חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אימון ליצירתיות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: משפצים שיפוצים בניה קלה קבלן

נושא המאמר: בניה ירוקה
מאת: משפצים בבית   שמור מאמר למועדפים

בנייה ירוקה

בנייה ירוקה היא גישה מערכתית כוללת לתכנון, לבנייה ולתפעול של הבתים, המיושמת משלב התכנון המוקדם ועד למגורים בהם.מטרה ושיטת בניה ירוקה

להשגת מטרות אלה, נעשה שימוש במספר אסטרטגיות, כלהלן:


בידוד תרמי יעיל של הגג, הקירות והחלונות.
ניצול מסה תרמית ובידוד תרמי לחסכון באנרגיה לצורך חימום /קירור.
תכנון יעיל וחסכוני של השטח בבית וניצולו.


ביצוע המטרות ייעשה באמצעות השלבים הבאים:

תכנון נבון של צורת הבית וכיוון העמדתו ל ניצול של אור טבעי, אוורור טבעי ואנרגיית השמש, חיפוי אדמה וכו'.
מיקום הבית ותכנון הפיתוח והנוף סביבו באופן שיאפשר ניצול מרבי של מי נגר עילי להשקיה או להחדרה למי התהום ויבטיח שילובו בנוף, תוך מזעור היקף עבודות העפר (חפירה או מילוי).
שימוש באביזרים חסכי מים ואנרגיה. שימוש במקורות אנרגיה נקיים (רוח, שמש).
מחזור פסולת, מים "אפורים" ומי ביוב.
חומרי בנייה שייצורם דורש מעט אנרגיה.
חומרי בנייה שהינם מתכלים (חציר, עץ וכו'), או שניתנים למחזור, או שכוללים מרכיבים ממוחזרים.
שימוש בחומרי בנייה מקומיים.
חמרי בנייה בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר שעלות תחזוקתם נמוכה.
חומרים שאינם גורמים לפליטת גזים רעילים לאוויר.
ניצול יעיל של חומרי הבנייה להקטנת כמות פסולת הבניין.
מזעור הפגיעה בסביבה.
יעילות תחבורתית לדיירים.
פיתוח שטח שיאפשר חלחול מים למי התהום, אגירת נגר עילי, שימוש בצמחיה מקומית, נטיעת עץ נשיר גדול בחזית הדרומית.

הבנייה הירוקה מחייבת שיתוף פעולה בין כל הגורמים העוסקים בתכנון הבית, דהיינו, היזמים וכל צוות המתכננים, החל משלב התכנון הראשוני והעמדה של הבית, תוך מודעות רבה שלהם לנושא. חלק חשוב בתכנון הוא התייחסות לעלות הבית לכל מחזור חייו (Life Cycle Cost) כשיקול הכלכלי העיקרי ולא לעלות ההשקעה בבנייה עצמה.יתרונות השיטה

[בניה ירוקה עלויות] אחד המיתוסים העיקריים הקשור בבנייה הירוקה הוא שהיא נעשית ממניעים אידאולוגיים על ידי "משוגעים" לדבר, אך אין זה כך. בנוסף לתרומתה לאיכות הסביבה הכללית ולמניעת ניצול משאבים מתכלים, הבנייה הירוקה מעניקה יתרונות רבים לבעלים ולדיירי הבית, להלן:


הוצאות תפעול נמוכות.
איכות ונוחות גבוהה של סביבת הבית (פנים וחוץ).
"מכירות" (resale) גבוהה של הבית.
הבנייה הירוקה אינה מצריכה עלויות נוספות בהשוואה לבנייה רגילה.

יישום בשטח

תכנון אקלימי- תכנון חלונות, גובהי תקרה, פתחי איוורור, מיקום החללים במבנה עצמו
העמדת המבנה- התחשבות בכיווני האוויר, האור, ובתנאים האקלימים באזור.
תכנון השלד- בידוד תרמי ביסודות, במרתפים ובקירות. בידוד הגג.
חלונות ומעטפת- בידוד הזכוכית, שימוש בחומרים בעלי בסיס צמנטי, ובחומרים 'בריאים'.
מערכות המבנה- מחזירי מים, בידוד הצנרת, מחזור מים 'אפורים', חימום 'ע"פ דרישה' (On-Demand), איוורור תקרתי, בקרת אקלים הכוללת סינון וניצולת גבוהה, גופי תאורה חוסכי אנרגיה
חומרי גמר- הימנעות משימוש בחומרים המעודדים התפתחות אלרגיות, מניעת עובש וטחב, שימוש בצבעים ידידותיים לסביבה בקירות ובאבזרי הריהוט.

עקרונות תכנון

חימום/ קירור: ימי החורף מצריכים את חימום החלל ואילו בקיץ דרוש קירור, עיקרון של בנייה זו היא שימור האנרגיה בתוך מבנה כלשהו לזמן ממושך ככל הניתן, כלומר לאחר חימום או קירור החלל, על פי הצורך, באמצעים מלאכותיים כדוגמת מזגן, יש לשמר את הטמפ' למקסימום זמן על מנת לשמור על הטמפ' בחלל באופן שלא יצריך פעולה נוספת (של המזגן) המבזבזת אנרגיה.

היקף שטחי קירות: לשם השגת מטרה זו יש לצמצם את שטחי קירות החוץ ושטחי הפתחים במבנה כדוגמת דלתות וחלונות. הצורה הטובה ביותר עבור מבנה כזה הוא בניין המתוכנן בצורת עיגול או בעל כיפות ומשטחים כדוריים, בשל העובדה שהיחס בין ההיקף לשטח הוא הגדול ביותר. עם זאת חסרונות רבים לעיגול כשהבולטים מביניהם הם הקושי בתכנון הפנימי של המבנה והתאמת ריהוט פנימי.

החלופה הבאה היא תכנון מבנה שצורתו היא ריבוע. צורה זו היא בעלת יחס ההיקף לשטח סביר ומאפשרת תכנון נוח לתכנון החללים הפנימיים.

[בית בבניה ירוקה]


תא כניסה: את תא הכניסה ניתן למצוא לרוב בבתים פרטיים באירופה הקרה. תא זה הוא מעין מבואת כניסה המופרדת מהחוץ בדלת ומופרדת מהפנים בדלת נוספת, וכך מתקבלת חציצה בין החוץ לפנים. תא זה יעיל מאוד בחיסכון אנרגיה בשל העובדה שזהו חלל חוצץ בעל שתי דלתות כך שאדם הנכנס לתא סוגר אחריו את הדלת הראשונה ורק לאחר מכן פותח את השנייה ונכנס לפנים הדירה. לעומת זאת אם נתכנן דלת אחת בין החוץ לפנים כל הקור או החום מבחוץ יכנס ישירות לדירה ויפגע בטמפ'. מיקום של תא זה הינו חשוב מאוד, עליו להיות בתוך שטח הריבוע ולא נספח אליו (ריבוע אליו מוצמד עוד ריבוע קטן), כלומר שלושה קירות של התא מפרידים בין פנים הדירה ורק קיר אחד מפריד את החוץ.

חצר פנימית: חלונות בתוך מבנה אחראיים ל-15-30 אחוזים מאובדן האנרגיה. יצירת חצר פנימית (פטיו) מקורה אומנם מגדילה את שטחי הקירות החיצוניים אך קרינת השמש הנכנסת לפטיו היא פסיבית.

טבלת שמש: לכל אזור על פני כדור הארץ יש טבלת שמש המתאימה לו. התחשבות בטבלה זו היא גורם מכריע לגבי כמות הקרינה הנכנסת למבנה. בישראל השמש נמצאת לאורך כל היום בדרום ותכנון חזיתות דרומיות בבניינים מצריכות טיפול מיוחד בכל הנושא שקשור לקרינה אולטרה סגולה.

www.משפציםבבית.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י משפצים בבית שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!