חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אחדות הייחודיות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קבלה שנה חדשה הכוח העליון צוהר

נושא המאמר: מתעוררים לשנה חדשה
מאת: ניב נבון   שמור מאמר למועדפים

מה צופנת בחובה השנה החדשה שבפתח? במה היא תהא יפה ושונה מהשנים שקדמו לה? חודש אלול, בו אנו נמצאים בימים אלה, הוא הסנונית הראשונה שמבשרת את ההתחדשות שעתידה לפקוד אותנו עם תחילת השנה
צנצנות דבש מתוק ומובחר עולות אט אט על המדפים, תפוח ישראלי מקבל שוב מעמד לאומי מיוחד, ורימונים טריים ממלאים את פתחי השווקים. ראש השנה יחול אמנם בעוד מספר שבועות, אבל כבר עכשיו ניתן לחוש באווירת ההתחדשות שמביאה עימה השנה החדשה.
מה צופנת בחובה השנה החדשה שבפתח? במה היא תהא יפה ושונה מהשנים שקדמו לה? ובעיקר, כיצד נוכל לנצל את שעת הכושר ולפתוח דף חדש של חיים מלאי משמעות ושמחה? התשובות – מיד, אבל רגע לפני – הסבר קצר על משמעותו הרוחנית של לוח השנה העברי.
לוח השנה העברי – לוח השנה הרוחני
מי קבע שנים עשר חודשים בשנה, וחילק כל חודש לשלושים יום? מדוע חלים החגים בתאריכים המוכרים לנו? ומהו השורש של אותו לוח שנה עברי, שבו אנו הופכים מתוך הרגל דף בכל יום?
את חגי ישראל ומנהגיו הנהיגו גדולי המקובלים. הם קבעו את החגים כסימנים, המצביעים על החוקים הרוחניים שהם גילו במהלך חקירתם את המציאות הרוחנית. במילים אחרות, לוח השנה העברי הוא קודם כול לוח שנה רוחני.
החג הראשון, או התחנה הראשונה בדרך הרוחנית של האדם, נקרא "ראש השנה". בשלב זה האדם כמו נולד מחדש. הוא מתחיל לשאול: למה דברים קורים כך ולא אחרת? מי מנהל את המציאות? ומהי תכלית הקיום?
הפעם הראשונה שבה אדם שאל שאלות כאלו ודומות להן התרחשה לפני 5,768 שנים בדיוק. שמו של האיש היה "אָדָם", מלשון "אֶדַּמֶּה לְעֶלְיוֹן" (ישעיהו יד, יד). שם זה ניתן לו על שום רצונו לגלות את הסיבות למתרחש בעולם הזה ולהידמות לכוח העליון שמנהל את המציאות, להיות נותן ואוהב כמוהו. אדם נקרא "אדם הראשון", משום שהיה לראשון שגילה את הכוח העליון.
ואיך כל זה קשור ללוח השנה העברי?
מניין השנים בלוח השנה העברי מתחיל באותו גילוי היסטורי, גילוי שהיווה את יריית הפתיחה להתפתחותה הרוחנית של האנושות. שנת התשס"ח שאליה אנו נכנסים בימים אלה, מציינת את 5,768 השנים שחלפו מאז.
בראש השנה הקרוב נחגוג, אם כן, הן את תחילת דרכה הרוחנית של כלל האנושות, והן את ההזדמנות הפרטית של כל אדם ואדם לגלות את סוד החיים.
דברים שיוצאים מהלב
הכמיהה לדעת לשם מה אנו חיים, מכונה בפי המקובלים בשם התעוררות "הנקודה שבלב". מושג ה"לב" מסמל בקבלה את הרצונות האגואיסטיים שבאדם. רצונות אלה הולכים ומתפתחים החל מהרצונות הבסיסיים ביותר – למין, למזון ולמשפחה, ועד לרצונות מפותחים יותר – לכסף, לכבוד ולידע. ה"נקודה שבלב" היא הרצון המפותח ביותר באדם.
כשהנקודה שבלב מתעוררת באדם, היא מפיחה בו רוח חיים חדשה, ונותנת לו אפשרות למימוש עצמי מלא. אולם האדם אינו יודע כיצד לממש את רצונו החדש. "הנקודה שבלב" דורשת מילוי שונה, והאדם אינו מסתפק עוד בכסף, בכבוד או בידע. כעת הוא רוצה לדעת איך לחיות את החיים האלה ולהרגיש שיש להם מטרה.
בדיוק על השאלה הזו עונה חכמת הקבלה. היא פותחת בפני האדם צוהר, דרכו הוא יכול להתחיל להבין את הסיבות למה שקורה בחייו. היא מלמדת אותו כיצד לחיות את חייו מתוך הכרה של חוקי המציאות, ומראה לו כיצד לכוון אותם לטובה.
איך בדיוק?
ממש כמו הכוח העליון
הקבלה היא שיטה לגילוי הכוח העליון שמנהל את המציאות שלנו. הכוח העליון, מסבירים המקובלים, כולו נתינה ואהבה. במהלך לימוד הקבלה האדם מגלה כיצד להידמות לאותו כוח, להיות אוהב ונותן כמוהו. אדם שמפתח את הנקודה שבליבו לרצון שלם לאהוב ולתת לאחרים, משתווה לכוח העליון ומרגיש טוב ותענוג נצחיים. או אז הוא הופך ל"אדם" ברוחניות,ומידַמֶה לעליון.
בסוד ההתחדשות
חודש אלול, בו אנו נמצאים בימים אלה, הוא הסנונית הראשונה שמבשרת את ההתחדשות שעתידה לפקוד אותנו עם תחילת השנה החדשה. הוא רומז לנו על השתוקקות פנימית, חבויה, להיוולד כ"אדם". לכן דווקא עכשיו, רגע לפני שמתחילה שנה חדשה, ניתנת לכולנו ההזדמנות לגלות את סוד החיים ולהתקדם אל חיים מלאי טעם ומשמעות.
www.kab.co.il

www.kab.tv


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ניב נבון שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]