חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפול הומיאופתי בבעיית התנהגות בכלבה - טיפול הומיאופתי - בעיית התנהגות - וטרינר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נוכחות הורית הפרעת קשב וליקוי למידה נוכחות מיטיבה נוכחות שומרת

נושא המאמר: נוכחות הורית- מדוע היא כל כך חשובה לילד עם הפרעת קשב
מאת: רחל סגל-גוהר   שמור מאמר למועדפים

נוכחות הורית – מדוע היא כל כך חשובה לילד הסובל מהפרעת קשב או ליקוי למידה ?
"כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב קרליבך), אמירה זו מקפלת בתוכה את מושג הנוכחות ההורית המדובר היום בקרב אנשי מקצוע . מבוגר אחד שמאמין בילד מתחיל מהורה נוכח בחיי הילד , הורה הנוכח במרחב בו שוהה ילדו. נוכחות אשר נועדה לצפות בילד, להשגיח עליו, לעזור לו אם מתקשה, ללמד אותו אם נדרש לכך , להאמין ביכולותיו ולהיות שם בשבילו כדמות בוגרת מיטיבה, לכל ילד על פי גילו ועל פי צרכיו ,כאשר הדגש הוא בתקופת טרום גיל ההתבגרות.
המילה נוכח (Present ) מבטאת מצב עכשווי בזמן הווה, כלומר נוכחות לא יכולה להתקיים ללא פיזיות ! ההורה אמור "להיות עם" הילד בפניות רגשית מתאימה, כאשר מוחו וליבו של ההורה מחוברים יחדיו למשימה המיועדת.
במציאות בת זמננו ,המלאה מתחים ומחויבויות, הורים מוצאים את עצמם "מג'נגלים" בין שלל מחויבויות החיים ומתקשים להתפנות לנוכחות אמיתית בחיי ילדם, בין אם זה מלחצים כלכליים המחייבים הימצאות של הרבה שעות מחוץ לבית או מחויבויות משפחתיות אחרות. מבחינתם אם כן, זמן ופניות הם משאבים לא מציאותיים. הפרדוקס הוא שככל שההורה חסר,לא נוכח, לא זמין ( מכל הסיבות המוצדקות), כך הילד מוצא דרך משלו ל"גרור" את ההורה אליו ומצב זה יגזול תמיד את אותו הזמן אילו היה ההורה מקדיש לנוכחות מרצון.
הנוכחות ההורית המיטיבה מאפשרת לילד לפתח דיבור פנימי חיובי , מאפשרת לו לסמוך על עצמו ועל ההורה ולהגיע לגיל ההתבגרות עם הכלים שיכולים לסייע לו להתמודד טוב יותר עם עצמו ועם עולם המבוגרים.
הורים טועים לחשוב כי במידה ויניחו לילד ויקדשו את פרטיותו כאשר הוא מסתגר בחדרו עם המחשב, הטלפון הסלולארי או הטלביזיה, הם יטפחו אצלו את ערך כבוד האדם וחירותו. המציאות מוכיחה אחרת, ילד החווה את הנוכחות ההורית המיטיבה , מפנים באמצעותה את הערכים אותם משפחתו מעצימה ועל פיהם פועלת.
לילד, הסובל מלקות כלשהי בלמידה או בקשב, הנוכחות ההורית חשובה שבעתיים. ילדים בעלי לקות למידה או קשב מתקשים לעיתים לרסן , לווסת או לתכנן את פעולתם מול מטרה רצויה. כאשר הכשירות הנוירולוגית משובשת או אינה יעלה דייה ( לפי עומק הפגיעה) , נדרש גורם חיצוני, אשר "יעבוד" בשירות הילד בשעה שהוא מחויב לעמוד בדרישות היום-יומיות . גורם זה הוא ההורה, הנדרש להיות נוכח לאורך כל סיטואציה ולתת בנוכחותו מענה לפונקציות חסרות( פלוטניק, 2008 ) עבור ילדים אלה מדובר ב"נוכחות שומרת", דהיינו, הנוכחות ההורית מספקת לילד שמירה בהיבטים רחבים ומגוונים. אין מדובר בנוכחות ה"נדבקת" לילד ומונעת ממנו כל עשייה, אלא נוכחות מיטיבה העוקבת ממרחק מסוים, הורה החוזר ומתקרב לפי הצורך ונמצא תמיד בכוננות שמירה כדי להתערב בטרם תפרוץ סערה או יתעורר הכישלון הבא.

רחל סגל-גוהר, מאמנת אישית להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז,מלווה משפחות מאותגרות קשב.
מקורות
דר' רונית פלוטניק (2008 ), לגדול אחרת, הוצאת יסוד.
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י רחל סגל-גוהר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]