חיפוש מאמרים

11790 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לאכול נכון בעבודה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פיצויי פיטורים פיטורים התפטרות בדין מפוטר פיצויים

נושא המאמר: פיצויי פיטורים – לא רק למפוטר / עו"ד חן שטיין
מאת: עו"ד חן שטיין   שמור מאמר למועדפיםהחוק היבש קובע כי אדם אשר עוזב את מקום עבודתו מיוזמתו אינו זכאי לקבל פיצויי פיטורים. יחד עם זאת, קיימות מספר סיטואציות בהן עובד מתפטר מיוזמתו ולמרות זאת קמה לו הזכות לקבלת פיצויי פיטורים.
מדובר במספר סיטואציות המעוגנות בחוק, אשר כדי להיכנס לגידרן נדרשת מחשבה יצירתית מחד ועמידה בכללי פרוצדורה נוקשים מאידך, ולמעשה מדובר בהליך הדורש ידע, ניסיון וליווי משפטי, שכן במרבית המקרים על אף זכאות העובד, המעביד אינו ממהר להעניק לעובד אשר הפסיק את עבודתו מיוזמתו את פיצויי פיטוריו, אלא בהתערבות עו"ד.

להלן פירוט הסיטואציות הנפוצות:

1. התפטרות מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה – בסעיף 11א לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי אם עובד התפטר בעקבות הרעה מוחשית בתנאי עבודתו או עקב נסיבות הנעוצות ביחסי העבודה שבגינן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, ניתן יהיה לראות את התפטרותו כפיטורים לעניין זכאותו לקבלת פיצויי פיטורים.
דוגמאות למקרים בהם קבע בית המשפט כי התקיימה הרעה מוחשית בנאי העבודה: שינוי מקום העבודה או שינוי תפקיד העובד, עיכוב בתשלום שכר או הפחתה בשכר, קיפוח במתן תנאים סוציאליים וכו'.

2. התפטרות כתוצאה ממצב בריאותי לקוי – בסעיף 6 לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי עובד אשר נאלץ להתפטר כתוצאה ממצב רפואי לקוי שלו או של בן משפחתו ניתן יהיה לראות את התפטרותו כפיטורים לעניין זכאותו לקבלת פיצויי פיטורים. על מנת להוכיח את זכאותו העובד צריך להראות תחושה של מצב בריאותי לקוי וכן לתמוך זאת בממצאים רפואיים מתאימים.
בן משפחה לעניין סעיף זה הינו ילד, בן זוג, סב, הורה, סב, הורה של בן זוג המתגורר עם העובד.

3. התפטרות לאחר לידה ולצורך טיפול בילד – בסעיף 7א לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי עובדת אשר התפטרה לצורך טיפול בתינוקה במהלך תקופה של 9 חודשים לאחר לידתה ניתן יהיה לראות את התפטרותה כפיטורים לעניין זכאותה לקבלת פיצויי פיטורים.
חשוב לציין – סעיף זה יכול לחול גם על אב אשר מעוניין להתפטר מעבודתו לצורך טיפול בילדו בהתקיים אחד מהתנאים הבאים
א. התינוק מצוי בטיפולו או חזקתו של העובד מחמת מחלה ו/או נכות של בת הזוג.
ב. בת זוגו עבדה ברציפות במשך 6 חודשים רצופים טרם יום התפטרות העובד.
ג. בת הזוג עבדה כעצמאית במשך תקופה של 12 חודשים רצופים לפני מועד הלידה, ולא הפסיקה את עבודתה לצורך טיפול בתינוק.

4. התפטרות מחמת גיל – בסעיף 11ה לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי עובד אשר הגיע לגיל פרישה החוקי שלו (כפי שנקבע חוק גיל הפרישה) וביקש להתפטר מעבודתו, ניתן יהיה לראות את התפטרותו כפיטורים לעניין זכאותו לקבלת פיצויי פיטורים.

5. התפטרות עקב העתקת מקום מגורים – בסעיף 8 לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי במקרים הבאים ניתן יהיה לראות את התפטרותו של עובד כפיטורים לעניין זכאות לקבלת פיצויי פיטורים:

א. העתקת מקום מגורים עקב גירושין או העתקת מקום מגורים למקום מגוריו של בן הזוג לצורך נישואין.
ב. העתקת מקום מגורים ליישוב חקלאי או ליישוב באזור פיתוח כפי שנקבע בסעיף 12ב לתקנות פיצויי פיטורים (חישוב הפיצויים והתפטרות שרואים אותה כפיטורים).
ג. העתקת מגורים מסיבות אחרות מוצדקות, כגון: העתקת מגורים להתנחלות או היאחזות, העתקת מקום מגורים עקב שינוי מקום עבודתו של בן הזוג המשרת בצבא בתנאי שהמדובר ביישוב המרוחק כ- 40 ק"מ לפחות ממקום המגורים הנוכחי, ועוד.

6. התפטרות עקב גיוס למשטרה או לצבא – בחוק נקבע כי במקרים בהם עובד מבקש לעזוב את מקום עבודתו לצורך גיוס לשירות צבאי או משטרתי, ניתן יהיה לראות את התפטרותו כפיטורים לעניין הזכאות לפיצויי פיטורים.

7. אי חידוש חוזה העסקה – בסעיף 9 לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי במקרה בו עובד הועסק על ידי מעביד באמצעות חוזה לתקופה קצובה והחוזה הגיע לסיומו ניתן לראות את עזיבת העובד כפיטורים לעניין זכאותו לפיצויי פיטורים, אלא אם המעביד הציע לו בכתב לחדש את חוזה ההעסקה 3 חודשים טרם תום תקופת העסקה.

8. פטירה של מעביד – בסעיף 4 לחוק פיצויי פיטורים נקבע עובד אשר סיים את עבודתו כתוצאה ממותו של מעבידו או מפשיטת רגל של מעבידו, ניתן לראות את עזיבתו כמזכה בקבלת פיצויי פיטורים.

9. פטירה של עובד – בסעיף 5 לחוק פיצויי פיטורים נקבע כי עם מותו של עובד פיצויי פיטוריו מועברים לשאיריו.כותב המאמר הינו עו"ד חן שטיין, הבעלים של משרד עורכי דין שטיין העוסק בכל התחום האזרחי-מסחרי, דיני עבודה , תביעות כספיות , הוצאה לפועל , מקרקעין (מכירת/השכרת דירות ונכסים), פתיחת חברות , נזיקין , דיני משפחה ועריכת צוואות, ביטול עיכובי יציאה מהארץ, מחיקת רישום פלילי ועוד.


כתובת אתר האינטרנט של המשרד: http://www.hamishpat.co.il

עו"ד שטיין הינו מנהל פורום תביעות כספיות והוצאה לפועל בוואלה (בכתובת: http://community.walla.co.il/?w=/512/3116 )

התקשר כעת לייעוץ ראשוני ללא תשלום!

המשרד נמצא ברחוב הנציב 14 (ליד מגדלי עזריאלי והרכבת)
תל אביב

טלפון במשרד: 03-6245588
נייד: 054-3050957
מייל: chenshteinlaw@walla.co.il

phmuhho phmuhh phyurho phyurhi ji ayhhi gu"s ji ayhhi vbmhc 14 ndskh gzrhtkh shbh gcusv nereghi bzhehi

www.hamishpat.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד חן שטיין שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!