חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
"יום המכירה" – חזות הכל? – תמרור אזהרה למבצעי עסקת קומבינציה!

    קישורי טקסט (לפרטים)
גרפולוגיה משפטית

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ירושה הפקדת צוואה צוואה רשם לענייני ירושה

נושא המאמר: ירושה
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

ההגדרה של ירושה היא העברת רכושו של אדם שמת ליורש.
אדם אשר בבעלותו רכוש ואינו מעוניין שהוא יחולק לאחר מותו באופן הקבוע בחוק הירושה, מומלץ שיערוך צוואה.
כאשר מוריש כותב בחייו צוואה, בדעה צלולה, הוא יכול לחלק את רכושו כראות עיניו ולנשל את יורשיו החוקיים ככל שיחפוץ בכך.
עריכת צוואה מאפשרת למוריש לאחר מותו לדאוג לאינטרסים שלו ולניצול מירבי של משאביו, כך לדוגמא: מנוח בעל מספר נכסים אשר לא ערך צוואה כדין ולא חילק נכס ספציפי ליורש, יגרום לכך, כי לכל אחד מהיורשים יהיה אחוז מסוים בכל אחד מן הנכסים, במילים אחרות, שותפות בנכסים בין היורשים, לעיתים חרף חוסר רצונם, ללא שקיימת חלוקה ברורה בין יורשים לנכסים.
סכסוכים רבים נוצרים לאחר מותו של אדם, והם ידועים כ"קרב על הירושה". לפיכך, ראוי במקרים מתאימים לגשת למומחה, לערוך צוואה ויפה שעה אחת קודם.
המקרים המורכבים יותר הם כשזוגות אינם נשואים וחיים כידועים בציבור, או שהם עדיין נשואים אולם חיים בנפרד טרם מתן גט, מסיבות שכרוכות עמם. מקרים אחרים הם אלו שאדם מעוניין לנשל את בן זוגו או ילדיו מסיבות השמורות עמו.
צוואה תקפה כל עוד אין צוואה אחרת, היינו אין התיישנות בקיומה של צוואה.
צוואה חדשה מבטלת את קודמתה, אלא אם קיים פגם בצוואה החדשה שהופך אותה לבלתי חוקית. עם זאת, מאוד חשוב לעדכן צוואה בתנאים מתאימים, כך לדוגמא כשחו"ח נפטר בן משפחה או נולד אחר, בעת גירושין או בנישואין, בתחילתו של קשר בסטאטוס של "ידוע בציבור" או בסיומו, בשינוי מצב רפואי וכדומה. שינוי נסיבות ללא שעודכנה הצוואה, בנסיבות המתאימות יכול לרוקן מתוכן את תוכנה של הצוואה.
בטרם הפנייה לעורך דין לצורך עריכת צוואה, יש לערוך רשימה מסודרת של נכסי המוריש או דברים שהם בעלי ערך. כמו כן, להחליט מי מהיורשים יקבל איזה חלק מהירושה.
טענות נפוצות מצד "מנושלי ירושה" הן פגמים בעריכת הצוואה בשל חוסר צלילות דעתו של המוריש. על מנת למנוע טענות אלו, מומלץ להביא אישור רפואי בדבר מצבו הנפשי של המצווה בעת עריכת הצוואה.
קיימים בדין הישראלי מספר סוגים של צוואות:
מקדמית: סעיף 21 לחוק הירושה קובע כי: " מי שעשה צוואה בכתב יד או בעדים רשאי להפקידה אצל רשם לענייני ירושה, ההפקדה תהיה במסירת צוואה על ידי המצווה עצמו לרשם לענייני ירושה".
1.צוואה בפני עדים: על מנת שצוואה זו תקבל תוקף, עליה להיות ערוכה בכתב, תאריך נקוב, וחתומה על ידי המצווה בפני שני עדים. לא כל אדם כשיר לחתום כעד על הצוואה, לפיכך חשוב להיוועץ עם מומחה בתחום.
2.צוואה בכתב יד של המצווה ללא עדים: נושאת תאריך וחתימתו של המצווה. צוואה זו חשופה לטענות פסלות רבות, לפיכך מומלץ לא לערוך אותה בדרך זו.
3.סוג אחר של צוואה, נעשית בפני רשות: בצוואה זו אומר המצווה את דברו בעל פה בפני שופט או נוטריון או רשם לענייני ירושה. ניתן אף להגיש את הצוואה הרלוונטית בכתב של המצווה בפני גורמים אלו.
4.בנסיבות מתאימות, יכול מוריש לומר את צוואתו בעל פה, דרך זו שמורה לאדם שעומד למות תוך זמן קצר. אדם גוסס או שחושב שהוא גוסס, יכול למסור את צוואתו בעל פה לשני עדים.
באופן כללי ראוי לשמור צוואה במקום שמור ובטוח מפני זרים. מומלץ לשתף אדם קרוב שניתן לסמוך עליו על מקום האכסון של הצוואה. צוואה שלא תימצא, לא ניתן יהיה לפעול על פיה ורכוש המוריש יחולק על פי הקבוע בחוק.
הדרך הבטוחה ביותר והמומלצת ביותר היא להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה. גם במקרה זה חשוב ליידע אדם קרוב כדי שיפנה בעת הצורך בדרישה לסעד המתאים.
בהיעדר צוואה, מחולק עזבונו של אדם בדרך של "ירושה על פי דין".
סעיף 10 לחוק הירושה קובע כי יורשיו של המנוח על פי דין הם:
(1) מי שהיה במות המוריש בן זוגו
(2) ילדי המוריש וצאצאיהם, הוריו וצאצאיהם, הורי הוריו וצאצאיהם.
מוריש שהשאיר בן זוג וצאצאים, חצי מהרכוש עובר לבן הזוג וחצי מהרכוש עובר לצאצאים.
במידה ואין קרובים מדרגה ראשונה, יועבר הרכוש לקרובים מדרגה שנייה.
כשאין הוראה אחרת, החלוקה בין ילדי המוריש תיעשה שווה שווה.
ירושה על פי דין מתקבלת לאחר פנייה מתאימה לרשם לענייני ירושה או לבית המשפט. את הפנייה יכולים לעשות כל אחד מהיורשים על פי דין. צו ירושה הוא הצהרה מטעם הגורם הרלוונטי, לגבי זהות היורש, זכותו ושיעורו בעיזבון. על מבקש צו הירושה לשלוח בדואר רשום ליתר היורשים על פי דין וליידע על כוונתו להגיש בקשה לצו ירושה. הבקשה מפורסמת על ידי הרשם לענייני ירושה, על מנת שניתן יהיה להתנגד לבקשה.
בנוגע לאימוץ: ילד שאומץ כדין, יורש את מאמצו כאחד מילדיו.
סוגייה מעניינת היא מצב שבו מת אדם ללא יורשים עד דרגה שלישית וללא צוואה. רכושו של האדם עובר למדינת ישראל, למשרדו של האפוטרופוס הכללי, שעושה שימוש ברכוש לצרכי המדינה.
מחשבה על פטירה אינה נעימה מטבעה, אולם צוואה מונעת מחלוקות עתידיות ויריבויות מיותרות. צוואה מקיפה גורמת לניצול מירבי של משאבי המנוח. אולם, אם נקלעתם למצב שבו אין צוואה או שיש מספר צוואות, מומלץ להיוועץ עם מומחים בתחום ולשמוע חוות דעת לגבי האפשרויות לקבלת נתח הירושה לו אתם זכאים
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]