חיפוש מאמרים

12036 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חימום תת רצפתי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הלנת שכר פיצויים חופשה שנתית פיצויי פיטורין

נושא המאמר: הלנת שכר
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

הלנת שכר

עם סיום תקופת העבודה של העובד, הוא זכאי לתשלום עבור עבודתו, בין היתר, תשלומים שעדיין לא קיבל מהעבר, זכויות הכרוכות במקומות עבודה ולמעשה "סגירת חשבון" בין העובד למעבידו.
חוק הגנת השכר קובע, כי אי תשלום שכר המגיע לעובד בזמן, כפי שנקבע בחוק, מהווה "הלנת שכר".
על פי חוק, משכורתו של עובד תשולם בראשון לכל חודש, כאשר תשלום עד לתשיעי לחודש לא ייחשב כהלנת שכר.
שכר שלא שולם "במועד", מהווה סיבה לדרישת "פיצויי הלנת שכר". שכר עבודה כולל, בין היתר, שעות עבודה רגילות, נוספות, תוספות קבועות כגון וותק ותפקיד, חופשה, חגים , דמי מחלה וכדומה. הרציונאל לדרישת פיצויי הלנת שכר היא, להרתיע את המעסיק ולדאוג שישלם את התשלום לעובד במועדו.
במקרה של הלנת שכר יהיה העובד זכאי לפיצוי הלנת שכר, בעד השבוע הראשון שלאחר המועד לתשלום 5% מהשכר המולן, ובעד כל שבוע לאחריו 10% מהשכר המולן. בנוסף זכאי העובד לריבית והפרשי הצמדה לתקופה שממועד התשלום ועד ליום התשלום, בתוספת של כ - 20% על הסכום הכולל של השכר המולן, והפרשי ההצמדה כאמור בעד כל חודש שבתקופה האמורה, בעד חלק מחודש, תשולם התוספת האמורה באופן יחסי.
ראוי להדגיש, כי בית הדין לעבודה, נוטה שלא לתת פיצויי הלנה מלאים, למעט מקרים חריגים.
שכר שאינו מולן הוא שכר שלתשלומו לא נקבע מועד בחוק. כך לדוגמא: פדיון חופשה הוא שכר, אך אינו שכר מולן.
על שכר מסוג זה שאינו מולן, זכאי העובד להפרשי הצמדה וריבית.
הזכות ל"פיצויי הלנה", להבדיל מ"השכר" עצמו, מתיישנת תוך זמן קצר יותר. פיצויי הלנת השכר ייפסקו כל זמן שהעובד תבע את התשלום עבורם במפורש.

www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!