חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך להפוך מסיבת קריוקי לערב שהחברים שלך לא ישכחו?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביכורים כי תבוא נקודה שבועית חוויית השבוע שלי

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "כי תבוא" ה'תשע"ד
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים


אחד הדברים החשובים שעלינו להבין בחיינו הוא שאין דבר שהוא מובן מאליו.
לכל דבר שקיים ומתרחש בעולם יש לו משמעות מיוחדת וחובה עלינו לזכור ולחשוב שבעצם עיסוקנו בדבר, עלינו להודות ולברך על כך.
פרשת השבוע, פרשת "כי תבוא", פותחת בפרשיית הבאת הביכורים לבית המקדש: "לקחת מראשית כל פרי האדמה אשר תביא מארצך אשר ה' אלוקיך נותן לך ושמת בטנא והלכת אל המקום אשר יבחר ה' אלוקיך לשכן שמו שם" - כך פותחת הפרשה את נושא הבאת הביכורים וממשיכה לתאר מה צריך לעשות מביא הביכורים בשעת הגעתו לבית המקדש ומה עליו לומר.
במהלך הטקס האדם (מביא הביכורים) קורא מהספר פסוקים המתארים את עם ישראל עוד משעה שירד יעקב למצרים ועד לרגע זה בו הוא, מביא הביכורים, עומד בבית המקדש עם הפירות החדשים שלו.
כל המעמד החשוב הזה נועד לחזק אצלנו את הידיעה שה' הוא השליט על הארץ והוא הבעלים שלה, אלא שנתן בידנו את ארץ ישראל ואנו גרים בה ומעבדים אותה, ועל ידי הבאת אותם הביכורים תתחזק בנו אותה האמונה בידיעה זו.
עניין אמירת הפסוקים במעמד המיוחד הזה הוא להזכיר ולומר בקול את תודתנו הגדולה לה' על כך שהוציא אותנו ממצרים מעבדות קשה והביאנו אל ארץ ישראל וקיים את ההבטחה. בראשית ט"ו י"ח בַּיּוֹם הַהוּא, כָּרַת יְהוָה אֶת-אַבְרָם--בְּרִית לֵאמֹר: לְזַרְעֲךָ, נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ הַזֹּאת, מִנְּהַר מִצְרַיִם, עַד-הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר-פְּרָת.
לאחר תיאור מעמד הביכורים מצווה התורה אותנו לקיים את מצוות ביעור ווידוי המעשר שכל תכלית הווידוי להכיר בכך שאיננו אדונים על הארץ ואנו רק שותפים בה. מצווה זו באה לידי ביטוי לא רק באמירה בעלמא אלא גם במעשה על ידי כך שניתן חלק לשותפים שלנו - לכוהנים, הלווים והעניים שציווה אותנו ה' לתת להם חלק מהיבול שעל בעל השדה.
אדם שנדרש לחלק רכושו עם עוד שותפים לא מתנהג ביוהרה עם שותפיו ודרכו היא בצניעות ובענווה וזוהי תכלית הווידוי שעל ידי כך מודה האדם שאינו הבעלים הבלעדיים על האדמה הזו.
אם נעמיק את מחשבתנו נבין שהתורה באה ללמדנו עד כמה חשובה הכרת הטוב ואמירת התודה כלפי כל מי שאנו ביחסי גומלין איתו. בראש ובראשונה "הקדוש ברוך הוא" שהנה, כבר בשעת הקימה בבוקר אנו מיד אומרים לו "מודה אני..." על כך שהחזיר אלינו את נשמתנו לאחר השינה בלילה, וכמובן בכל דבר ודבר שאנו עושים בחיינו אנו מברכים ומודים לו על שזכינו לקבל מידיו.
בהמשך,עלינו להכיר טובה ותודה לכל מי שסביבנו: ההורים שלנו, הבן/בת הזוג שלנו, הילדים, המשפחה המורחבת, השכנים, הסביבה הקרובה והרחוקה, חברנו בעבודה,בשכונה וסתם כל מי שאנו באים במגע איתו.
כשנדע ליישם את העובדה שאין דבר שבא סתם כך לעולם ויש כוח שמימי שאחראי על כך נוכל להשפיע שפע של טוב על הכול.

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/
2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]