חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
סוף מעשה במחשבה תחילה- החלטתם להתגרש, מה הצעד הראשון?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חיי שרה מערת המכפלה עפרון החיתי

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "חיי שרה"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

בשבוע שעבר בפרשיית עקידת יצחק נאמרה לאברהם הבטחה: "כי ברך אברכך והרבה ארבה את זרעך ככוכבי השמים וכחול אשר על שפת הים ויירש זרעך את שער אויביו".
בתחילת פרשת השבוע שלנו, פרשת "חיי שרה", באה הברכה הזאת לידי מימוש. אברהם אבינו רוכש את מערת המכפלה מעפרון החיתי לאחוזת קבר כדי לקבור בה את שרה אישתו ובהמשך הדורות יצחק בנו ויעקב נכדו יממשו גם הם את זכותם כיורשים למערה זו ויקברו בה הם ונשותיהם.
התורה מצאה מקום להרחיב בפנינו את כל ענייני המשא ומתן של אברהם מול עפרון בקניית מערת המכפלה. על כך שאל המלבי"ם בפירושו מדוע האריך הכתוב כל כך בנושא זה? מה ניתן ללמוד ממנו?
ישנן מספר תשובות לדבר:
האחת היא שדרך סיפור זה אנו לומדים על ענוותנותו של אברהם אבינו שמציג את עצמו "גר ותושב אנכי עימכם".
סיבה נוספת היא לאור פירוש אבן עזרא שעל ידי פרשייה זו אנו רואים את מעלתה של ארץ ישראל הן לחיים והן למתים משאר ארצות העולם ובנוסף אנו נחשפים לקיום דבר ה' לאברהם להיות לו לנחלה.
מעבר לכך, בפרשת "לך לך" נאמר לאברהם על ידי ה' "ואגדלה שמך" והנה במהלך המשא ומתן על המערה אומר עפרון לאברהם "אדוני נשיא אלוקים אתה בתוכנו".
סמיכות פרשיית מותה של שרה ללידתה של רבקה בסוף הפרשה הקודמת מלמד אותנו על הקשר בין שתיהן בכך שרבקה בנתה וביססה את מעשיה ומידותיה לפי דמותה של שרה.לא בכדי סמוכה מיד פרשיית מציאת רבקה ככלה ליצחק שהתנחם אחרי אימו ועל כך אמרו חז"ל: "עד שלא השקיע שימשה של שרה, הזריח שימשה של רבקה,שבתחילה 'ובתואל ילד את רבקה' ולבסוף 'ויהיו חיי שרה'".
סיבה אחרת לאריכות הדברים בעניין קניית המערה בחברון היא כדי לרמוז לכיבוש ארץ כנען. חברון היא העיר היחידה בהר שבכנען שהכתוב בפרשת המרגלים מזכיר את שמה במפורש וכן את זמן ייסודה ואת היושבים בה, ולאחר מכן בספר יהושע חזר הכתוב ותאר את כיבוש העיר על ידי כלב.
יוצא מכאן שהכתוב האריך בתיאור מותה וקבורתה של שרה אימנו, שהייתה הראשונה מבין האימהות והאבות שהובאה לקבורה, כדי להביא אלינו את כל הסיבות החשובות האלה להבנת המשך יסוד עם ישראל וארץ ישראל והחיבור בינם!

שבת שלום ומבורך!

תודות : צחי מכאלי

"חוויית השבוע שלי"

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]