חיפוש מאמרים

11824 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הנדסאים – טיפים ללימודים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עורך דין לגירושין משמורת מזונות גישור

נושא המאמר: מירוץ סמכויות
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

מירוץ הסמכויות

משבר בחיי הנישואין יכול להוביל את הצדדים לפעול בדרכים שונות כתוצאה ממניעים שונים. כך לדוגמא, צדדים רבים חוששים שמא בן הזוג יקדים אותם בפנייה לערכאות. חשש זה מוביל אותם למהר בפנייה על דרך של תביעות לערכאות המתאימות. חשש זה מתברר לעיתים כעורבא פרח.
כיום, נוצר אבסורד במצב המשפטי וההלכתי.
המערכת אשר אמונה על הציבור ומטרתה לקדם ולעודד את הצדדים לשמר את התא המשפחתי, מעודדת על ידי מירוץ סמכויות בין ערכאות, את הצדדים למהר ולהגיש תביעות גירושין, מזונות, משמורת, רכוש וכדומה, לערכאות המתאימות.
טרם הפנייה לערכאות, באופן עצמאי וללא ההבנה המתאימה בהשלכות הכרוכות, זיכרו כי החיפזון הוא מהשטן. לשם כך נועדו מומחים בתחום הגירושין איתם חשוב להיוועץ ויפה שעה אחת קודם.
בגץ פלמן קבע את הכללים בעניין מירוץ הסמכויות כשמוגשות תביעות הן על ידי הבעל והן על ידי האישה. נקבע כי גם בית הדין הרבני וגם בית המשפט לענייני משפחה יכולים לקבוע אם לאותה ערכאה בה הם דנים יש סמכות שיפוט או שמא הסמכות נתונה לערכאה האחרת. כמו כן, נקבע כי אין לקבוע באופן גורף שהחלטתה של הערכאה שהחליטה ראשונה לעניין סמכותה תחייב בהכרח את הערכאה האחרת. אולם, בשל עיקרון כיבוד הדדי בין הערכאות נקבע כי אך "במקרים חריגים" ובהתקיים "טעם מיוחד" תחליט הערכאה השניה בשאלת סמכותה חרף העובדה שערכאה אחרת כבר החליטה כי הנושא הוא בסמכותה.
ישנה חשיבות רבה לפנייה לערכאה מסויימת. בענייני רכוש לדוגמא: בית המשפט לענייני משפחה פוסק על פי החוק האזרחי, לעומת זאת בית הדין הרבני פוסק לרוב על פי הדין הדתי, חרף העובדה שפסיקת בג"צ מחייבת את בית הדין הרבני לפסוק על פי החוק האזרחי.
סדרי הדין והראיות הנהוגים בבית המשפט לענייני משפחה שונים מסדרי הדין בבתי הדין הרבניים.
השאלה החשובה לאיזו ערכאה לפנות תלוייה במקרה הספציפי ובנסיבותיו.
המיתוס הנפוץ כי בית הדין הרבני "טוב לגבר" ובית המשפט לענייני משפחה "עדיף לאישה" התברר במקרים רבים כמוטעה. לפיכך, מומלץ להיוועץ עם מומחה בתחום על מנת לבחור את הערכאה המתאימה.
הקדמת בן הזוג בפנייה לערכאות חשובה, וזאת בשל העובדה שהוא בוחר את הערכאה המתאימה לנסיבותיו והעדפותיו.
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!