חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מהו סיווג ההכנסה ממכירת ידע ומה השפעתו של סיווג התקבול כ"תמלוגים"

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פסילה מנהלית עורך דין לתעבורה דיני תעבורה נהיגה בשיכרות

נושא המאמר: פסילה מנהלית
מאת: עו"ד סנדרוביץ   שמור מאמר למועדפים

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילת רישיון לתקופה מסוימת, שנעשית על ידי קצין משטרה. בפועל, אין הבדל בין פסילה מנהלית לפסילה אחרת.
סעיף 47 לפקודת התעבורה קובע כי כאשר יש לשוטר יסוד סביר להניח שנהג עבירה עבירת תנועה ספציפית המוגדרת בחוק, כגון: נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, מטען חורג וכדומה או כי בשל עבירה שעבר הנהג אירעה תאונת דרכים שבה נהרג אדם או נחבל או ניזוק רכוש, רשאי השוטר ליטול את רישיון הנהיגה של הנהג ולזמנו תוך שלושה ימים לשימוע.
השימוע נערך בפני קצין משטרה. במסגרתו, יכול הנהג לפרוס את טענותיו.
יש להיזהר מהליך זה, משום שבשלב זה, נהגים רבים שוטחים את טענותיהם, חלקם אף מודים באשמה וכל הנאמר בשלב זה יכול לשמש נגדכם בעתיד. חשוב להימנע מסתירה בעדויות בעת שימוש זכות השימוע.
יש בסמכותו של קצין משטרה מדרגת פקח ומעלה, כאשר יש יסוד להניח שיוגש כתב אישום נגד הנהג שביצע את העבירה, לפסול מנהלית את רישיון הנהיגה לתקופה של 30-90 ימים, בהתאם לעניין. שיקוליו של הקצין בהחלטת הפסילה, מתבססים בין היתר, על הראיות המונחות לפניו, חומרת העבירה ותוצאותיה, וותק בנהיגה ועבר תעבורתי, שקילת הטיעונים אותן הצגת לפניו וכדומה.
לאור סעיף 48 לפקודת התעבורה, נהג שנפסל בצו של קצין משטרה, רשאי לבקש מבית המשפט שמוסמך לדון בעבירה לבטל את הפסילה. לאחר שבית המשפט ישמע את היועץ המשפטי לממשלה או את השוטר, הוא רשאי לבטל את הפסילה בתנאים או ללא תנאים, אם שוכנע כי ביטול הפסילה לא יפגע בביטחון הציבור.
הבקשה תוגש למזכירות בית המשפט לענייני תעבורה במקום השיפוט הרלוונטי.
טענות נגד הפסילה המנהלית יכולות להתבסס על נימוקים שונים, בין היתר, "חוסר מסוכנותו של הנאשם", היינו שאין סכנה שיוחזר לו הרישיון. לצורך אומדן המסוכנות, בוחן בית המשפט את חומרת העבירה, נסיבותיה ו -ר.ת (רישום תעבורתי) של הנהג.
במידה והוחלט להשאיר את החלטת הפסילה על כנה, ניתן להגיש בקשה לעיון חוזר בנסיבות מתאימות ולערור לבית המשפט המחוזי.

כיצד מקבלים את הרישיון בחזרה?
בהנחה והפסילה בוטלה או שהסתיימה תקופת הפסילה, יש לגשת לתחנת המשטרה בה נלקח הרישיון ולהציג בפני המזכירות את ביטל הפסילה או תוקף הצו (שהסתיים), לפי העניין.
www.getnow.co.il

www.getnow.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד סנדרוביץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]