חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המסע אחר שמלת הכלה המשתלמת





    קישורי טקסט (לפרטים)




קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הסכם ממון גירושין גישור הסכם גירושין

נושא המאמר: הסכם ממון
מאת: עורך דין ערן עזרא   שמור מאמר למועדפים

הסכם ממון
בשנים האחרונות גברה המודעות לחשיבותו של הסכם ממון. אחוזי הגירושין הגבוהים והמתחים הכרוכים בהליך, ביניהם, רכוש וילדים, גורמים לצדדים לפעול בדרך של "סוף מעשה במחשבה תחילה".
צדדים שפותחים פרק ב' מודעים יותר לחשיבותו של הסכם ממון. הסיבה העיקרית היא שהם חוו את הליך הגירושין ואת השלכותיו, ולפיכך, הם נוהגים בזהירות המתבקשת.
התודעה לחשיבותו של הסכם הממון בקרב זוגות שנישאים גוברת, אולם, היא עדיין בשלבים מוקדמים. ראייה לכך, היא הסטטיסטיקה של בתי המשפט ובתי הדין הרבניים על המאבקים הממוניים.
הסכם ממון הוא המדריך לחיים יציבים ולא לגירושין. זהו כלי שמשרת את המטרה של שמירת הרכוש של מי מהצדדים, ומונע סכסוכים ממוניים ותביעות בבתי משפט או בתי דין, לפי העניין.
יתרונו הגדול של הסכם ממון הוא הפחתת העימות עת הליך הגירושין, עימות שגורם נזקים לצדדים ופוגע בילדים.
הסכם ממון צופה פני עתיד.
חוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג – 1973 קובע כי הסכם ממון ייערך בכתב ויאושר בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. הערכאה המוסמכת תאשר את ההסכם לאחר שנוכחה כי הצדדים חתמו על ההסכם מרצונם החופשי וכי הם מבינים את המשמעות המשפטית. ככלל, אישור ההסכם ייעשה בנוכחות שני הצדדים, למעט מצב בו צד נאלץ להיעדר בשל סיבה מוצדקת.
שינוי בהסכם ייערך אף הוא בכתב ויאושר על ידי הערכאה המוסמכת. הסכם ממון אשר לא אושר על ידי הערכאה המוסמכת הוא חסר תוקף משפטי.
הסכם שנערך טרם הנישואין יאומת על ידי רושם נישואין או נוטוריון. האימות נותן תוקף חוקי להסכם.
הסכם ממון דורש הבנה וידע משפטי. זהירות מיוחדת, נדרשת ממומחה אשר עורך הסכם ממון טרם נישואין בשל המתחים הכרוכים בהליך.
הסכם ממון אינו שולל כלל את השיתוף בנכסים. היינו, ניתן לקבוע בהסכם שיתוף מלא בנכסים וברכוש שיצטברו במהלך הנישואין בין הצדדים.
על צדדים שנישאו לאחר 1.1.74 ולא ערכו ביניהם הסכם ממון, יחול הסדר איזון המשאבים הקבוע בסעיף 5 לחוק יחסי ממון. על מנת לחלק את הרכוש בין הצדדים, יש להמתין עד ליום פקיעת הנישואין או חו"ח מות אחד הצדדים.
הסכם ממון דוחה את הסדר איזון המשאבים, ומונע מצב לפיו, אחד הצדדים יעמוד בפני "סחטנות" של הצד האחר.
על מנת למנוע את תרגיל ה"סחטנות" של הארכת הנישואין לצרכים ממוניים, על הצדדים לכלול בהסכם הממון את חלוקת הרכוש ואת מועד החלוקה. מומלץ לקבוע כי חלוקת הרכוש בין הצדדים תתבצע עם פירוד הצדדים ולא עם מתן ה"גט". על הסכם ממון לקבוע את עתיד הרכוש המשותף שייצבר על ידי הצדדים, לרבות מתנות וירושות.
האם הסכם ממון שאושר ניתן לביטול? לאחר שאושר הסכם ממון על ידי הערכאה המוסמכת, קשה מאוד לבטלו. על מבקש הביטול להוכיח כי נפל פגם בכריתת ההסכם כגון: טעות, עושק או כפיה.
צדדים אשר פניהם לקראת שותפות אמיתית וחיי נישואין יציבים או שהם במהלכם של חיי נישואין, וחושבים ביום בהיר על יום סתיו, מומלץ להכין בייעוץ מומחה הסכם ממון, בהיר, נהיר, אשר לא יותיר מקום לפרשנויות, ויסדיר את הנושאים הממוניים כרצונם של הצדדים
[email protected]






www.aticle.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עורך דין ערן עזרא שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 






 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]