חיפוש מאמרים

12346 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אמינו תרפיה חומצות אמינו : amino acid - חומצה קרבוכסילית - כרומטוגרפיה נוזלית בלחץ - תרכובות אורגניות - pressure liquid chromatography - מחלות פיסיולוגיות - הגברת אדרנלין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קריאת שמע יהדות

נושא המאמר: קריאת שמע
מאת: רותם   שמור מאמר למועדפים

התורה שבעל פה פותחת עם הלכה שלכאורה נראית פשוטה הלכות קריאת שמע, צריך לומר פעמים ביום קריאת שמע, פעם אחת בבוקר ופעם אחת בערב. הלכה פשוטה וקלה לא נשמע משהו קשה או מיוחד. אבל עם קצת התבוננות קריאת שמע זו מצווה גדולה ועוצמתית. זו המנטרה של היהודי. כאשר יעקב אבינו לקראת פטירתו רצה לגלות את הקץ לבניו הוא חשש שמא יש בהם פסול ואולי אין ליבם טהור כמו שצריך ואז 12 השבטים אמור ליעקב אבינו "שמע ישראל ה' אלקינו ה' אחד" בורא העולם, אדון השמים והארץ הוא בליבנו הוא האל שלנו ויש רק אחד יחיד ומיוחד כמוהו. וכשיעקב שמע את אומרם ענה להם בלחש "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד" ויהי רצון ששמו של השם יתברך יהיה מבורך וינשא בפי כל לעולם ועד. מצוות קריאת שמע היא יקרה מאוד וצריך לומר אותה בכוונה גדולה ולהבין את משמעות המילים. זהו רגע קטן באמצע היום שבו אנחנו צריכים להתנתק מהחומריות, ולהתעלות מעל השקר וכפירה שיש בהכל ולזכור ולהפנים שהקדוש ברוך הוא בעל הכוחות כולם, הוא זה שברא את הכל, הוא זה ששולט בכל, והוא זה שבחר בנו מכל העמים להיות לו לעם. מסופר על הרב הרצוג זצ"ל - "אחרי השואה נודע שיותר מ-3,000 ילדים יהודים מסתתרים במנזרים, ואינם יודעים כלל שהם יהודים. חומה של שתיקה מקיפה את המנזרים. הרב הרצוג הגיע אל האפיפיור, לוותיקן. 'כל ילד כזה הוא לנו אלף ילדים', התחנן הרב בדמעות. הרב הרצוג הלך בעצמו ממנזר למנזר. 'אין כאן ילדים יהודים!', אמרה לו ראש המנזר בפסקנות ובפנים חמורות. הרב ביקש לראות בעיניו. אחות מן המנזר הוציאה לו שורות שורות של ילדים וילדות בסינרים אפורים של בית ספר. הרב דיבר על ליבם. 'מי כאן יהודי?', שאל. הילדים עמדו בלי זיע, שום סימן לא ניכר על פניהם. שקט מוחלט, דממה. מלווי הרב נמלאו אכזבה, מכינים עצמם כבר להמשיך למנזר הבא ברשימתם. מה יהיה?

ואז, רגע לפני שיצאו, הרב הרצוג הסתובב לפתע כלפי הילדים, וקרא בקול גדול בכל כוחו: 'שְׁמַע יִשְׂרָאֵל, ה' אֱלוֹקֵינוּ, ה' אֶחָד'. כף ידם הימנית של שבעה ילדים קטנים התרוממה מעצמה לכסות את העיניים. 'אלה יהודים!', קרא הרב הרצוג בהתרגשות. 'כך לימדו אותם אימותיהם כשהרדימו אותם בעריסותיהם בימים שלפני החושך'".


ktj.org.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י רותם שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]