חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לימודי אימון אישי – תהליך האימון האישי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עקב תשמעון משיח בן דוד מדרש תנחומא מצוות קלות

נושא המאמר: "והיה עקב תשמעון" דברים (ז, י"ב)
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

מה הקשר בין המילה "עקב" למילה "תשמעון"?

מסביר מדרש "תנחומא" שיש מצוות "קלות" שבני אדם לא מקפידים לקיימם אלא משליכים אותם תחת עקב רגליהם.

דברי המדרש על "השלכת" המצוות תחת עקב הרגל טעונה הסבר , אם כוונת המדרש שבני האדם נוטים לזלזל בקיום אותם מצוות קלות ולא לקיימם בניתוק גמור מאורח חייהם היומי היה על המדרש להתייחס בהשלכת המצוות להשלכה אל מחוץ ל ד' אמותיו של האדם ולא לעבר העקב המשמש כאיבר בגופו?

ניתן להסביר את כוונת המדרש שלא מדובר באדם שנוטה לזלזל במצוות הקרויות "קלות" ולכן אין הוא רואה צורך לקיימם, אלא באדם שיש לו זיקה לכל מצוות התורה ומכיר בערכן ויש צורך לקיים את כולם , אך הוא יוצר לעצמו סיווגים ודרגות שונות של מצוות חמורות שלהם הוא נותן עדיפות וחשיבות ואת המצוות הפחות חשובות הוא דוחה זמנית את קיומם.

נחזור להסבר של המדרש "והיה עקב תשמעון" משליכים אותם תחת רגליהם , הם אינם "משליכים" את המצוות הקלות לחלוטין אלא יוצרים עיקוב זמני ומאחסנים אותם לא במקום חשוב כמו "הראש" אלא באיבר הכי נמוך "בעקב",

תורת ישראל מלמדת אותנו במילים "והיה עקב תשמעון" שכשהאדם מקבל על עצמו "לשמוע" ולהפעיל את כוח "הלשמוע" על קיום מצוות – אין הוא מייחס חשיבות מיוחדת למצווה המוגדרת "ראש" ופחות חשיבות למצווה המוגדרת "עקב" , אלא הוא מקיים בזהירות הראויה את כל המצוות באופן שווה.

מובא במקומות שונים בתורת הקבלה על המילים "והיה עקב תשמעון" רומזות לתקופה המקדמית לפני בוא משיח בן דוד הקרויה "עקבתא דמשיחא" ואכן אנו נמצאים כעת בתקופה ייחודית זו ויש לנו את הכוחות והיכולות ליצור בזמן תקופת "עקב", "שמיעה" וקיום של תורה,מצוות ומעשים טובים ולזרז את בואו של משיח בן דוד.

מאת : דוד דרומר

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!