חיפוש מאמרים

12028 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מגשי פירות זה בריא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: סמוך לשנת העבודה פיצויי פיטורים פיטורים פיצויים

נושא המאמר: מי שטבח בערב שבת... / מאת: עו"ד חן שטיין
מאת: עו"ד חן שטיין   שמור מאמר למועדפים

טבח אשר פוטר מעבודתו לאחר 11 חודשי עבודה מהטעם שהמעסיק ניסה להתחמק מתשלום פיצויי הפיטורין, לא מחל למעסיקו על התנהגותו הנלוזה, גרר אותו לבית הדין לענייני עבודה, וזכה לפיצויי פיטורין כחוק.

התובע עבד קרוב ל – 11 חודשי עבודה, כאשר את הודעת הפיטורים קיבל – בעל פה – שבועיים טרם יום העבודה האחרון. עם סיום עבודתו לא קיבל התובע פיצויי פיטורים, ולכן הגיש תביעה מתאימה על מנת לחייב את המעסיק לשלם לו את הפיצויים להם הוא זכאי.

החוק אומנם קובע כי לפיצויים יהיה זכאי אך מי שמלאה לו שנת עבודה אצל המעסיק, אולם לכלל זה יוצא מן הכלל:
סעיף 3 לחוק פיצויי פיטורים, קובע כדלקמן:


"פיטורים סמוך לפני סוף שנת עבודה ראשונה, יראו אותם – אם לא הוכח היפוכו של דבר – כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מחובת תשלום פיצויי פיטורים, ואין פיטורים כאלה פוגעים בזכות הפיצויים".

היינו, ככל שעובד מוכיח כי פוטר סמוך לתום שנת עבודתו הראשונה – קובע החוק כי יהא זכאי, ככלל, לפיצויי פיטורים בהתאם לתקופת עבודתו בפועל, וזאת אלא אם יוכיח המעביד כי הפיטורים נעשו שלא על מנת להתחמק מתשלומם של הפיצויים. כך, העבירה חזקה זו בחוק את הנטל לכתפי המעסיק ולא על העובד מוטל להוכיח כי הינו זכאי לפיצויים פיטורין אלו.
המעסיק אשר העיד בבית הדין טען כי בעבודתו של העובד אשר עבד כטבח וכקונדיטור נתגלה דופי. לטענתו מטבח הפיצריה (בה הועסק העובד) הנו מטבח פתוח, כאשר המנות אינן מוכנות מראש אלא רק לאחר הזמנתן, וכאשר הטבחים עובדים בפני הסועדים. משכך, יש חשיבות רבה לנקיון, ולשמירה על אסתטיות, מצד עובדי המטבח. לדבריו, העובד פוטר בשל הופעתו המרושלת והמלוכלכת, אותה לא תיקן על אף הערות חוזרות ונשנות. העובד מצידו הכחיש כי קיבל הערות כלשהן על לבוש לא נקי, למעט במועד פיטוריו כאשר הדבר נמסר לו כעילת הפיטורים.ו

בית הדין קבע כי נוכח הספק שהותירו בו דברי המעסיק, אשר לא יכול היה לפרט במידה סבירה מהו חוסר הנקיון בו "הואשם" התובע (למעט טענה כללית בדבר בגדים שלא כובסו), ונוכח הסתירות המסוימות בעדותו (כדוגמא – בתחילה מסר כי בעיית הנקיון החלה רק כחודשיים לפני הפיטורים, אך בחקירתו הנגדית השיב כי העיר לתובע על הופעתו החל מתחילת עבודתו; כן טען בעדותו כי התקבלו תלונות מלקוחות על סביבת עבודה מלוכלכת, אך זאת מבלי שהדבר צוין ולו ברמז בכתב ההגנה או בקדם המשפט). בנוסף, לא הביא סיוע חיצוני כלשהו לטענותיו הכוללניות (לרבות עדות מטעם המנהלת הישירה של העובד (אשר היא זו שהעירה לו לפי הנטען במרבית ההזדמנויות, והיא אף זו שפיטרה אותו). כן לא הסביר מדוע התחדד נושא הנקיון, שכאמור לפי אחת הגירסאות עמד על הפרק משך חודשים רבים קודם לכן, דווקא סמוך לפני תום שנת העבודה ראשונה.

בסופו של דבר המעסיק חוייב בפסק הדין לשלם לעובד סך של 6,163 ש"ח + הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד יום התשלום בפועל.


כותב המאמר, עו"ד חן שטיין, הינו בעל משרד עורכי דין בת"א העוסק בתחום דיני העבודה, כמו כן בתחומי משפט רבים נוספים.
עו"ד שטיין הינו מנהל הפורום המשפטי "הוצאה לפועל ותביעות כספיות" בפורטל וואלה.
לפרטים נוספים ולפניות לעו"ד שטיין ניתן לפנות אליו באופנים הבאים:
במייל: chenshteinlaw@walla.co.il
בסלולרי: 3050957-054
במשרד: 6245588-03
אתר האינטרנט של עו"ד שטיין- אתר "המשפט" הישראלי:
www.hamishpat.co.il


grhf, shi gurl shi gurfh shi עורך דין עריכת דין עו"ד ע"וד

www.hamishpat.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד חן שטיין שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!