חיפוש מאמרים

12052 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שינוי קריירה - איך עושים את זה נכון ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גירושין גישור משמורת ילדים החזקת ילדים

נושא המאמר: מסוגלות הורית וחזקת הגיל הרך
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

בדיקת "מסוגלות הורית" היא נושא מאוד קשה להכרעה, הקביעה בנושא זה, היא בפועל שותפות "במשפט שלמה".
רצונו של הורה להיות המשמורן הראוי, לרוב, נובע מאהבת אם ואב, אולם לעיתים דרישת המשמורת היא פתרון לבדידות ומכשיר מלחמתי שנועד כלפי בן הזוג. סיבות אלו, מצדיקות את חשיבות חוות הדעת של "המסוגלות ההורית" ואת התערבותו של בית המשפט.
בדיקת מסוגלות הורית נועדה להעריך את כישוריו של כל אחד מהצדדים בנוגע ליכולתו להיות ההורה המשמורן הראוי ביותר.
בדיקה זו, מהווה חוות דעת של מומחה בתחום, המביעה את התרשמותו, בנוגע לכשירות ההורה לאחר ראיון, בדיקות פסיכולוגיות, מבדקי אישיות, ושקלול נתונים נוספים נדרשים לצורך חוות הדעת.
העיקרון המנחה את בתי המשפט בנושא קביעת המשמורת הוא "טובת הילד". עיקרון זה מנחה ומודגש בכל החלטה שיפוטית הנוגעת לאחזקת הקטין. טובת הילד הוא מושג מורכב ביותר הכולל שיקולים רבים ותנאי החיים הצפויים לילד מבחינות רבות כגון: דתית, רגשית, תרבותית, כלכלית וכו'.
בין מכלול ההיבטים שנבחנים על ידי בית המשפט נלקחים בחשבון השיקולים הבאים:
1. עמדתו של ההורה המשמורן כלפי ההורה שאינו המשמורן העיקרי.
2. היכולת של ההורה לשמור על קשריו של הילד עם הסביבה (הורים, אחים, חברים ועוד).
3. היכולת לקדם את הילד לימודית וחברתית.
4. כישוריו של ההורה לבצע את התפקיד מבחינת מבנה האישיות ופסיכולוגית.
5. היכרות ההורה את צרכי הילד והיכולת להדריכו.
6. בניית קשר בריא שאינו מבוסס על סיפוק צרכי ההורה, אלא התמקדות בקטין ובצרכיו.
7. היכולת לטפל נפשית בילד.
8. היכולת להקנות לילד סביבת מגורים, יכולת השתכרות ורמת חיים.
9. אמפטיה, אהבה ורצון להחזיק בילד.

את המומחים ממנה בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, לפי העניין.
הבדיקה כוללת, בין היתר, את בחינת התנהלותו של הנבדק עם הילד, מידת הבנתו בנוגע לצרכי הילד, דרכי ההתמודדות של הנבדק במצבים מסויימים עם הילד וכדומה.

דעתו של הקטין:
ההתחשבות בדעתו של הקטין תלויה בגילו. ככל שגילו של הקטין גדול יותר, כך תינתן חשיבות רבה יותר לשיקול דעתו. כמו כן, המציאות מלמדת, כי ככל שהקטין גדול יותר, כך הוא יצביע ברגליים ויבחר אצל מי מההורים לשהות.

קיימים תנאים מסויימים לפיהם תישלל מהורה הזכות להחזיק בקטין, כך לדוגמא כאשר ההורה מעוניין להימנע מטיפול בילד, מגלה כלפיו התנהגות אכזרית, הזנחה פיזית או רגשית, הרשעה בדין וכליאה לתקופה ממושכת, שימוש בסמים מסוכנים באופן הפוגע בתפקוד וכו'.
חשוב לציין כי כל מקרה לגופו ונסיבותיו הייחודיות כמו גם מידת השפעת ההשלכות על "טובתו של הקטין".

חזקת הגיל הרך
חזקת הגיל הרך הנגזרת מחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובעת כי ייטב לקטין להיות במשמורת אמו לפחות עד גיל 6. גיל זה נקבע לאור הנחות יסוד, כי הילד בגיל זה זקוק לאמו מבחינת השגחה, טיפול, "מקום טבעי" – צרכים פיזיים, הנחה לפיה לאם יש יותר פנאי לגידול. לפיכך, עד גיל 6, עד להוכחה אחרת, המשמורת תהיה בידי האם.
חזקה זו חלה הן על בית הדין הרבני והן על בית המשפט לענייני משפחה.
בעבר, בתי המשפט ובתי הדין הרבניים נהגו לסטות מ"חזקת הגיל הרך" אך במקרים חריגים במיוחד. משמעות פסיקת הערכאות השונות היתה, כי אין לפתוח צוהר למשמורת בחזקתו של האב, בגילאים האמורים, אלא במקרים חריגים. מגמה זו החלה להשתנות בשנים האחרונות. פקידות סעד, פסיכולוגים ומומחים נוספים החלו להגיש לערכאות יותר חוות דעת לפיהן, ההורה המשמורן הראוי הוא האב.
כיום, מתרבים האבות אשר מגדלים את ילדיהם בצורה מופתית ומהווים הן את דמות האב והן את דמות האם בבית. המציאות מלמדת שנשים רבות מפתחות קריירה מצליחה, ואילו האב עומד בהצלחה רבה בכובעיו השונים, ולפיכך נוצר (לעיתים) מאבק על המשמורת. גישה ליברלית זו מקדמת את עיקרון השיוויון, ומתקדמת בקנה אחד עם ההתפתחות המודרנית.
חשוב לציין, כי הולכת וגוברת הקריאה לביטול "חזקת הגיל הרך", בטענה שהיא גורמת לאבות רבים להירתע מלתבוע חזקה על ילדים מתחת לגיל 6, ובכך גורמת לאי שיוויוניות בפערי המיקוח.
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!