חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
למה הצרות שיש לאדם נובעות מחוסר שכל ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תושב חוזר עידוד ישראלים חוזרים מס תושב ישראל פטור ממס

נושא המאמר: עידוד ישראלים חוזרים - דיני מיסים
מאת: אלי דורון, עו"ד - שי מויאל, עו"ד / [email protected]   שמור מאמר למועדפים

מדינת ישראל מכירה בערך הציוני והכלכלי שבעידוד חזרתם לארץ של ישראלים שירדו ממנה.

לשם כך הותקנו תקנות המקנות הקלות ניכרות במס על הכנסותיהם, עוד לפני הרפורמה במס ההכנסה שנכנסה לתוקף בתחילת 2003.

יחד עם זאת בעבר די היה לפטור הכנסות שנתקבלו בארץ, שכן באופן עקרוני בעבר רשת המס הטריטוריאלית לא תפסה ברשתה הכנסות שהופקו או נצמחו בחו"ל.

על כן היה צורך בשינוי והתאמת הפטורים לשיטת המיסוי הפרסונאלית, תוך שמירת התכלית של עידוד חזרתם של ישראלים לארץ.

הגדרתו של תושב חוזר על פי פקודת מס הכנסה היא: יחיד שהיה תושב ישראל ושהה דרך קבע מחוץ לגבולות ישראל לפחות למשך 3 שנים רצופות.

על פי סעיף 14 לפקודת מס הכנסה, הכנסתו של תושב חוזר תהיה פטורה ממס למשך 5 שנים.המדובר בהכנסות פסיביות (ריבית, דיבידנד, קצבה, תמלוגים ודמי שכירות) שנובעות מנכסים שנרכשו במשך שהותו של התושב החוזר בחו"ל. המדובר כאמור בפטור חלקי, שכן בכל מקרה בהן הכנסות אילו נובעות מעסק, הן אינן פטורות. כך למשל הכנסות מדמי שכירות העולות לכדי עסק (זאת בשונה מפטור שניתן לעולה חדש).

כמו כן הורחב הפטור ממס על רווח הון ממכירת נכסים - על פי סעיף 97(ב) לפקודה, תושב חוזר שמכר נכס, אשר נקנה בחו"ל בתקופה שלא היה תושב ישראל, פטור על רווח ההון בתנאי שהמכירה נעשתה תוך 10 שנים מיום שחזר והפך לתושב בארץ.

בנוסף, יינתן פטור חלקי על רווח ההון הריאלי שנצבר עד לתום תקופת הפטור (קרי מיום הרכישה ועד לתום 10 שנים מיום החזרה לארץ), גם אם הנכס נמכר לאחר עשר השנים הנ"ל.

לייעוץ, שאלות או פגישה בנושא, צרו קשר במייל: [email protected]
או בטל': 04-8526693 או 03-6127446

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - שי מויאל, עו"ד / [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]