חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חברת מיקרו רומנית מול חברה קפריסאית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חוויית השבוע שלי נקודה שבועית פרשת השבוע וישלח דבורה מינקת רבקה

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת "וישלח"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

בפרשות האחרונות אנו קוראים רבות אודותיו של יעקב.
כידוע רבקה, אימו של יעקב, היא דמות מאוד פעילה בחייו ואף הייתה הגורם לכך שיעקב הוא זה שיקבל את הברכה מאביו יצחק במקום עשיו אחיו. הקשר והחיבור בין רבקה ליעקב היה קשר מיוחד וחזק.
דווקא לאור כל זאת היינו מצפים שכאשר תמות רבקה ידאג יעקב למסע קבורה הולם ולמנהגי אבלות אחרי אימו, אך למרות כל זה כלל לא מוזכרת בתורה פטירתה של רבקה ובעקבות זאת גם לא מוזכרת קבורתה.
אולם, לעומת חוסר אזכור מותה של רבקה אנו קוראים על מות אישה אחת שמאוד קשורה אליה: "ותמת דבורה מינקת רבקה ותיקבר מתחת לבית אל תחת האלון ויקרא שמו אלון בכות" - כאשר עשה יעקב את דרכו מאזור שכם אל בית-אל מתה דבורה שהייתה מינקת רבקה.
הרבה פרשנים מתעסקים בפסוק המיוחד הזה ובעיקר בדמותה היוצאת דופן של דבורה שמוזכרת פה בשמה לראשונה ומנסים לברר מי היא אותה דבורה המינקת.
הפירוש הראשון הוא שהיא המינקת שהתלוותה לרבקה בשעה שיצאה מבית אביה בחרן כדי להינשא ליצחק. דבורה הייתה מהנשים הקרובות לרבקה והיא סייעה לה בגידול התאומים ואותה מינתה רבקה להיות אחראית על נכסיה כפי שהיה אליעזר אצל אברהם אבינו.
פירוש נוסף הוא של רש"י שמסביר שכאשר שמעה רבקה על נישואי יעקב ללאה ורחל, שלחה אליו את דבורה כדי שתקרא לו לשוב לביתו, ובדרך חזרה ליד בית-אל, בעת בריחתו מלבן חמיו, מתה דבורה.
פירוש אחר בכלל אומר שמדובר על שתי נשים נפרדות שהרי לא ייתכן שהמינקת המקורית של רבקה (שצריכה להיות מבוגרת מאוד) עדיין בחיים.
פירוש אחר יכול להצביע על מצב אחר: הפיוס בין יעקב לעשיו מגיע לאוזניה של רבקה והיא מבקשת לזרז את חזרתו של יעקב לביתם. בדרכו חזרה מתעכב יעקב בשני עברי הירדן, בסוכות אשר בצד המזרחי ובבית- אל אשר בצד המערבי כי שם הצטווה לשבת. בפרק הזמן הזה נפטרה רבקה אימו ונקברה במערת המכפלה, בלעדיו למרות האהבה היתרה בינם, ודבורה ,שהייתה זקנה מאוד, יצאה לקראתו כדי לבשר לו את הבשורה המרה וכשסיימה את שליחותה נפטרה גם היא.
דווקא דבורה מינקת רבקה זכתה למה שרבקה אימו של יעקב לא זכתה ממנו, הוא טיפל בקבורתה ובכה עליה בכי גדול . היה זה בכי כפול: על מות אימו ועל מות מיניקתה.
יעקב מלמד אותנו במעשה זה-שהוא עצמו קובר אותה ומתאבל עליה, את מידת הכרת הטוב ומצביע על מידת החסד הגדולה שיש לו, מידה שעברה אליו מאימו רבקה שהתה גומלת חסדים גדולה.

שבת שלום ומבורך!


תודות : צחי מכאלי
"
חוויית השבוע שלי"

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם ולרפואת כל חולי עם ישראל.


2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]