חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כל התשובות לשאלה איך בונים דק

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת עקב נקודה שבועית חוויית השבוע שלי החוויה היהודית

נושא המאמר: נקודה שבועית - פרשת "עקב"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

ואמרת בלבבך כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה".

בחייו של אדם ובטח של אומה יש רגעים שבהם התקופה הטובה בה הם נמצאים והשפע הגדול אותו הם חווים משפיע עליהם ומסמא את עיניהם מפני דברים שליליים וקשים שיכולים לבוא לעתיד.
משה, כמנהיגם של ישראל, יודע שעליו להזכיר תמיד לישראל את הטובה שעשה ה' לעמו ומצד שני להזהירם שהיצר לא יתגבר על ליבם.
משה מזכיר לעם את שנות ההליכה במדבר לאחר שהוציאם ה' ממצרים, ואת הטיפול בהם וסיפוק כל צורכיהם באוכל ובגדים, והכל למען התכלית להגיע לארץ ישראל שהיא משובחת בפירות ובסגולות האדמה.
משה מזהיר אותם שלא ישכחו מהיכן נובעים כל הדברים הטובים האלה היכולים להקהות את הרגש: "פן תאכל ושבעת ובתים טובים תבנה וישבת... רם לבבך ושכחת את ה' אלוקיך המוציאך מארץ מצרים מבית עבדים....ואמרת בלבבך כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה".- ההצלחה של עם ישראל במלחמות שבדרך עלולות להביא אותם לגאווה גדולה, ליוהרה ולהתנשאות.
לכן משה מלמד את ישראל שלא יחושו שזה בזכותם אלא שאותם עמים גורשו מהארץ מחמת מעשיהם הרעים, ושישראל זוכים לנחול את הארץ בגלל זכות אבות שהובטחה להם.
אותה התנשאות שממנה מזהיר ומפחד משה יכולה לשבש את דעת העם ולגרום לו לאבד את הזהירות מהאוייב העתידי.
מתוך שלא יגיעו לגאווה מזכיר להם משה את נפילותיהם: בשעה שהלך להביא להם את התורה והם חטאו בחטא העגל, ואת שאר החטאים במדבר בבקשות המים והבשר, בחטא המרגלים בו הם איבדו את אמונתם בה'.
משה מלמד את העם וגם אותנו כיצד לדעת ולזכור שיש טובה לאדם אך יש גם צורך גדול במשנה זהירות. גאוותו וטובתו של האדם יכולים לקלקל בסופו של דבר את כל מה שזכה ובנה עד רגע זה בחייו.

שבת שלום ומבורך!


תודות : לצחי מיכאלי

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]