חיפוש מאמרים

11807 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בחירת טבעות נישואין מעוצבות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: טאי צ'י צ'י קונג אומנויות לחימה סינית טאי צי

נושא המאמר: טאי צ'י – מערכת האימון המסורתית
מאת: אוהד קדם   שמור מאמר למועדפים

טאי צ'י – מערכת האימון המסורתית


לימוד הטאי צ'י בימינו ממוקד ברוב המקרים בלימוד התבנית ( הקאטה), ולצערי שיטות אימון נוספות וחשובות לא מוכרות על ידי רוב המתרגלים. לימוד התבנית אידיאלי למי שמעוניין להנות מתרגול טאי צ'י בסיסי, ולשפר את בריאותו. תרגול התבנית מפעיל את הגוף בצורה מאוזנת, ומספק מסגרת לאימון אישי ולאימון בשיעור. למעשה, התבנית היא אוסף של טכניקות שחוברו לרצף, שמאפשר אימון בסיסי במבנה קבוע.

חשוב להבין שתרגול התבנית הוא רק חלק מהתרגול המסורתי של הטאי צ'י. למי שרוצה להגיע לעומק בתרגול ולרמה גבוהה יותר בטאי צ'י, חשוב להכיר את שיטת האימון השלמה שבתוכה יש לאימון התבנית חלק חשוב, אך לא בהכרח מרכזי.

אני מציג כאן כמה משיטות האימון המסורתיות הנוספות המתורגלות בבית הספר יצירה, מסודרות מהתרגול הפשוט אל המורכב. לאורך השנים של לימוד הטאי צ'י רצוי להתנסות בכל שיטות האימון, או לפחות ברובן, על מנת להגיע לתרגול שלם יותר ולחוות את האמנות במלואה.

עמידת זן – מדיטציה בעמידה
תרגול עמידה סטטית הוא אחד התרגולים החשובים ביותר באמנויות הלחימה הפנימיות. במהלך התרגול מתרגלים תנוחה אחת או מספר תנוחות לפרק זמן ארוך. הזמן המקובל באימון המסורתי לתרגול העמידה הוא 45 דקות. התרגול מפתח את המבנה והמנח הנכון של הגוף, ומחזק מאוד את הגוף. בנוסף תרגול העמידה מפתח את יכולת ההשתרשות – היכולת לחבר את הגוף לאדמה, ומאפשר להגיע למצב של הרפיה עמוקה. זהו למעשה תרגול מדיטציה שנעשה בעמידה ומשפיע מאוד הן על הצד הפיזי והן על הצד הנפשי. בתרגול העמידה בבית הספר יצירה מתחילים לרוב מתנוחת עמידה טבעית וחסרת מאמץ, ובהמשך עוברים לעמידות מובנות כמו עמידת המעגל הגדול, או עמידת קרב. ניתן לתרגל גם תנוחות מהתבנית בעמידה לאורך זמן.

צ'י קונג משיכת חוט המשי
צ'י קונג משיכת חוט המשי הוא תרגול תנועתי שבו מתרגלים את עקרונות התנועה של הטאי צ'י. התנועות פשוטות יחסית וקלות ללימוד. בעזרת תרגול זה, ניתן להגיע בזמן קצר של תרגול להבנה מעמיקה של עקרונות התנועה, ולשיפור בזרימה, בשחרור, ובחיבור לאדמה. התרגול משמש מעין מעבדה לפיתוח ולהפנמת עקרונות הטאי צ'י. בבית הספר יצירה אנו מתרגלים סדרה שלמה שפותחה על ידי המורה המפורסם פנג זיצ'יאנג. סדרה זו משמשת גם כאימון עצמאי לשיפור הבריאות וגם כחלק ממערכת האימון של הטאי צ'י.

פושינג הנדס – טווי שו
פושינג הנדס הוא תרגול זוגות שמהווה המשך של התרגול האישי. התרגול האישי בטאי צ'י בא לפתח עקרונות מסויימים של תנועה ומודעות. ניתן להגיע בתרגול לרמה מסויימת, וממנה לא ניתן להמשיך להתקדם ללא בדיקה של העקרונות. תרגול הפושינג הנדס מאפשר לבדוק את השחרור, החיבור לקרקע והזרימה, ובנוסף, מלמד רגישות והקשבה לבן הזוג. תרגול הפושינג הנדס מכיל תבניות תנועה קבועות ברמות מורכבות שונות, החל מתרגול עם יד אחת בעמידה, ועד לתרגולים מורכבים של מספר תנועות בשילוב צעדים. תרגול הפושינג הנדס הכרחי על מנת להבין לעומק את עקרונות הטאי צ'י ועל מנת להאיץ את קצב ההתקדמות בתרגול.

ייישומים לחימתיים
על מנת להגיע לתנועה נכונה בתבנית טאי צ'י יש להכיר את היישומים הלחימתיים של התנועות. לכל תנועה בתבנית יש זרימה פנימית וכיוון שבו זורמות התנועה הפיזית והמודעות. הדרך הטובה ביותר להגיע לזרימה פנימית נכונה היא בלימוד הישומים הלחימתיים. לימוד היישומים נעשה במספר שלבים. בשלב ראשון ניתן להתרשם מיישום ברמה בסיסית כשרואים הדגמה שלו בידי המורה. בשלב שני חשוב להתנסות בתרגול היישום עם בן זוג. הדגש בשלב זה הוא לימודי, התרגול איטי ומיועד לפתח את תחושת הזרימה הפנימית ואת הכיוונים הנכונים של תנועת הגוף והמודעות. זה השלב החשוב ביותר למי שמתרגל טאי צ'י לבריאות ואינו מתעניין באמנות הלחימה. השלב השלישי הוא תרגול מהיר של ישום מובנה, עם בן זוג, ובחינת האפשרות של יישום זה במצב "ריאלי".

תרגול זוגות חפשי
תרגול זוגות חפשי נועד לפתח את היכולת להשתנות בזרימה עם בן הזוג. קיים תרגול חפשי של פושינג הנדס, ותרגול חפשי של יישומים, שהוא סוג של קרב אימון. תרגול הזוגות החפשי מיועד למי שמעוניין ללמוד את אמנות הלחימה, ומעוניין באתגר שמציב יריב שאינו משתף פעולה. לתרגול רמות עצימות שונות, מתרגול איטי ועדין, ועד תרגול מהיר ואגרסיבי. תרגול זוגות חפשי, מציב רמה גבוהה של אתגר תנועתי ונפשי, ויכול להביא את השן (הרוח/המודעות) לרמה גבוהה ביותר של ערנות.

תרגול נעים

אוהד

yth mh
mwh eubd
tunbu, kjhnv
tunbuhu, kjhnv
tuvs eso


www.qigong.co.il
קישור לאתר המקור: www.clickgo.co.il/articlesearch.asp?time=083315&page=5


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אוהד קדם שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!