חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך להעביר תקליט לדיסק

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דגן ותירוש מטל השמים

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "תולדות" ה'תשע"ה
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

השבת נפגוש את יצחק ורבקה באופן מאוד פעיל. יצחק ורבקה היו מיוחדים בדרכם כל אחד בייחודו שלו/ה.
יצחק הוא היחיד מהאבות שנולד בארץ ישראל והוא האב שהאריך הכי הרבה שנים בה- 180 שנה. בנוסף לכך, יצחק הוא היחיד מהאבות שקיבל מה' איסור יציאה מהארץ אפילו כשהיה רעב והיחיד שהצטווה במצוות "עשה" של יישוב הארץ "שכון בארץ אשר אומר אליך".
יצחק הוא היחיד מהאבות שעסק לא רק במרעה צאן ובקר אלא גם בחקלאות: "ויזרע יצחק בארץ ההיא וימצא בשנה ההיא מאה שערים" וזה מה שיסביר את בירכתו: "וייתן לך האלוקים מטל השמים ומשמני הארץ ורב דגן ותירוש".
בהקשר לכך אפשר להוסיף שיצחק הוא האב הראשון שמברך את בניו ובעקבותיו ילך גם יעקב בנו.
במקביל ליצחק גם רבקה בעלת ייחוד משלה: היא האישה הראשונה שכותבת עליה התורה במפורש אהבת אישה: "ויביאה יצחק האהלה שרה אימו וייקח את רבקה ותהי לו לאישה ויאהבה וינחם יצחק אחרי אימו". בנוסף לכך, לא מצאנו בשום מקום בכתוב שלמרות היותה עקרה,לא ביקש עליה יצחק להינשא לאמתה בדומה למה שעשה אביו אברהם עם הגר. לאחר שה' נענה לרבקה היא נמנעה מלשתף את יצחק בעצב שלה מתוך בינה יתרה שנתן ה' באישה יותר מהאיש.
בהתאם לכך היא לא שיתפה את יצחק במקום ההליכה בו היה אפשר "לדרוש את ה'" וגם לא מסרה לו במדוקדק את דבר ה'.
לפיכך אנו רואים בתחילת הפרשה שיש בין יצחק ורבקה ריחוק מסוים. הייחוס המשפחתי של כל אחד מהם שונה, שהוא צדיק בן צדיק והיא צדקת בת רשע, אין שניהם עותרים יחד לה' אלא בנפרד ובמקום שונה, ו ה' נעתר דווקא לו, ורבקה הולכת לבדה לדרוש את ה' על פשר ההיריון והתרוצצות הבנים בבטנה.
בהמשך לכך, הפרשה כולה עומדת בסימן פירוד שהולך ומתעצם בתהליך בחירת הבן שיזכה בברכה תוך כדי תיאור היחסים העדינים והלא פשוטים בין שני האחים: יעקב ועשיו.
בקשר ליחסים אלה מעלימה רבקה מיצחק את דברי עשיו "יקרבו ימי אבל אבי ואהרגה את יעקב אחי" ומעדיפה לדבר איתו על נישואי יעקב לאישה הראויה לצאצא בית אברהם. למעשה, זהו הדיבור היחיד הכתוב בין יצחק ורבקה שכתבה התורה: "קצתי בחיי מפני בנות חת אם לוקח יעקב אישה מבנות חת כאלה...למה לי חיים". יצחק נענה מיד לבקשת רבקה, ובפרשית הברכות רבקה נמנעת מלדבר ישירות איתו ומעדיפה להשתמש בדרכי ערמה ובתכסיסים.
אלו הם החיים המיוחדים שנרקמו להם בן יצחק ורבקה, והיא זו שנעשתה שלא מדעתה שותפה פעילה לה' לקיום דברו בעניין הפירוד ומתוך כך למעשה הבחירה של הבן הראוי משני בניה.

שבת שלום ומבורך!

תודות : צחי מכאלי

חוויית השבוע שלי

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]