חיפוש מאמרים

12047 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך אתה משמין? ואיך תוכל לעצור זאת? / יעקב עזרא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גירושין כתובה גירושין עילות גירושין

נושא המאמר: בית דין רבני
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

בית דין רבני
גירושין אצל בני זוג יהודים נקבעים לפי דין תורה. הסמכות הייחודית לדון בנושאי נישואין וגירושין בין בני זוג יהודים תושבי המדינה או אזרחיה, נתונה לבית הדין הרבני.
על מנת שבני הזוג ייחשבו גרושים, עליהם לעבור את טקס ה"גט" בפני בית הדין. על ה"גט" להינתן בהסכמת הבעל ובהסכמת האישה על פי תקנת "חרם דרבנו גרשום".
נהוג לחשוב, כי עת משבר עדיף לבעל לרוץ לבית הדין הרבני, ולאשה עדיף למהר לבית משפט לענייני משפחה. מיתוס זה נפוץ אצל מרבית הזוגות, אולם הוא מהווה טעות מיסודו.
קיימים מקרים רבים לפיהם, עדיף לגבר לפנות לבית משפט לענייני משפחה ולא, "כעצות יודעי דבר", לבית הדין הרבני, כך לדוגמא: מקרה בו הרכוש שנצבר על ידי הצדדים רשום על שם האישה, פנייה של הגבר לבית הדין הרבני בתביעה כרוכה, עלולה לגרום לו לנזק רב.
יש לבחון כל מקרה לגופו לאור נסיבותיו והמטרות אותן אנו רוצים להשיג.
מעבר לסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני, לדון בנושאי גירושין ונישואין בין בני זוג יהודים תושבי המדינה או אזרחיה, יש בסמכותו, בתנאים מסוימים, לדון בנושאים הנוגעים למשמורת, רכוש ומזונות אישה. בנושאים אלו, קיימת סמכות מקבילה לבית הדין הרבני ולבית משפט לענייני משפחה. על מנת שבית הדין ידון בנושאים אלו, יש להגיש תביעת גירושין כרוכה שעונה על התנאים שנקבעו בפסיקה:
1. תביעת הגירושין כנה
2. כרוכה כדין
3. כנות הכריכה
אם תביעת גירושין הוגשה ראשונה לבית הדין הרבני, נכרכה כדין, ועונה על התנאים שנקבעו בפסיקה, היא מקנה סמכות לבית הדין הרבני. במידה והתביעה לא עומדת במבחני הפסיקה, תהא הסמכות נתונה בנושאים אלו לבית משפט לענייני משפחה, ללא קשר להקדמה בפנייה לערכאות.

הפזיזות בפנייה לערכאות מסכלת את מטרות הצדדים. כך לדוגמא: אין גירושין ללא סיבה מוצדקת בדין העברי. בית הדין הרבני מיישם דין עברי בכל הנוגע לגירושין. לפיכך, בהיעדר הסכמה של הצדדים להתגרש, נדרש בן הזוג להוכיח עילת גירושין מוצדקת. נושא סבוך זה, דורש ידע, מיומנות ובעיקר חשיבה חכמה. מומלץ להיוועץ בטרם "פתיחת תיק" גירושין, ולעשות אינטגרציה כוללת בין כל המטרות.
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!