חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מעידות ומועדים בארון הבגדים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרשת ויצא קול ברמה נשמע ושבו בנים לגבולם

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "ויצא" ה'תשע"ה
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

אהבת יעקב לרחל,שבאה לידי ביטוי בפרשת השבוע שלנו, פרשת "ויצא" משמשת השראה למקרים רבים במהלך הדורות, הבולטת שבהם היא שיר השירים.
האהבה הגדולה שהייתה ביניהם הגיעה ממקום משותף מאוד לשניהם,וננסה לעמוד על הדברים:
א. מרוב שיעקב הרגיש קרוב אל רחל נפשית היא היחידה מארבע נשותיו שהוא קרא לה "אשתי": "שנים ילדה לי אשתי", והיא היחידה שהכתוב קורא לה "אשת יעקב".
ב. שניהם, יעקב ורחל,עסקו באותו המקצוע: רעית צאן.
ג. שניהם נתבעו על ידי הורים לעשות מעשה שיש בו הונאת הזולת: יעקב נתבע להשיג מידי אביו ,במרמה את הברכה שהועיד לאחיו הגדול, ורחל נתבעה על ידי אביה להיות שותפה במעשה החליפין עם אחותה בליל הכלולות שלה.
ד. על שניהם פירש הכתוב מעשה גניבה: ביעקב - גנבת דעת: "ויגנוב יעקב את לב לבן הארמי", וברחל - גניבת התרפים.
ה. הן יעקב והן רחל נתייסרו על מעשיהם: יעקב התייסר בעוני בשעה שעבד את לבן ובפגיעה שפגע בו ובגופו, ולאחר מכן זכה לחילופי שמו: "לא יעקב יאמר עוד שמך כי אם ישראל כי שרית עם אלוקים ועם אנשים ותוכל", ורחל התייסרה בעקרות ממושכת ובקנאה ועליה דרשו חז"ל "קשה כשאול קנאה" ולאחר מכן קוצרו ימיה.
ו. אצל שניהם בא לידי ביטוי הרצון למצוות היצירה: יעקב אמר ללבן: "הבה את אשתי כי מלאו ימי ואבוא אליה" ורש"י פירש שם שלא מדובר רק על יצר אלא גם על מצוות היוצר. וגם אצל רחל נכתב הביטוי "הבה": "הבה לי בנים ואם אין מתה אנוכי" - וזהו ביטוי של אישה שיודעת שגם מצד בעלה יש רצון אליה ולא רק מצד מצוות היצר אלא גם מצד מצוות היוצר.
ז. זעקתה של רחל ליעקב בתביעה "הבה לי בנים" עתידה להינעל כעבור אלף שנים ויותר בנבואת ירמיהו: "כה אמר ה' קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה, מאנה להינחם על בניה כי איננו. כה אמר ה' מנעי קולך מבכי ועינייך מדמעה כי יש שכר לפעולתך נאם ה' ושבו מארץ אויב ויש תקווה לאחריתך נאום ה' ושבו בנים לגבולם".

שבת שלום ומבורך!


תודות : צחי מכאלי

חוויית השבוע שלי

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]