חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הוראות התקנת בריכות מים קטנות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נוער גיל העשרה אהבה לילדים חנוך לנער

נושא המאמר: שנות העשרה המופלאות
מאת: צפורה בראבי   שמור מאמר למועדפים

בס"ד

שנות העשרה המופלאות

שנות העשרה הן המופלאות ביותר. אם בהביטנו בילדים קטנים אנו מתמוגגים. מביטים בהם באהבה ובהנאה ורוצים לחבק. שהרי נוכל רק לתת להם - הם חסרי אונים ולא יודעים הרבה. הרי שבני הנעורים נראים לנו כמהלכים במסלול קסום. מסלול של אפשרויות אינסופיות. נראה שיש להם עולם משלהם. מקום בו המבוגרים מיותרים ופסיעותיהם גסות. כמה ביטויים מרגשים הצמידו למילה "נעורים" – חן נעורים, שמחת נעורים, משובות נעורים, אהבת נעורים, מרד נעורים להט נעורים

אבל איך אנו חשים מול בני הנעורים הפרטיים שלנו? האם אנחנו יודעים ליהנות מנעוריהם התוססים מול עינינו, או אולי מנסים לשטחם ולרדדם כדי שידמו לנו מהר כמה שאפשר? האם אנחנו יודעים ליהנות מהם, לנשום מאוויר הנעורים שלהם, שמכניס רוח חדשה ומלאת תקווה לביתנו? או שמא מזדרזים להופכם למהדורה צעירה שלנו?

הגיל הקסום הזה הינו הגיל שמשנה את העולם. זהו הגיל ההופך את העולם למקום מעניין יותר לחיות בו. למקום מרגש ומלא תקוה. מי שיש בביתו מהזן הזה בודאי חש רצון להיות טוב יותר, מצליח יותר, או כל מיני יותר אחרים.

אבל גיל העשרה מאופיין בעיקר במרד, בוויכוחים אין סופיים עם ההורים, בדעות שלא הכרנו קודם. החוץ נעשב חשוב ומשמעותי בחייהם יותר מהבית. אולי זה הזמן בו הם מתחילים להתחבר עם העולם הסובב אותם, הזמן בו הם נכנסים למעגל רחב יותר ממסגרת המשפחה ובודקים איפה הם בכל הסיפור הזה של עולם מורכב כל כך. וכל העימותים או וויכוחים (אם יש) הינם תוצאה של התהליך, כמין חבלי לידה של ילד ההופך בקרוב לבוגר (שזה רוב שנות החיים) תהליך האורך מספר שנים ובכוחנו אולי להקל ולרפד את דרכם בבדיקותיהם.

יחסינו בתקופה זאת חשובים מאוד, כי נפש בני הנוער רגישה במיוחד. אצל רבים מהם הוסרה מעטפת ההגנה והחיבור המשפחתית והם מעמידים עצמם מול העולם ומעוניינים לצעוד לבד "בלי להחזיק יד".

אנו נוכל להיות כמין מורי נהיגה. להישען אחורה בנחת אבל לא להסיט עינינו ממהלכיהם. להניח להם לנהוג לבד אבל עם הרגל על הברקס ויד המוכנה לאחוז בהגה. לתת אמון ואהבה בלי סוף, אבל לא לרדת מהאוטו.

ילדים זקוקים רק לאוכל ולאהבה, אמר מישהו חכם, את השאר הם מוצאים בעצמם. אוכל איננו שוכחים לעולם לתת להם. כדאי שנזכור גם לתת אהבה ללא גבול, זה החוסן הנפשי שלהם. זה החוסן הנפשי גם שלנו.

www.2all.co.il/web/sites/teilot/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י צפורה בראבי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]