חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
באימון אישי כמו בחיים : הכל רשום והרשות נתונה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אתרוג לולב הדס ערבה

נושא המאמר: נקודה שבועית "חג הסוכות"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

הסתיימו להם הימים הנוראים בתקווה שתפילות כל בית ישראל התקבלו בכיסא הכבוד.
אחד המשפטים שחזרו על עצמם בכל תפילה בראש השנה וביום הכיפורים התייחסו לאחדות עם ישראל: "ויעשו כולם אגודה אחת, לעשות רצונך בלבב שלם" - לכולנו כמיהה וציפייה שתגיע האחדות של עם ישראל כדי לעשות את רצון ה' בלבב שלם.
בחג הסוכות שמגיע אלינו בימים אלה,אנו מביאים על ידי מצווה את הרצון למימוש רוחני של הרצון לאחדות כל עם ישראל - מצוות ארבעת המינים.
מצווה זו, בה אנו נוטלים בשתי ידיים צמודות זו לזו את ארבעת המינים: אתרוג, לולב, הדס וערבה,
מסמלת עבורנו את הצורך בחיבור כל חלקי עם ישראל. כל אחד מהמינים אותו אנו נוטלים מסמל קבוצה שונה בעם ישראל: האתרוג שיש בו טעם וריח מסמל את אותם שלומדים תורה ועושים מעשים טובים, הלולב מעץ התמר ויש בו רק טעם מסמל את אותם האנשים שלומדים תורה אך אינם עושים מעשים טובים, ההדס שיש בו ריח מסמל את אלה שעושים מעשים טובים אך אינם לומדים תורה, והערבה שאין בה לא טעם ולא ריח מסמלת את אלה שאינם לומדים תורה ואינם עושים מעשים טובים.
כשם שאת ארבעת המינים נוטלים תמיד כאשר הם מאוגדים יחד, כך גם הקדוש ברוך הוא לא מוותר לרגע על אף קבוצת אנשים ותמיד אוגדם ביחד כי רק כך אנחנו גוף אחד שלם.
על ידי אחדות זו אנו יכולים להביא לידי ביטוי את החוזק שלנו באמונה ובביטחון בה' ולצאת מבית הקבע שלנו אל הסוכה הארעית. אנו שמים ביטחוננו בבורא עולם שלמרות שסביבנו רק דפנות דקים וקלילים ואנו יושבים תחת סכך העשוי מענפים פשוטים אנו יודעים שה' מגן ושומר עלינו.
זהו למעשה חיבור בין ערך הביטחון בה' שמתבטא בישיבה שלנו בסוכה עם הרצון לחיבור ואחדות עם ישראל.
נקווה ונתפלל שנזכה לראות בכל יום ויום בשנה את אחדות עם ישראל וכמובן שתמיד נדע לבטוח בו.

חג שמח!


תודות : לצחי מיכאלי

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]