חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך נחסוך בימים אלה בעלויות ההדפסה וצילום המסמכים במשרד? מכונות צילום - דיו וטונרים - מדפסות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אהבה ושלום פרשת וישב נקודה שבועית חוויית השבוע שלי

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשת השבוע "וישב"
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפים

אנו פותחים השבת בסדרה של פרשות המרכיבות סיפור אחד ארוך המהווה את אחד מסימני הדרך של עם ישראל עוד בטרם הפך לעם.
ליעקב אבינו משפחה גדולה. הוא זכה ב"ה לילדים רבים אך מסתבר שלא תמיד שררו בבית יחסי אהבה ושלום בין האחים. עיקר הבעיות היו, כפי שמתואר בתחילת פרשתנו, בין יוסף, לאחיו הגדולים.
אנו מכירים היטב את הסיפור ואת השתלשלות העניינים במשך הפרשה שלנו והפרשות הבאות ולא תמיד אנו שמים ליבנו לגורמים המרכזיים בסיפור.
למעשה לכל חלקי המשפחה יש נתח באירועים שקרו וכולם חטאו בחטא ולכן ה' הסתיר את פניו מהם והוא כלל לא מופיע בחלק הפותח של הסיפור הגדול- שנאת האחים ליוסף ומכירתו לשיירת הישמעאלים היורדת למצרים.
יוסף עצמו חוטא גם כן בהתנשאותו כלפי אחיו ובייחוד דואג להביא "את דיבתם רעה" אל אביהם. הוא עצמו נצרף (נענש) בייסורי גוף ונפש בשעה שהושלך אל הבור, אך דווקא במעשה זה מצטרפים שאר האחים אל החטא ואף מודים בו כשאומרים: "אבל אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו, על כן באה אלינו הצרה הזאת".
דווקא יוסף מתנסה בשני ניסיונות: הראשון, שלא רצה למעול באמון אדונו במצרים ולעשות לאשתו את "הרעה הגדולה הזאת וחטאתי לאלוקים", והניסיון השני הוא שלא הוציא את דיבת אשת אדניו ולא סיפר את מעשיה לאף אחד, כפי שאמר בכלא לשרים שישבו איתו: "וגם פה לא עשיתי מאומה כי שמו אותי בבור".
הגורם המרכזי השני הסיפור הוא יהודה שנמנה עם ראש הדוברים והעושים. בעצתו יצאה אל הפועל מכירתו של יוסף
ולאור זאת ראה יהודה לנכון ,בהמשך השתלשלות הסיפור, לקחת את האחריות על בנימין ולא להשאירו לבד במצרים: "מה נאמר לאדוני מה נדבר ומה נצטדק האלוקים מצא את עוון עבדיך".
הגורם השלישי באירועים הוא ראובן שהיה גם כן בין הדוברים העיקריים בתחילת המקרה. הוא הבכור מבין האחים וניסה הכול כדי להציל את יוסף, בכורה של רחל אחות אמו. הצעתו של ראובן להשליך את יוסף לאחד הבורות הייתה כדי להציל את יוסף: "למען הציל אותו מידם להשיבו אל אביו",וכששב אל הבור ולא ראהו קרע קריעת אבל ובכה: "הילד איננו ואני אנה אני בא". כעבור כ"ב השנים מאותו היום, כשהאחים כולם נתפסו במצרים על ידי יוסף עצמו, אמר להם ראובן:"הלא אמרתי אליכם לאמור אל תחטאו בילד ולא שמעתם וגם דמו הנה נדרש".
בווידוי כל אחד מהגורמים הללו- האחים כולם, יוסף, יהודה וראובן באשמה שלהם עצמם, כל אחד בחלקו שלו עולה התמונה הברורה שלכולם יש חלק בדבר. הייסורים שבאים עליהם בדין הם באים.
וכמו שלכולם היה חלק בדברים הקשים האלו כך לכולם יבוא החלק שלהם כשבטי ישראל לזכות בברכת אביהם יעקב לפני שעת מיתתו.

שבת שלום ומבורך!

תודות : צחי מכאלי

חוויית השבוע שלי

http://2all.co.il/web/Sites13/hy3/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

2all.co.il/web/sites13/hy3/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]