חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המהפך שעברו הקעקועים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אבן טבעית אבן קרמיקה ריצוף

נושא המאמר: אבן טבעית
מאת: אייל שליבובסקי   שמור מאמר למועדפים

מאז ומעולם האבן שימשה כחומר בסיסי לבניה חיפוי וריצוף. בזכות הטבעיות שהיא מקרינה, חוזקה וזמינותה נראה שתמשיך גם בעתיד לשמש כחומר יסודי לבניה.

סוגי האבן השונים ציינו גם תקופות ועיצובים על פי תקופות הבניה השונות והאזור הגיאוגרפי. כיום הנטייה הגוברת הינה לכיוון אבן טבעית המחליפה את אבני השיש והקרמיקה של הדור הקודם.

האבן הטבעית מעניקה תחושה של חזרה אל הטבע ורוב האנשים מרגישים מחוברים לפרויקטים המשלבים אבן טבעית.

האבן הטבעית יוצרת עניין רב עקב חוסר אחידותה והמרקמים הטבעיים הטבועים בה. פרויקטים המשלבים אבן טבעית יוצרים תחושת חום וטבעיות.

כיום קיים מגוון רחב של סוגי אבן טבעית מסוגים שונים:

אבני גיר כדוגמת אבן מצפה, הוליסטון ועוד.

אבן דולומיט כדוגמת העצמון

אבני חול כדוגמת הכורכר.

אבני שכבות כדוגמת הצפחה.
ראה מידע נוסף על סוגי האבן השונים באתרנו: www.stones-park.com/stones_type.html

סוגי האבן השונים נבדלים לא רק בצורתם אלה גם בתכונותיהם. התכונות החשובות לסוגי האבנים שונים הם בין היתר:

חוזק האבן:

ככלל האבן הינה חומר חזק מטבעו בעל מקדם שחיקה נמוך ועמידות בתנאים קשים. יחד עם זאת לכל אבן ישנו את מקדם החוזק והשחיקה שלה כך שבד"כ נתאים את האבן ליישום אותו אנו רוצים לבצע. לדוגמא: אבן חול שהינה בעלת מקדם שחיקה נמוך יחסית תתאים יותר לחיפוי קירות מאשר לריצוף מכיוון שלא פועלים עליה כוחות שחיקה מתמשכים. לעומת זאת אבני גיר או דולמומיט מצטיינים בעמידות גבוה מפני שחיקה ומתאימות יותר לריצוף.

עקומת הספיגה של האבן:

כל האבנים הטבעיות נוטות לספוג נוזלים ולכלוך אל תוכן. לכל אבן ישנו מקדם ספיגה שונה כך שבד"כ נתאים אבן עם מקדם ספיגה נמוך לריצוף ונשתמש באבן בעלת מקדם ספיגה גבוה לחיפוי. יחד עם זאת עם סיום הנחת האבנים ניתן לבצע עיבודים שונים המקטינים את רמת הספיגה לאפס. יש לקחת בחשבון מבחינה תקציבית שאבן בעלת מקדם ספיגה גבוהה דורשת עיבוד יקר יותר מה שמייקר את עלות האבן לכל מטר מרובע.מרקם האבן:

לכל סוג אבן מרקם וטווח צבעים המאפיין אותה. בעת בחירת סוג האבן נתחשב גם בחומרים השונים בפרויקט ונתאים את הגוון והמרקם של האבן להשתלבות עם חיפוי הקירות, סגנון בניית הפרויקט, סוג הריהוט שאנו עתידים להציב בפרויקט וכן הלאה.דרגת השונות בין האריחים:

להבדיל מחומרים המיוצרים ע"י בני אדם האבן הטבעית טווח שונות גדול יותר בגוונים ובמרקם. לכל סוג אבן טווח השונות שלו כך לדוגמא באבן חלילה דרגת השונות נמוכה יחסית כך שהחיפוי או הריצוף כולו נראים אחידים. לעומת זאת אבן מצפה הינה בעלת טווח שונות גבוה יותר הן בגוון והן במרקם והמשטח נוטה להיות פחות אחיד. יש לציין שדרגת שונות גבוה אינה מהווה חיסרון אלה יוצרת מרקם מעניין. בד"כ הנטייה להשתמש באבן בעלת דרגת שונות גבוהה למשטחים גדולים משטחים בעלי דרגות שונות בינונית ונמוכה משמשמים למשטחים קטנים.

סוג עיבוד האבן:

ניתן לעבד את האבן במגוון רחב של סוגי עיבודים. בהתאם ליישום הנדרש לאבן וכן על פי הטעם.

כיום השימוש באבן טבעית הפך לנפוץ למטרות שונות החל מריצוף, וחיפוי דרך משטחי עבודה במטבח כלים סניטרים ועוד. השילוב של האלמנטים השונים יוצר סגנון אחיד ואווירה חמה.

ככלל האבן הטבעית הנה כ-יין אשר משתבחת לאורך השנים; האבן מתמזגת עם הסביבה אליה היא נחשפת ומשנה את גווניה ומשתבחת. כיום ישנו ביקוש רב גם לאבנים עתיקות אשר פורקו ממבנים בני מאות שנים.

יתרון נוסף שיש לאבן טבעית על פני מוצרים מתועשים כדוגמת קרמיקה וכדומה, נפילה של עצם כבד על ריצוף אבן טבעית בד"כ לא יגרום נזק במקרה הגרוע יותז שבב מתוך משטח האבן הטבעית. במקרים של אבן המעובדת בעיבוד ידני לא יהיה צורך לבצע כל טיפול באבן לתיקון הנזק. בריצוף מלוטש ניתן לבצע ליטוש נוסף ואין צורך להחליף את אריח האבן.
לא כך הדבר במוצרים מתועשים ברגע שמרקם הגלזורה נפגם יש לחליף מיידית את האריח מאחר ומלבד הפגיעה האסטטית אריח כזה מהווה סיכון עקב הקצוות החדים שלו.

כותב המאמר:
אייל שליבובסקי
פארק האבן
[email protected]
http://www.stones-park.com

www.stones-park.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אייל שליבובסקי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]