חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הנדסאים – טיפים ללימודים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות נשים גניקולוגיה

נושא המאמר: מיקופלסמה
מאת: דר` שרגא וקסלר    שמור מאמר למועדפים

המיקופלסמה הן צורות חיים הקטנות ביותר, קטנות מכל חיידק ומכל נגיף (וירוס), ולכן מכנים אותן מיקרואורגניזים. מצויים סוגים אחדים כאלה, ויוזכרו אלה אשר מעדיפים לחיות באברי המין הן של הגבר והן של האשה. סוגים אלה כוללים את המיקופלסמה הומיניס ואוראופלסמה אוראליטיקום.

מהי שכיחות המיקופלסמה?
הסוג מיקופלסמה הומיניס בודד ב- 10% - 15 מנשים ללא כל מחלת אברי מין ידועה: ב- 25% - 30 מנשים עם דלקת אגנית: וב- 35% - 40 מנשים עם דלקת אגנית המלווה בהפרשה נרתיקית. במחקרים נוספים נמצא כי שעור הפריון ירד ב- 50% אצל נשים שאצלן בודדו מיקופלסמה, לעומת אלו שאצלן לא בודדו מיקרואורגניזם אלה.

מהם סימני הזיהום כמיקופלסמה?
הזיהום במיקופלסמה אצל נשים אינו מורגש, בדרך כלל ובמקרים שכן מורגש, הוא איננו מרשים ומתבטא בכאב בטן קל, חום נמוך והפרשה נרתיקית. אצל גברים בעלי יכולת פריונית גבולית, האוראופלסמה נוטה לגרום פגיעה משמעותית יותר.
סימנים בלתי מרשימים אלה מעוררים תמיהה, לנוכח תפוצתם הגדולה ביותר של מיקרואורגניזמים אלה. לכן, לרוב החוקרים לא ברור אם הגורם לזיהום ולדלקת האברים השונים מקורו במיקופלסמה, או שמציאותה של המיקופלסמה רק נלווית לזיהום שנגרם על ידי מחוללים אחרים, כמו חיידקי הזיבה, הכלמידיה ועוד.

חוקרים רבים נוטים לחשוב שאת הזיהום הראשוני וה"רציני" באברי המין הפנימיים מחוללים חיידקים של זיבה, כלמידה, עגבת ואחרים, והם אלה הסוללים את הדרך לחדירת המיקופלסמה. החיידקים הראשונים פוגעים ברקמה וגורמים בה שינויים המאפשרים חדירה והתרבות של המיקופלסמה, כמזהם משני ולא ראשוני.

כיום מתרבים הקולות של הכופרים בהטלת האחריות על המיקופלסמה לשינויים שנגרמו בחצוצרות עקב דלקת שבה בודדו חיידקי המיקופלסמה. על כן, לא ברור אם ניתן להאשים את המיקופלסמה בליקויים בפריון.

כיצד מאבחנים מיקופלסמה?
כמו רוב האורגניזמים, ניתן לאתר את המיקופלסמה באמצעות נוגדנים בדם שהגוף מייצר כנגדם, ובאמצעות תרבית ישירה שלהם מהאברים המזוהמים או מההפרשות, כמו מהנרתיק והצוואר.

הטיפול
המיקופלסמה והאוראופלסמה רגישים ומגיבים לטיפול אנטיביוטי ממשפחת הטטרציקלינים, כמו הדוקסילין או המינוצין. עובדה זו חשובה, מכיוון שטיפול בטטרהציקלין הפך זה מכבר לחלק הטיפול שיגרתי בליקויי פריון בגבר ובאשה, כך שגם אם אין מבודדים את המיקופלסמה, הטיפול הניתן בלאו הכי עושה את שלו.

בברכה, ד"ר שרגא וקסלר

nheupkxnv
ardt uexkr
www.tevalife.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י דר` שרגא וקסלר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]