חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קוביה הונגרית - לפתור קוביה הונגרית עפ"י פרידריך

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס רוסיה אמנה רוסיה מיסוי רוסיה השקעות רוסיה

נושא המאמר: אמנת המס בין ישראל לרוסיה - מיסוי בינלאומי
מאת: אלי דורון, עו"ד   שמור מאמר למועדפים

[email protected]
ביום 25 באפריל 1994 נחתם הסכם בין ממשלת ישראל לבין ממשלת הפדרציה הרוסית בדבר מניעת מסי כפל ומניעת התחמקות ממס לגבי מסים על ההכנסה.

ביום 17.12.00 נחתם צו מס הכנסה (מניעת מסי כפל) (רוסיה), התשס"א-2001 הנותן תוקף לאמנה מיום 1.1.2001.

ככלל אמנות מס חלות על בסיס תושבות הנישום באחת מן המדינות שהן צד לאמנה ובהתאם לסוג ההכנסה ומקורה. הוראות אמנות המס גוברות, ככלל, על דיני המס הפנימיים של המדינות המתקשרות (בישראל הדבר נעשה בשל הוראה מפורשת הקבועה בעניין זה בפקודה, ולעניין זה ראה בהמשך). לאחר חתימתן עוברות האמנות אישרור. בישראל נקלטות האמנות בדין הפנימי על פי צו של שר האוצר באישור ועדת הכספים , הניתן מכוח ס' 196 לפקודת מס הכנסה והן חלות על אף האמור בכל חיקוק.

המסים עליהם חלה האמנה הם כמפורט להלן: ברוסיה- מסים על רווחים של מיזמים וארגונים, על הכנסות של בנקים וביטוח וכן על מס הכנסה על יחידים.

בישראל- מס הכנסה, מס חברות, מס רווחי הון ומס שבח מקרקעין.

באשר לתושבות- האמנה קובעת כי "תושב מדינה מתקשרת" הוא כל אדם אשר לפי דיני אותה מדינה נתון בה למס מכוח מקום מושבו, מקום מגוריו, מקום ניהול עסקיו, מקום התאגדותו, או מקום רישומו כישות משפטית. אולם אם ייווצר מצב שלפי המבחנים לעיל היחיד הנו תושב שתי המדינות, הרי שיראוהו כתושב המדינה שבה עומד לרשותו בית קבע, ואם יש לו בית קבע בשתי המדינות,יראוהו כתושב המדינה שיחסיו האישיים והכלכליים עמה הדוקים יותר ( "מרכז האינטרסים החיוניים") .

אם לא ניתן לקבוע באיזו מדינה נמצא "מרכז האינטרסים החיוניים" שלו ואין לו בית קבע באף אחת משתי המדינות, יראוהו כתושב המדינה בה הוא נוהג לגור. אם המבחן האחרון גם אינו מועיל, ייקבע מקום מושבו של הנישום על פי אזרחותו. אם הוא אינו אזרח של אחת מן המדינות המתקשרות, או שהוא נחשב לאזרח של כל אחת מהן, צריכות הרשויות המוסמכות של שתי המדינות להכריע בשאלת מקום מושבו תוך הסכמה הדדית. יצויין כי הוראות האמנה בנושא הנ"ל אינן "המצאה ייחודית" לאמנה שבין ישראל לבין רוסיה דווקא, והוראות דומות נכללות באמנות מס נוספות (ראה למשל האמנה שבין ישראל לארה"ב).

מקום שאדם שאינו יחיד נחשב לתושב שתי המדינות המתקשרות, יראוהו כתושב המדינה שבה נמצא מקום הניהול הממשי והמרכזי שלו. אם לא ניתן לקבוע זאת, הרי שעל הרשויות המוסמכות של המדינות המתקשרות להכריע בשאלת מקום המושב, תוך הסכמה הדדית.


להלן נפרט (לשם הדגמה) את הוראות האמנה לגבי הסוגים הבאים של ההכנסות:

הכנסה ממקרקעין- למדינת המקור זכות מיסוי ראשונית, כאשר למדינת המושב נשמרת זכות מיסוי שיורית. על מדינת המושב ליתן לתושבה פטור או זיכוי בשל המס שהוטל עליו במדינת המקור.

מיזמים משולבים- האמנה קובעת כי מקום בו מדינת המושב של מיזם א' (כאשר מיזם א' משתתף בהנהלתו של מיזם ב' , בשליטה בו או בהונו, או שאותם בני אדם משתתפים בהנהלה, בשליטה או בהון של שני המיזמים) כוללת ברווחיו רווחים שמיזם ב' חויב עליהם במקום מושבו, ומטילה מס בהתאם, הרי שבמצב כזה על מדינת המושב של של מיזם ב' להפחית את המס שהוטל בה על רווחיו של אותו מיזם ב', אם הם חויבו במס במדינת המושב של מיזם א', הכל בתנאי שההתאמה דרושה על מנת למנוע כפל מס.

דיבידנד ורבית- האמנה מעניקה זכות מיסוי שיורית למדינת המושב של מקבל הדיבידנד / הרבית, כאשר למדינת המקור זכות מיסוי ראשונית (ניכוי מס במקור) בשעור 10%.

האמנה עוד קובעת כי הרשויות המוסמכות של המדינות המתקשרות יחליפו ביניהן ידיעות ככל שיהיה דרוש לביצוע הוראותיה של האמנה או של החוקים הפנימיים שלהן הדנים במסים שהאמנה דנה בהם, במידה שהחיוב במס לפיהם אינו מנוגד להוראות האמנה.

לשאלות או ייעוץ צרו קשר במייל: [email protected] או בטל': 04-8526693 או 03-6127446

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]