חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חשיבות התזונה לפיתוח גוף

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מזונות ילדים ביטוח לאומי הגדלת מזונות הפחתת מזונות

נושא המאמר: הפחתת מזונות - הגדלת מזונות
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

הפחתת מזונות, הגדלת מזונות

"פסק דין למזונות צופה מטבעו פני עתיד. רק שינוי משמעותי בנסיבות, ששררו לעת נתינתו, יצדיק היזקקות חוזרת של בית המשפט לשאלת המזונות" (תמ"ש 35/98, פלוני נ' פלונית).

לאחר קביעת המזונות ואישורו על ידי בית המשפט, ניתן לפנות בבקשה מתאימה להפחתה או הגדלת גובה המזונות.
הכלל הוא: שפסק דין למזונות לעולם אינו סופי, הוא אינו יוצר מחסום התדיינות חוזרת.
על פי פסיקתו של בית המשפט, התנאי להפחתת מזונות הוא "שינוי נסיבות מהותי".
בית המשפט הדן בנושא שינוי הנסיבות המהותי, יבחן בזהירות רבה, את השינוי האמור, והאם יש בו כדי להצדיק שינוי בגובה המזונות שנפסקו בעבר. שינוי הנסיבות ייבחן, בין היתר, על ידי בחינת מצב הדברים במועד פסק הדין בהשוואה למועד הגשת בקשת ההפחתה והשינוי שחל.
בתי המשפט מפרשים את המונח "שינוי נסיבות מהותי" באופן דווקני, שכן אחרת, הם מרוקנים מתוכן את הכלל של "סופיות הדיון".
כאשר פסק דין ניתן בהסכמה בעקבות הגשת תביעה, קיימת חזקה כי הוא צופה פני עתיד, ובתי המשפט מחמירים מאוד בבקשות לשינוי גובה המזונות.
שינוי נסיבות מהותי הוא עניין שנתון לפרשנות, והרשימה בעניין זה פתוחה ורלוונטית לנסיבות המקרה, כך לדוגמא: שינוי נסיבות מהותי הוא שינוי לרעה במצב הכלכלי, שינוי לרעה במצב הבריאותי וכדומה.
על התובע את שינוי פסק הדין, רובץ נטל ההוכחה, לגבי שינוי הנסיבות המצדיק מתן פסק דין חדש.
כאשר חייב במזונות מתחייב בהסכם הגירושין שלא לתבוע הקטנת מזונות, הנטל המוטל עליו יהא גדול יותר בנוגע להוכחת טענותיו.
כאשר לחייב נולד ילד נוסף, אין בכך הצדקה אוטומטית לשינוי גובה המזונות. עם זאת, שיקול זה ייבחן בשילוב עם יתר השיקולים שיכולים להשפיע על שינוי במצבו לרעה של האב.
הלכה פסוקה היא, כי עובדת הגיע קטין לגיל 18, מהווה שינוי נסיבות מהותי לעניין חובת המזונות כלפיו, ולעניין גובה מזונות הקטינים האחרים (תמ"ש 50660/02, פלוני נ' פלונית).
תביעה להפחתת מזונות שלא נתמכת כראוי ב"הרצאת פרטים", לרבות תלושי שכר ומסמכים רלוונטיים, שמעידים על "שינוי נסיבות מהותי", דינה להידחות (תמ"ש 14171/03).
מומלץ להיוועץ טרם חתימה על הסכם הגירושין, ולנסחו בצורה כוללת שלא מותירה מקום לפרשנויות, משום שמרגע שמקבל ההסכם תוקף של פסק דין, קשה לשנותו.
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!