חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מבחני רכב: כך תימנע מפגישה עיוורת עם האוטו החדש שלך /ז'אן ציון

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת "נח" חומס ומשחית נבואת הנחש מוות ואבדון

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "נח" ה'תשע"ה
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

בשבוע שעבר, בפרשת "בראשית" כל האנושות נענשה כאשר אדם וחווה גורשו מגן עדן על ידי ה' לאחר חטאם שאכלו מעץ הדעת.
כבר אז, רגע לפני שחטאו אמר להם הנחש בניסיונות הפיתוי שלו משפט שיבוא גם לידי ביטוי בפרשה שלנו: "והייתם כאלוקים יודעי טוב רע".
בפרשת השבוע שלנו, פרשת "נח", יש פעמיים עונש, ושוב, עבור כמעט כל האנושות כולה: בהתחלה, כל דורו של נח חומס ומשחית כל דבר ועל כן ה' מעניש את כל העולם חוץ מנח ומשפחתו.
משהסתיים המבול ובעולם נשארים רק נח ובניו והם לאט לאט מתרבים הם מחליטים לעשות מעשה כפי שניבא הנחש בפרשה הקודמת ומחליטים בעצמם כיצד ראוי העולם להתקיים.
הם מתאחדים כולם במקום אחד עם רצון לשפה אחת ומחליטים לבנות מגדל גבוה עם ביצורים גדולים ומוסיפים על כך מחשבת רהב: "שלא ייבצר מהם כל אשר יזמו לעשות" - ובכך הם מגלים דעתם שהם כלל לא סומכים על ה' שהושיע את אבותיהם ואותם ממוות ואבדון במי המבול, והם סומכים אך ורק על עצמם וכוח ידם.
למעשה בבניית המגדל הם מתריסים כלפי שמיים ומעניקים לעצמם כביכול יכולת שמיימית כנגד כוחו של אלוקים. בכך הם מביאים את רצונו של הנחש לידי ביטוי ומביאים בעצמם לחורבן ושיממון עולם. וזה בא לידי ביטוי בכך שאלוקים בולל את שפתם של כל העמים העוסקים בבניית המגדל ובנוסף מענישם בהפצת כולם על פני כל הארץ.
מטרת ה' היא למעשה ברכה לאנושות כולה שתתפרש על פני כל האדמה ותיצור עמים ותרבויות שונות ומגונות וזוהי תכלית המין האנושי הקיום של העולם.
שנזכה להיות חלק מתכליתו האמיתי של העולם בשפה ברורה, קדושה ונעימה!

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מכאלי

חוויית השבוע שלי http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]