חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
"הפטר" בהליכי פשיטת רגל - פשיטת רגל - נישומים - פש"ר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נשים גיל המעבר

נושא המאמר: טיפול עם מתן אסטרוגן חליפי מגן מפני התקפי לב ?
מאת: "תזונה פלוס"   שמור מאמר למועדפים

הדיעה שטיפול עם מתן אסטרוגן חליפי מונע התקפי לב אצל נשים לאחר גמר המחזור מקובלת כיום על מרבית הרופאים. חיזוקים לדיעה זו משמשות תוצאות של מספר לא מועט של ניסויים שנעשו בעבר נמצא שבקרב נשים בגילאים אלו, שקיבלו טיפול עם אסטרוגן חליפי, הייתה ירידה של 40% בכמות התקפי הלב יחסית לנשים שלא קיבלו טיפולים כאלו.

הרופאים הסתמכו על ניסויים שכללו התערבות של מתן אסטרוגן חילופי והראו ירידה של ממש ברמת שומני הדם, שינויים שעשויים לצמצם את הסיכון ללקות במחלות לב. אבל, כיום ברור שניסויים אפידמיולוגיים לא בהכרח מלמדים על סיבה ותוצאה, וירידה ברמת שומני הדם לא תואמת לירידה בתמותה ממחלות לב וכלי דם. ממתן של תרופות מורידות כולסטרול התברר שהכולסטרול אמנם יורד, אבל תוחלת החיים איננה עולה, אולי אף יורדת אצל מקבלי התרופות. לא כך הדבר עם הורדת כולסטרול ע"י תזונה נכונה או / ופעילות גופנית, בעזרתם יש ממש הארכה של החיים. גם באשר לתזונה, לא כל שינוי תזונתי שגורם לירידת רמת שומני הדם מביא עמו ברכה.

הטעות המרכזית בניתוח התוצאות של מתן טיפול חליפי באסטרוגן הייתה בבחירת המועמדות לטיפול. ככלל, טיפול כזה ניתן לנשים בריאות ולא לאלו שמצבן הבריאותי לא היה טוב – נשים אלו לא קיבלו המלצה מן הרופא שלהן ליטול טיפול אסטרוגן
חליפי. אפשרות נוספת לתוצאות מוטעות טמונה בעובדה, שהוכחה בניסויים מדויקים ומבוקרים, שיש הבדל בין תוחלת החיים של אנשים שצמודים למטרה לבין זו של הזונחים אותה.

הניסוי להורדת רמות כולסטרול נמצא אחרי 5 שנים בקרב אנשים שקיבלו פלסבו ולא את התרופה, שבין אלו שנטלו את הפלסבו בקביעות התמותה מהתקף לב הייתה
ב- 39% יותר נמוכה מאשר בין אלו שקיבלו פלסבו אבל זנחו אותו.
כאן שיחקה תפקיד האמונה שהאדם עושה למען עצמו משהו מועיל. בניסוי דומה עם חוסמי ביטא, בין אלו שלקחו את הפלסבו בהתמדה הייתה תמותה ב- 57% נמוכה יותר מאשר בין אלו שיועדו לקבוצת הפלסבו אבל לא התמידו בלקיחתו.

הדבקות במטרה, במקרה זה לקיחת פלסבו מתוך אמונה שהוא עוזר, הועילה גם אחרי שחישבו גורמי סיכון אחרים מכל הסוגים.
בגלל סיבות אלו ואחרות, מתברר שלדיעה שמתן טיפול אסטרוגן חליפי יש תועלת כמצמצם התקפי לב אף פעם לא היה בסיס חזק.
ניסויים שנעשו לאחרונה או נמשכים עד היום שומטים את הקרקע מתחת למעט האמינות שהייתה לדיעה הזו.
מסתבר שטיפול הורמונלי זה לא מספק בדיוק את אותם ההורמונים שגוף האישה מייצר בתקופה שיש לה מחזור חודשי.

אסטרוגן המיוצר בשחלות האישה מכיל אסטרון, אסטרדיול ואסטריול. אסטרדיול נמצא מצמצם את ההתחמצנות של כלוסטרול LDL , שהוא גורם סיכון רב למחלות לב וכלי דם. השחלות מייצרות גם פרוגסטרון, DHEA וכמות מה של טסטוסטרון – לכולם
יש חשיבות באיזון הפנימי.
אולי עדיף להניח לגוף לנפשו ולא להתערב עם מתן חומרים ישירות לזרם הדם, אלא במקרים הכרחיים, כמו למשל של הפסקת פעילות בלוטת התריס. השפעות חיוביות על בריאות האישה בגיל מבוגר אפשר להשיג עם מתן מזונות ותוספי מזון כמו ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא מתאימים.
אלו עוברים את צינור העיכול, הופכים לחלק מן המערכת ואיתם הגוף יודע להתמודד, איך לשלב אותם לצרכיו ולסלק את העודפים שלהם. כל עוד האדם חי, מתרחשת בגופו פעילות אינסופית של אנזימים, הורמונים, נוירוטרנסמיטורים, ציטוקינים ועוד.

ניסוי לשלב במישרין חומרים מוגמרים או תרופות בתקווה שישתלבו היטב במערכות של הגוף, כמוה כזריקת ברגים למכונה מעולה בשעת פעולתה בתקווה שהם ישתלבו במנגנון שלה.

מתוך "תזונה פלוס"

txyrudi
,zubv pkux
tbzhnho vurnubho

www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י "תזונה פלוס" שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!