חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תפקידי פיקוד העורף בזמן מלחמה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בראשית בחירה חופשית אדם

נושא המאמר: נקודה שבועית "בראשית"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

אנו עומדים לקראת סיומם של חגי חודש תשרי ופנינו אל תחילת קריאת חמשת חומשי התורה מתחילתם בפרשת בראשית.
בתפילת נעילה בסיומו של יום הכיפורים הזכרנו את קביעת היעוד ומעמדו של האדם בתהליך בריאת העולם: "אתה הבדלת אנוש מראש ותכירהו לעמוד לפניך כי מי יאמר לך מה תפעל, ואם יצדק מה יתן לך"
בפרשת השבוע, פרשת "בראשית" הפותחת את חמשת חומשי התורה אנו קוראים על בריאתו של האדם הראשון בעולם.
בריאת האדם מגיעה רק לאחר שסיים ה' לברוא את כל עולמו, ואז ראה לנכון שהגיע העת לברוא את האדם שישמור עליו.
בריאת העולם חיברה בין שתי מידותיו של הקדוש ברוך הוא: מידת הדין ומידת הרחמים. אין קיום לעולם האנושי אלא רק בצירוף שתי המידות האלו.
מידת הרחמים של ה' באה להביע את האהבה שלו אל האדם. קראנו בסיום מגילת קהלת בשבת חול המועד סוכות: "סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם" - ופירשו על זה שכל העולם כולו נברא בשביל האדם וכדי שיעשה בעולם שימוש טוב ונכון, אך הכל למענו. ועל זה אמר ר' עקיבא במסכת אבות: "חביב אדם שנברא בצלם חיבה יתרה נודעת לו שנברא בצלם".
ובאמת בפרשתנו טבועה מידת הרחמים והאהבה שה' נתן את כל השפע שקיים לאדם. לא רק שה' יוצר את האדם הוא גם נפח בו "נשמת חיים" וברא עבורו גן שמשופע בכל טוב, ולאחר מכן ברא לו אישה כדי שלא יחיה לבדו.
אך עם כל זאת,האדם הוא שונה וייחודי מכל בריותיו של הקב"ה בששת ימי הבריאה- הוא בעל בחירה חופשית ויכול למלא את רצון ה' בוראו. אבל כמו שיכול למלא את רצון ה' הוא גם יכול למרוד בו ולא לעשות רצונו של מקום, ורק כשירצה בכך יוכל לחזור בתשובה.
מקורו של האדם היה בגן עדן, איש שמימי ועליון, ממש מלאך ממין אנוש, אך לאחר חטאו כשאכל מעץ הדעת השתנה ייעודו והפך להיות גם אדם מדיני (חברתי).
בתוך כל אחד מאיתנו קיימות שתי תכונות האדם האלה: מצד אחד אנו בעלי צלם אלוקים ממעל ומצד שני האדם הפועל ועוסק וענו בפני כל אדם.

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

"חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]