חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מדוע הונג קונג מחוזרת על ידי משקיעים רבים מכל רחבי העולם?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עבירות מס ענישה מיסים דיני מיסים מדיניות ענישה

נושא המאמר: מדיניות ענישה בעבירות מס - דיני מיסים - משפט פלילי
מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

24.12.2003
ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il

לאחרונה פסק בית המשפט העליון בתיק רע"פ 2802/03 אלי סדון, אלרום ואח´ נ´ מדינת ישראל, וראה לנכון להקל עם נאשם שהורשע בעבירות מס שונות בכך שהפחית את מכסת ימי המאסר שאותה קבע בית המשפט השלום, שעל הנאשם יהא לרצות במידה שלא ישלם קנה שהושת עליו, בסך 100,000 ₪.
עסקינן במנהל חברות שעסקו בתחום הבנייה, אשר כנגדו וכנגד החברות שאותן ניהל הוגש כתב אישום בגין אי דיווח לרשויות מע"מ, וכן בגין מסירת ידיעות לא נכונות ללא הסבר סביר לרשויות המע"מ, במשך תקופה של שנתיים.

הנאשם ערער על העונש שנגזר עליו על ידי בית משפט השלום, לבית המשפט המחוזי בחיפה אשר דחה את ערעורו ועל כן הוגשה מלכתחילה בקשת רשות הערעור לבית המשפט העליון.

בא כוחו של סדון, המבקש, טען בפני בית המשפט העליון כי הודעתו של מרשו נלקחה ממנו תוך שימוש באמצעים בלתי כשרים מצד נציגי המאשימה, ועל כן חפץ המבקש לחזור בו מהודעתו, ולבטל את הרשעתו בבימ"ש קמא.
על פי הצעת בית המשפט חזר בו המבקש מטענה זו, ובית המשפט העליון קבע כי לאור חזרת המבקש מטענה זו, לא היתה עוד עילה כלשהי למתן רשות ערעור כפי שהתבקשה. גם זאת, נוכח הסכמת ב"כ המדינה, הסכימו שופטי בית המשפט העליון כי תינתן למבקש רשות ערעור אך ורק לעניין מכסת ימי המאסר שאותה קבע בית המשפט השלום כי יהא על המבקש לרצות היה ולא ישולם הקנס שהושת עליו, בסך 100,000 ₪. זו נקבעה על ידי בית המשפט השלום ל- 200 ימי מאסר.


לאחר דיון שנערך בעניין זה, הופחתה מכסה זו לאור טיעוני המבקש בדבר מצבו הכלכלי והאישי הקשה ולאחר שהוברר כי המבקש לא יוכל לשלם את הקנס שהושת עליו וכי ייאלץ לרצות את ימי המאסר האמורים, ל- 100 ימי מאסר בלבד.

חשוב לציין כי נבקש לציין, כי ככלל, לא יקנה בית המשפט העליון רשות ערעור, לאחר שמיצה המערער את זכותו בבית המשפט המחוזי לערעור שבזכות, אלא אם כן עסקינן בטענות כבדות משקל, ובעניינים אשר יש בהם חשיבות ציבורית ומשפטית, אשר מן הראוי כי ערכאה נוספת של ערעור תבחן אותם.

לייעוץ, שאלות או פגישה בנושא, צרו קשר במייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
או בטל': 04-8526693 או 03-6127446

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!