אינטראקטיבית עם הדמויות ופעולה לפי הכללים, העקרונות והמטרות הקובעות מה על השחקנים לעשות במשחק.
מעבר לייחודיות הזאת כאן על התלמיד לייצר את המשחק בעצמו. בהיותו האחראי על התוצר הוא מאמץ את הערכים והופך לשליח המפיץ אותם. פיתוח משחקי מחשב הוא תהליך מורכב המצריך שלבים רבים ומאתגרים ולכן הערכים המבוטאים במשחק מוטמעים בדרך עקיפה ומעניינת בשלבי הפיתוח הכוללים חקר הנושא, קביעת הכללים, עיצוב הדמויות, קביעת מערכת החוקים ואף בשלב הבדיקות.
האחריות שיש למפתח על התוצר שלו מייצרת אצלו מוטיבציה גבוהה המאפשרת למידה מיטבית. בסיום התהליך מפיץ התלמיד את המשחק שלו לחברים ובכך המסר החברתי עובר לאנשים נוספים. פיתוח משחק מלווה תמיד בפידבק מהסביבה ובכך נותן לתלמיד במה נוספת להסביר את החברתיות שבמשחק ובעקיפין לחיזוק נוסף אצלו של הערכים. התוצר נשאר לאורך זמן ובכך מוטמע שוב ושוב בכל מפגש עתידי עם המשחק.
בעולם יש נסיונות מוצלחים. כגון פיתוח משחקי מחשב למען העלאת המודעות לבעיית הפליית נשים בהודו.
בארץ נערכה בשנת 2014 תחרות פיתוח משחקי מחשב, U IN GAME Competition, בנושא הליבה של מערכת החינוך באותה שנה: "האחר הוא אני" בה השתתפו תלמידי כיתות ד' – ט' מבתי ספר בערים שונות. התלמידים עברו תהליך של חקר הנושא שלאחריו במשך חודש פיתחו משחק באופן עצמאי המבוסס על תכנון ופיתוח שלהם. בין התוצרים היו משחקים כדוגמת סיוע לקשיש לעבור מכשולים בדרכו הביתה ועזרה הדדית לצורך התגברות על תקלות.
אני מאמין שחינוך לערכים חברתיים באמצעות פיתוח משחקי מחשב טמונה הזדמנות גדולה.
הכותב, גלעד שמיר, איש תוכנה, מקים פרויקט "UINGAME – לימוד תוכנה בדרך הקלה", מפתח חומרי לימוד, מורה בבית ספר למחוננים ומצטיינים, מארגן תחרות פיתוח תוכנה U IN GAME Competition.


www.uingame.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י גלעד שמיר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!