חיפוש מאמרים

12052 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
גם אם נחישות, התמדה, דבקות במשימה, יכולת (נפשית) של ריצה למרחקים ארוכים וחזון הם חלק מתכונות האופי ש...

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות סימפטומים ניקוי היגיינה

נושא המאמר: "היגיינה טבעית" – הדרך לריפוי עצמי-טבעי
מאת: ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H   שמור מאמר למועדפים

"היגיינה טבעית" – הדרך לריפוי עצמי-טבעי

היגיינה טבעית הינה גישה או תפיסה מדעית טהורה להבנת התופעות הקרויות בריאות ומחלה והבנת חוקי הבריאות. מסתבר שבאמצעות גישה זו ניתן לטפל בכל סוגי בעיות הבריאות והמחלות הפנימיות, משפעת ועד לסרטן, בהסתמך על כח הניקוי והריפוי הטבעיים בלבד שטבועים בגוף האדם. לרובנו, שהורגלו לכך שמיד עם הופעתה של בעיה בריאותית, שלא לדבר על מחלה טורדנית או כרונית, יש להשתמש בתרופה, זריקה, שיקוי, משחה, גלולה, צמח מרפא, טיפול חיצוני כדי "להירפא", קשה להאמין שלגוף עצמו יש יכולות לרפא את עצמו ללא כל עזרה מבחוץ. לעזרה מבחוץ כוונתנו היא גם ללא הסתייעות באנשים שמכנים את עצמם רופאים או מטפלים לסוגיהם השונים. אני מדגיש לכל מטופלי שלי אישית אין שום יכולת ריפוי של מישהו אחר, יחד עם זאת הובלתי רבים להחלמה ממחלות שהרפואה לא יודעת לרפא, וזאת רק על ידי הדרכה של החולה כיצד להשתמש בכוחות הריפוי של גופו.
מובן שהתנאים להחלמה ולהתאוששות הינם שימוש בכל חומרי החיים החיוניים שלהם אנחנו לא מייחסים תכונות של ריפוי, במובן המקובל של המילה בציבור. על כן גישת ההיגיינה הטבעית מתייחסת לכל חומרי החיים החיוניים והשימוש הנכון בהם: מים, מזון מתאים, חמצן, שמש, מנוחה- פעילות, שינה, תנועה, טמפרטורה אופטימלית, ניקיון פנימי של תאי הגוף, שימוש בחומרי ניקוי, רחצה וקוסמטיקה, חיי רגש, חיי חברה ומשפחה ומרכיבים רבים נוספים. ההיגיינה הטבעית מראה ששימוש נכון, מדויק ואופטימלי לגוף האדם בכל חומרי החיים החיוניים יוביל לבריאות מושלמת וקבועה וגם להתאוששות ממצבי מחלה קשים ביותר !! סיפוק הצרכים הפיזיים בצורה המושלמת, תוך שמירה על חוקי הבריאות, יוביל במרבית המקרים להתאוששות מכל בעיה ושמירה על בריאות טובה.
"ההיגיינה הטבעית" היא גישת בריאות שלמה, שורשית וכוללת המדריכה אותנו כיצד למנוע בעיות בריאות מלכתחילה וגם כיצד להחלים מהן באופן מלא ומושלם כשהן כבר קיימות ללא תרופות (ותוך כדי הפחתתן עד להפסקתן המוחלטת במרבית המקרים), צמחי מרפא, שיקויים הומיאופתיים, מחטים, תוספי מזון ואמצעים חיצוניים אחרים. גישת "ההיגיינה הטבעית" מתאפיינת בהיגיון מוחלט כיוון שהיא תואמת את חוקי הטבע ומבוססת עליהם. על כן היא מבטלת כמעט לחלוטין את ההסתייעות בטיפולים הדוחקים את הסימפטומים של המחלה ולא מטפלים בשורש שלה ללא יכולת לגרום לריפוי אמיתי, סופי ומוחלט, כפי שאנחנו רואים כמעט בכל סוגי הטיפול. בקרב חלק גדול מחולות בסרטן השד למשל חוזרת המחלה ומתפרצת תוך כמה שנים. התופעה ידועה וראיתי זאת כבר אצל נשים רבות. השלב הבאה של המחלה שאיננה מטופלת מהשורש הוא התפשטות הסרטן לעצמות. טיפול נוסף בסימפטום במצב זה כבר יוביל למוות בטווח הבינוני או היותר ארוך. אלפי נשים מתות לחינם כיוון שאינן מטפלות מלכתחילה בגורמים למחלה/לבעיה.
תופעה זו חוזרת על עצמה גם במחלות אחרות. אנשים סבורים שעצם היעלמות או היחלשות הסימפטומים של המחלה לזמן מסוים הינם הוכחה שהטיפול היה טוב. לצערנו, זו אשליה שמפרנסת מטפלים ורופאים רבים.
מדע הבריאות הקרוי היגיינה טבעית הוא העתיק בעולם משום שברגע בריאת התא החי הראשון נקבעו גם כל החוקים והעקרונות שעל פיהם מנהל הגוף את עניניו וכן הוגדרו גם כל הצרכים המדויקים של הגוף החי. לצערנו, ולמרבה הפלא, הציבור כלל אינו מודע במדויק ל- "הוראות", לחוקים ולעקרונות ולצרכים שלהם כפוף הגוף משום שהם אינם נלמדים במערכת החינוך על כל שלביה. במקומן מולעט הציבור במידע לא מדויק, לא נחוץ, הפוך לאמת ואינטרסנטי ברוב המקרים שלא רק שלא תורם להבנת הגורמים המקדמים את הבריאות, אלא אף מחבל בה באופן ישיר. הייעוץ התזונתי רפואי ברובו מבוסס על תיאוריות לא שלמות וגורם לציבור לדבוק בהרגלים ובפעולות הנוגדות את האינטרס הבריאותי הישיר של הגוף. במצב זה התעלמות עקבית מסיפוק הצרכים המדויקים של הגוף מובילה במוקדם או במאוחר להתדרדרות המצב הפיזי שלנו עד כדי הופעת אי סדרים גופניים ואפילו מחלות קשות. ההוכחה החותכת לקונספציה זו של הגורמים למחלות הפנימיות היא שכאשר החולים מגיעים אלי ואל כל רופאי ההיגיינה הטבעית חלים שינויים מדהימים ולעיתים מהירים בבריאותם עד כדי החלמה והפסקת כל התרופות (לצערנו מה שרופאים אינם אוהבים). האם זה מקרי ? האם זו באמת החלמה "ספונטנית", כפי שמתבטאים רופאים כשהם רואים החלמות כאלה ? ומדוע לא חלה החלמה "ספונטנית" תחת הטיפול התרופתי, עד כדי הפסקת הנחיצות בתרופות, אלא ההפיך, כמות התרופות רק הולכת וגדלה ?
הבנת עקרונות ההיגיינה הטבעית תעניק לנו יסודות מוצקים להבנת התופעות הקרויות - מחלה ובריאות, ותשחרר אותנו מהפחד הגדול של האנושות מפני "מחלות שלא ניתנות לשליטה". הציבור מקבל את המסר שבריאות היא עניין של מזל הרבה יותר מאשר עניין של שליטה עצמית, שהסיבות למחלות אינן ידועות ושהמחלות "מתקיפות" את האדם "ללא עוול בכפו" ובלי יכולת אמיתית שלו לעשות משהו בנדון.
שפעת למשל, תופעה שמוגדרת על ידי הרפואה ושיטות אחרות "כמחלה" שנגרמת על ידי אויב חיצוני מוכחת בהיגיינה הטבעית כמהלך טוב ומועיל לגוף שאסור להתנגד לו. ההיגיינה הטבעית הוכיחה זאת כבר מיליוני פעמים על חולים שטופלו באמצעותה והיא היחידה שמסבירה את התופעה בצורה מדעית.
גישת "ההיגיינה הטבעית מוכיחה שבריאות מושלמת היא המצב הטבעי של האדם ותוצר ישיר וטבעי של אורח חיים בריא ושמירה על חוקי הטבע.
חלק בלתי נפרד מההוויה של בריאות מושלמת הוא מצב של משקל תקין. משקל תקין מושג באמצעות היגיינה הטבעית כמעט באופן טבעי. הפנמה של גישת בריאות אמיתית מובילה לירידה מהירה וקלה במשקל בקרב אלה שזקוקים לכך, וזאת במקביל לעלייה דרמטית ברמת האנרגיה בגלל תזונה נכונה ומתאימה לצרכים האמיתיים של הגוף.
ד"ר אשחר מספק מאות טלפונים ושמות של אנשים שהבריאו ממחלות, כולל סרטן סופני, שלרפואה לא היה מענה להן חוץ מתרופות רעילות בעלות תופעות קשות. יש עדויות רבות של אנשים המוכנים לספר על שיפור מדהים בבריאותם והבראתם. ממטופלים רבים שלמדו את הגישה והבריאו ממחלות שונות לאחר עשרות שנים של לקיחת תרופות ניתן להגיע למסקנה שמדובר פה על הרפואה המניעתית והטיפולית הטובה ביותר עלי אדמות. אנשים שאימצו יותר ויותר עקרונות של הגישה מעידים על כך שבעיות שמהן סבלו במשך שנים הלכו ונעלמו תוך זמן לא רב. לכן גם התלהבותם מהגישה הלכה וגדלה.
באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית ניתן להתרפא באופן עצמי וסופי, על ידי מנגנוני הריפוי העצמיים של הגוף בלבד, מבעיות בריאות כמו:

מחלות אקוטיות: הצטננויות, שפעת, חום, דלקות גרון, ברונכיטיס, דלקת ריאות, שחפת, מחלות ילדים.
מחלות כרוניות: דלקות במעיים, טחורים, קוליטיס, אולקוס, כיבים בכל הגוף, בעיות עיכול, טחורים, גזים, שלשולים, עצירות, כאבי ראש, מיגרנה, חולשה, עייפות מתמדת, C.F.S, אסטמה, דלקות פרקים, אולקוס כרוני, קדחת השחת, יתר לחץ דם, שיקום מחלת לב עקב סתימות עורקים, עודף כולסטרול ושומנים בדם, טרשת עורקים, סכרת, דלקות עור, ספחת-פסוראזיס, אקזמה, פוריות ובעיות בערמונית-מוגדלת, בעיות בדרכי השתן (דלקות, סתימות), עקרות אצל נשים, הפלות חוזרות, דלקת כליות, אבני מרה, גידולים, מניעה/האטה של עששת וחורים בשיניים בקרב ילדים ומבוגרים, מחלות עצבים שונות, חרדות, מתחים, כאבי שרירים, חוסר שינה, אלרגיות מכל הסוגים, היפראקטיביות בקרב ילדים, בעיות בהפרשות בלוטות הורמונליות (חוסר איזון) וחילוף חומרים- בלוטת התיארואיד, תופעות גיל המעבר, אוסטאופורוזיס ( "בריחת סידן"), אנמיה כרונית, עודף משקל והרזיה, אנורקסיה, יעוץ נוסף לפני ניתוח, מניעת הזדקנות מוקדמת ועצירתה, מניעת מחלות בקרב ילדים ומבוגרים.
מחלות מערכת העצבים: אפילפסיה, מחלת פארקינסון, טרשת נפוצה, פארקינסון.
וגם לרדת במשקל בקלות בצורה מרשימה וללא "דיאטה" שנואה ובלתי אפשרית.
כל זה אפשרי רק משום שהרופא איננו מטפל במחלה, רק לגוף עצמו יש יכולת לטפל בעצמו באמצעות ניקוי, שיקום, חידוש ובנייה של תאים פגועים ותאים חדשים.
כיוון שיש עוד מאות מחלות שאת שמם לא הזכרנו כאן מחוסר מקום יש להדגיש שההיגיינה הטבעית אינה מטפלת רק במחלה או באיבר החולה בלבד, אלא בביוכימיה של הגוף כולו. בצורה זו מטופלת המחלה עצמה מהשורש. לכן אין גם צורך לרופא-היגייניסטי להיות "מומחה" במחלה ספציפית. כל ההתמחות, פרי המצאתה של הרפואה, היא ברובה מיותרת לחלוטין ואינה מוכיחה את עצמה. אני כרופא-היגייניסטי "מטפל" בכל סוגי המחלות הפנימיות ומחלות העור אע"פ שאינני מגדיר את עצמי כמומחה למחלה ספציפית, שוב משום שלא אני הוא המטפל, אלא הגוף עצמו באמצעות כוחות הריפוי, החידוש והשיקום שטבועים בו.
גישת ההיגיינה הטבעית מוכיחה שלמעשה מרבית המחלות בעולם המערבי נגרמות על ידי הרעלה עצמית מצטברת בדרגה זו או אחרת במקביל לגרימת מחסורים בחומרי ורכיבי תזונה רבים. ישנן כמה הוכחות לכך, אבל ההוכחה החותכת ביותר לכך היא העובדה שכאשר הגוף מנוקה על ידי תזונה נכונה ואמצעים אחרים רואים עלייה בהפרשות של הגוף ובחומרי הרעל שבהן, והבריאות משתפרת במהירות גדולה, במרבית המקרים. לכן ממש לא משנה מה היא המחלה. כשהגוף מטופל נכון, כלומר מקבל את כל צרכיו בצורה מדויקת הוא חוזר למצבו התקין, למצב בריא, לצערנו לעיתים במגבלות של הנזק שכבר נגרם, אם הוא בלתי הפיך.
ד"ר אשחר נפגש לפני 4 שנים עם שר הבריאות דאז שלמה בניזרי יחד עם 3 רופאים שהתלוו איליו ושכנע אותו בנכונות הגישה וביכולת שלה למנוע סבל רב לציבור גדול מאוד בעם ישראל וגם לחסוך לקופת המדינה מליארדי דולרים המושקעים היום במתן תרופות, ועשיית ניתוחים ויכולים להיות מופנים לחינוך, לרווחה ולנושאים חשובים אחרים. השר הבטיח לד"ר אשחר לעשות מהפיכה אבל הממשלה נפלה והעניין נשכח.
ד"ר אשחר נפגש גם ב- 11.5.2005 עם מנהל המחקר של קופ"ח מכבי במטרה לשכנע אותו לבצע מחקר שיוכיח את עובדת העדיפות הברורה של טיפול בגישה זו על פני כל גישה אחרת.
בעקבות ההתנסות האישית של אנשים רבים בחוכמת ההיגיינה הטבעית וריפוי שלהם מבעיות בריאות קשות הופנתה בקשה לד"ר אשחר להפיץ את הגישה בצורה המונית יותר. הכוונה היא להפיץ את הידע העצום והחשוב מאין כמותו של ההיגיינה הטבעית ולהפוך אותו לנחלת הרבים. ד"ר אשחר בנה לצורך כך סדנא קבוצתית ללימוד הגישה.
ד"ר אשחר מציין – "תמיד קיים חשש גדול של המשתתפים". רובם חוששים מהבלתי נודע - מגישה קשה, מהרגשה של מצוקה, של מחסור, של רעב כל הזמן, מדיאטה. אחרים חוששים מהתחייבות לכל החיים על דרך מסוימת. כל החששות האלה נעלמים במהלך הסדנא, כאשר הגוף, המוח והרגש מתחברים יחד ומבינים שזו הדרך הנכונה !!
משתתפי הסדנא מספרים שאחרי מספר חודשים הרגישו מרבית המשתתפים שיפור ניכר במצבם הבריאותי והגופני כללי ושמחה גדולה על כך שהזדמן להם ללמוד את הגישה. המשתתפים הרגישו קלות, מרץ, ערנות, ותחושה כללית של בריאות טובה שמזמן כבר לא הרגישו. כל המשתתפים הפחיתו את כמות התרופות שהם נטלו לפני הטיפול ומרביתם הפסיקו לקחתם כיוון שלא היה בהם יותר צורך. חלקם מספרים שמדהים לגלות שבגוף עצמו יש כוחות ריפוי עצומים כפי שלימד אותנו ד"ר אשחר וזה לא רק בתיאוריה, זה עובד על כל גוף.
הירידה במשקל זה סיפור בפני עצמו. ההפחתה במשקל הייתה קלה כאשר נעשה שינוי בסיסי בידע ובתפיסה. החומר שבסדנא פשוט חודר למוח ולא יוצא משם והאדם מקבל כוחות לשנות את התנהגותו לכיוון חיובי וגם לעמוד בזה מתוך איכפתיות, אחריות עצמית ואהבה עצמית.
מרדכי (08-9924438) סיפר בהרצאת המבוא – "פשוט לא יאמן, לפני כחודשיים הייתי חוזר בצהריים ממש כמו סמרטוט והייתי חייב לישון בצהריים כשעה שעתיים, היום אני קם ראשון הולך לישון אחרון ובצהריים אני נח קלות כ- 10 דקות וקם כמו אריה להמשך עבודה, פשוט לא יאמן מה שההיגיינה הטבעית עשתה לי".
חני (08-9926862) אמרה – "שנים חלמתי לרדת במשקל. ירדתי 17 קילו בחודשיים ובכל כך קלות ובלי מאבק עם האוכל, אני רגועה, שלווה, מלאת אנרגיה ומרץ, לא רעבה. אני שמחה מאוד שעשיתי את הסדנא הזו שבינתיים שינתה לי את החיים".
יוסף (050-9091666) מתאר את השינוי שחל בו – "אני והחברים שלי בעבודה לא מאמינים שזה השינוי שחל בי. בעבר אכלתי כמויות ענקיות של מזון ומכל מה שהזדמן בדרכי ובכל זאת הרגשתי רעב וגם הסוכר שלי היה גבוה, עכשיו אני אוכל רבע ממה שאכלתי ללא קושי, מרגיש שבע ועומד בזה ללא שום בעיה, גם הסוכר שלי ירד פלאים והוא קרוב לתקין והכל בזמן כל כך קצר, זה ממש נס". ד"ר אשחר גרם לי לשינויי חשיבה ותפיסה כל כך גדולים ועמוקים שאני יכול לעבור ליד מוצר כל שהוא ולא לגעת בו כי פשוט ברור לי שהוא מזיק לי". "כל התזונה שלי שינתה כיוון לחלוטין ואין מה לדבר על ההרגשה הנפלאה שלי".

כל האמור לעיל מבוסס על ניסיון של 200 שנה של ההיגיינה הטבעית בטיפול והבראה של מיליוני חולים ועל אלפי מחקרים בתחום מדעי התזונה והבריאות. כמו כן המידע מבוסס על הניסיון הקליני של ד"ר ערן אשחר באחת עשרה השנים האחרונות בטיפול אישי במאות אנשים חולים.שיטת הלימוד/הרפוי הנה רב שלבית:

א. בשלב הראשון המטופל רוכש מידע חדש, אמין ומדעי על צרכיו של הגוף.
ב. לאור רכישת המידע עולה רמת המודעות עד לכדי בקשה של המטופל לבצע שינויים תזונתיים ואחרים.
ג. שינויים אלה מובילים לשיפור מידי כמעט ומפתיע בכמה מרכיבי בריאות. התחושה הכללית משתנה, גוברת תחושת הבריאות המרץ והאנרגיה, תחושת העייפות והכבדות נעלמת, פוחת הרצון לישון, גובר כח הריכוז והמחשבה ועוד שינויים חיוביים מפתיעים.
ד. שיפורים מפתיעים אלה במצב הבריאות מובילים להמרצת כח הרצון לביצוע שינויים קבועים בבחירות ההתנהגותיות של המטופל.
ה. בחירות התנהגותיות נכונות החוזרות ונשנות הופכות להרגלים בריאותיים חיוביים וקבועים.
ו. לאור ההרגלים החדשים נוצר בהרבה מקרים שיפור קיצוני חיובי במצבו הבריאותי של המטופל.
ז. השיפור הבריאותי המהיר והמפתיע מהווה תמריץ חזק להתמדה בשינויים ולהחדרת שינויים נוספים.

על פי ניסיונו של ד"ר אשחר סיכויי ההצלחה של עבודה שאיננה פועלת על פי הסדר הנ"ל נמוכים. לעומת זאת הצמדות למודל זה מעלה את סיכויי ההצלחה לקרוב ל- 95%.

ד"ר אשחר ערן N.D, M.P.H, נטורולוג ,מוסמך לבריאות הציבור ומדעי הרפואה מטעם הדסה, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ודוקטור לרפואה טבעית מטעם אוניברסיטת ברנדין שבקליפורניה פיתח את "שיטת אשחר" ללימוד של עקרונות ההיגיינה הטבעית ב – 30-45 שעות לימוד. ד"ר אשחר מרצה ומטפל באמצעות גישת ריפוי טבעי ייחודי זה כ- 12 שנה.
לפרטים: eshkhar@bezeqint.net טל: 02-5337245

www.dreshkhar.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!