חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הילדים הם גם של האבא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קבלה לעם מיכאל לייטמן

נושא המאמר: לחוש אהבה, לא את עצמך
מאת: מיכאל    שמור מאמר למועדפים

באחד מהפרקים של שיר השירים יש משפט: חולת אהבה אני.
מיהי האישה המדברת על עצמה?
מאת הרב מיכאל לייטמן - קבלה לעם
במידה ואני מתייחס אל הטבע, אל כל המציאות ביחס של אהבה, אזי אני מתחיל לחוש ממנה כתגובה יחס שהוא חם וגם אוהב. המציאות מחבקת וגם מלטפת אותי, היא מגנה עליי, ובכך שהיא עוטפת בגלים שהם נעימים וגם טובים שכל העת הם מחזיקים אותי וגם תומכים בי. וכך אני כבר אינני מדבר מצד הזכר, כלומר, היחס אל הטבע באהבה, אלא מהצד של האישה, מקבלת יחס בתגובה. בסוף, המדובר הוא על האדם המרגיש את עצמו כנותן וכמקבל . זה שממלא, נקרא "זכר" גבר. זה המקבל מהזולת כתגובה, נקרא אישה. יוצא מכך, שאני ביחסי הטוב כלפי העולם נקרא גבר, ובקבלה החוזרת מן העולם את הגלים של החום ושל האהבה, נקרא אישה. והאם אין זה חשוב שאני גבר או שאני אישה? כמובן שלא משנה אם אני גבר או אישה. המדובר הוא על האדם שתיקן בתוכו את יצרו הרע ורכש מעליו יצר טוב תודות לעבודה שבקבוצה ולחינוך - האינטגרלי. עכשיו הוא חש השפעה וגם קבלה ביחסו לכל הטבע, ביחסו לחברה האנושית כולה. רגש זה מביא לו תחושה של שלמות, והוא מתעלה אל מעל כל הרגשת חסרונות עד שהקטגוריות של הזמן, התנועה והמקום נעלמות. מה אומר המשפט: חולת אהבה אני? זוהי הרגשה חדשה שכובשת וממלאת את האדם עד למידה כזו שהוא אינו חש את עצמו. אלא הוא חש את האהבה שממלאת אותו ולא חש את עצמו כמי שמקבל את אהבה זו. הוא מתעלה לתחושת הטבע הכללי, הוא יוצא מעצמו: הוא אינו, הוא אינו קיים, אינו נוכח. קיימת אך ורק הרגשה של אהבה כוללת. כך היא נקודת - האיחוד, נקודת הדבקות, החיבור העליון של האדם עם הטבע, חיבור עם הבורא. אילו החולשה היא בכך שאהבה שולטת. אז למה זוהי מחלה? כיוון שכאשר דבר מגיע מבחוץ, וממלא אותי, שולט עליי, שליטה זרה זאת נקראת "מחלה". כך הוא קרוי הביטוי של אהבה שמגיעה וממלאת את האדם לחלוטין. אבל זה טוב להיות: "חולה אהבה"? נכון, רק הראוי לציין, שאין גבולות כאן. האדם נמצא תחת שליטה זרה זאת מרצונו והודות לעבודה קבועה שהוא מבצע במאמצים הגדולים. האדם השיג את מצב זה, אך כתוצאה מכך הוא נמצא בשליטתה של האהבה

laitman.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מיכאל שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!