חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לחם כפרי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שיוויון עדות ישראל פרשנים על התורה

נושא המאמר: נקודה שבועית פרשות "ויקהל פקודי" ה'תשע"ה
מאת: דוד דרומר   שמור מאמר למועדפיםכשאדם אוהב מישהו הוא דואג להשמיע לו את זה הרבה פעמים. הוא מרגיש צורך לומר את זה. להשמיע.
האהבה גורמת להביע ולהוציא את הרגש שלה החוצה.
פרשות השבוע שלנו, פרשות "ויקהל - פקודי" ממשיכות את רצף הפרשות שעוסקות בבניית המשכן וגם הן מתארות שוב את תהליך הבנייה שלו.
בשתי הפרשות שנקרא השבת אין שום חידוש של משהו שלא ידענו קודם מהפרשות "תרומה - תצווה" ולכאורה היינו חושבים שפרשות אלה מיותרות.
חמש פעמים חוזרת התורה על ענייני המשכן. כמעט חמש פרשות שלימות שעוסקות בנושא הזה ורובם של הפסוקים פשוט חוזרים עוד ועוד על מה שכבר נאמר.
בשתי הפרשות השבת נקרא אמנם על ביצוע העבודה ממש אבל התורה היתה יכולה לסכם הכל בפסוק אחד- שמשה ובני ישראל בנו את המשכן על פי מה שהצטוו.
את השאלה הזאת שואלים הרבה מהפרשנים על התורה ולמעשה כולם עונים את אותה התשובה רק במילים אחרות.
הרמב"ן מסביר את זה בצורה יפה מאוד: "דרך חיבה ודרך מעלה לומר כי חפץ ה' במלאכה ומזכיר אותה בתורתו פעמים רבות" - הסיפור של ה' ובני ישראל הוא סיפור אהבה ותיאור בניית המשכן וכל הסובב אותו זאת הצורה הטובה ביותר לספר את סיפור האהבה הזה כי הרי המשכן/המקדש הוא התכלית של הכל.
הנה פה אנו רואים כמה אוהב ה' את ישראל וטורח להזכיר ולכתוב את זה חמש פעמים ברציפות פעם אחרי פעם.
האהבה הזאת בעניין המקדש באה גם לידי ביטוי בצוות ההקמה של המשכן: בצלאל ואהליאב בן אחיסמך למטה דן.
למרות הפילוגים חלקם אמיתיים וחלקם מלאכותיים שקיימים בין השבטים ה' רוצה שתהיה אחדות ודואג שגם מהשבט הנחות ביותר לכאורה, שבט דן, תהיה נציגות בבניית המשכן והתכנון שלו. מצד אחד בצלאל משבט יהודה, שבט ההנהגה והמלכות ומצד שני אהליאב משבט דן, בן אחת השפחות.
כל זה בא ללמד אותנו על האחדות והשיוויון והאהבה בתוך העם של כל עדות ישראל בעיני אלוקים.

שבת שלום ומבורך!

תודות : לצחי מיכאלי

חוויית השבוע שלי

http://h-y.xwx.co.il/
לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתםh-y.xwx.co.il/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דוד דרומר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]