חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האנרגיה המגנטית – אנרגיית כוח החיים והאהבה

    קישורי טקסט (לפרטים)
בית ספר לנהיגה בתל אביב

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תעבורה עורך דין לתעבורה נהיגה בשיכרות מהירות הלייזר

נושא המאמר: נהיגה בשיכרות
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

נהיגה בשיכרות

חזרתם מבילוי, נעצרתם ע"י מחלקת התנועה, התבקשתם להתלוות לבדיקת נשיפה שכן שוטר סבור שנהגתם בשיכרות?

ישנם מספר אמצעים, לצורך מדידת ריכוז אלכוהול בגופו של נבדק. קיימים שלושה סוגי בדיקות בהם נבדק נהג, האם הוא נוהג תחת השפעת משקאות משכרים בדיקת דם, בדיקת נשיפה, ובדיקת שתן. מבדיקות השכרות הנ"ל ניתן לדעת מהי רמת ריכוז האלכוהול בדמו של הנהג.
מכשיר נפוץ בקרב מערך התנועה הוא ה"ינשוף". ייעודו הוא למדידת ריכוז האלכוהול בגופו של נבדק באמצעות אוויר נשוף. יתרונו נעוץ בעובדה, שניתן לקבל במקום תוצאה מיידית בשונה מבדיקת דם. הפלט המופק מן ה"ינשוף", משמש כראיה קבילה בבית המשפט.
ראוי לציין, שאין חובה על התביעה להוכיח שכרותו של נהג דווקא בדרך "מדעית", של עריכת בדיקות השכרות הנ"ל. לעיתים ניתן להרשיע נהג בנהיגה בשיכרות, כאשר מהתנהגותו החיצונית הבולטת והברורה בעליל, עולות ראיות, מעל לכל ספק סביר, כדי להוכיח שכרותו.
עולה השאלה, באילו תנאים מותיר החוק לשוטר לבצע בדיקת שיכרות?
ראשית, כאשר נהג הינו מעורב בתאונת דרכים, יש לשוטר הניצב מולו סמכות לבצע בדיקת שיכרות. ראוי לציין, כי אין קשר לרמת האשם בגרימת התאונה. עצם המעורבות ולו שולית ככל שתהא, מעלה אוטומאטית את זכות דרישת הבדיקה.
שנית, כאשר הנהג אינו מעורב בתאונת דרכים אך קיים חשש סביר של השוטר כי הנהג שיכור.
על-מנת למלא את דרישת החוק לחשש סביר, נושאים עמם נוהגים השוטרים לשאת עימם טופס "בדיקת מאפיינים לחשוד בנהיגה בשיכרות". הטופס גולם בחובו קריטריונים אשר מובילים למסקנה האם קיים חשש סביר או לא. דוג': האם דיבור הנהג איטי או מבולבל, האם הנהג יכול להניח אצבע על אפו מבלי להחטיא, האם הופעתו של הנהג מסודרת ועוד.
מטרות הטופס הנ"ל: ראשית לצורך החלטת השוטר, האם מדובר בנהג אשר קיים חשש סביר שהוא שיכור, שנית, יוצג כראייה בפני השופט כאשר העניין יובא בפניו.
סירוב להיבדק: רבים הם הנהגים אשר חוששים שמא בדיקת השיכרות תמצא שהם אכן שיכורים, ולכן הם מסרבים לבצע בדיקת שיכרות. האם בחוכמה נוהגים הם? לא ולא. ראשית, אין הכרח בבדיקה המדעית לצורך הוכחת אשמת הנהג. בהיעדר הבדיקה, ניתן על סמך התרשמותו של השוטר מדרך התנהגותו של הנהג להוכיח אשמה.
שנית, העונש בגין ביצוע העבירה של סירוב לבדיקה, זהה לעונש העומד בגין נהיגה בשיכרות. לכן הנהג הוא זה שמביא להרשעתו ע"י סירובו.
שוטר אשר חושד במצב של שיכרות, רשאי לערוך אף מעבר לבדיקה אחת, ע"מ לברר כראוי את חשדו. בנוסף, באם נערכה בדיקה ראשונית אשר לא צלחה מבחינה טכנית, לדוג' בדיקת ינשוף עקב נפילת המכשיר, מוטלת חובה השוטר לערוך את הבדיקה בשנית
"אם שותים לא נוהגים- סעו זהירות"
www.getnow.co.ilwww.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]