חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חוגגים ברית מילה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בדמייך חיי משפחות האדמה נקודה שבועית

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "לך לך"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

בפרשת השבוע, פרשת "לך לך" נקרא אברהם אל הדגל על ידי הקדוש ברוך הוא. אחד המוטיבים שחוזרים על עצמם במעשיו/ דרכיו של אברהם בחייו הן הבריתות. שלוש פעמים כרת אברהם בריתות. הראשונה- נעשתה ביוזמתו בזמן מלחמת המלכים עם גדולי האמורי שנקראים: "בעלי ברית אברם" והם סייעו לו במלחמתו במלכי הצפון. שתי הבריתות האחרות נכרתו בין ה' לאברהם וזה ייחודי בתולדות האנושות רק לו. בברית בין הבתרים מעמיד ה' את אברם על סוד הווייתו הקיומית שלזרעו.העתידי הוא מעניק את כל מרחבי הארץ שלמעשה אברם כבש במלחמת המלכים. לאחר ברית זו נותנת שרי לאברם את הגר שפחתה לאישה וזו יולדת לו את ישמעאל והיה יכול אברהם לחשוב שהוא הבן שעתיד לרשת את הארץ. ואז מגיעה הברית השלישית בה אברהם כורת ברית בבשר גופו ובגוף אנשי ביתו, ה' מודיע לו שהארץ המובטחת בברית בין הבתרים תינתן לזרע שידבק באלוקי אברהם ויתהלך בדרכיו בדומה לו, לכן מצווים כל יוצאי חלציו להיות חתומים "באות ברית קודש" בגופם, ורק כך נעשית הברית שבין ה' לאברהם וזרעו אחריו עד עולם. 13 פעמים חוזר הביטוי "ברית" בפרשתנו. יש לו שלוש משמעיות: האחת - חוזה, הסכם בין שני אוהבים, השנייה במשמעות תורה ומצוות, והשלישית במשמעות מילה,שמשמשת בעת ובעונה אחת גם "אות ברית". במקרה השלישי אברם כורת את הברית בינו לבין המצווה אותו על ידי קיום המעשה שמל את עצמו ואת אנשי ביתו ועל כן כל המצווה הזאת קרויה על שם אברהם. בשבוע שעבר, בפרשת "נח", כרת ה' ברית בגוף הטבע על ידי יצירת קשת בענן, וכעת ה' נותן את הברית בגוף האדם, באיבר המוליד של כל אחד ואחד מהבאים בברית לדורותיהם "ברית עולם", ומי שמפר במזיד ברית זו דינו "ונכרתה הנפש ההיא מעמיה" והוא כורת את זיקתו אל אלוקי אברהם. בפרשת "נח" זו הייתה ברית כדי להבטיח את הקיום הפיזי של האנושות וכאן באה הברית להבטיח את הקיום הרוחני - מוסרי של כלל באי עולם: "והיה ברכה... ונברכו בך כל משפחות האדמה". מבחינה אמונית הברית בבשר היא המשך לברית בין הבתרים ועל שתיהן כאחת כתוב ביחזקאל מה שאומרים בשעת הכניסה בבריתו של אברהם: "ואעבור עלייך ואראך מתבוססת בדמייך,ואומר לך בדמייך חיי ואומר לך בדמייך חיי". שבת שלום ומבורך! תודות : לצחי מיכאלי "חוויית השבוע שלי" http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/ לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]