חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לוח דרושים עובדים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קוסם קוסמים

נושא המאמר: קוד אתי לקוסמים
מאת: יאגו הקוסם   שמור מאמר למועדפים

מופעי קסמים מהווים ריגוש מיוחד במינו לקהל מזה שנים רבות, מטרתנו כקוסמים היא להעניק לקהל שלנו שעה קלה של בידור משובח, מתח, מסתורין ואתגר אינטלקטואלי. במאמר הבא אנסה לנסח קוד אתי המציע כללים המגדירים מה מותר ומה אסור לקוסם במהלך הופעת קסמים. הכוונה אינה להכתיב סדרת כללים אלא להציע נקודות למחשבה. יתכן וחלק מהקולגות שלי יסכים רק לחלק מהכללים ויאמץ אותם, ויתכן שאף לא לאחד מהם. איני מתימר להגדיר עבור קוסמים אחרים מה מתאים ומה אינו מתאים להם; המטרה היא לעורר דיון ומחשבה משותפת.

שימוש בקסמים מסוכנים או אלימים
קטעים הכוללים שימוש בסכינים, חרבות או להבים למיניהם מוסיפים דרמה ומתח להופעה, וגורמים לקהל להיות מעורב בה יותר. אפקט של קסם המשלב אש הוא חזק ביותר, יחד עם זאת הקהל שלנו הינו מגוון, אפילו אם ההופעה מיועדת למבוגרים, סביר מאוד שבקהל יהיו ילדים ואנשים רגישים יותר מהממוצע. רוב הקהל יהנה מהריגוש הטמון בקטעים המסוכנים, אך חלק קטן ממנו (במיוחד ילדים), יצא מההופעה עם זכרון רע ואף טראומתי.
דוגמאות מהופעות של קוסמים אותם אני מעריך כבעלי רמה נקצועית גבוהה:
קסם הגיליוטינה בו מוזמן מתנדב מהקהל, ומניח את ידו במתקן דמוי גיליוטינה. כמובן שידו של המתנדב נשארת לבסוף שלמה, אך חלק מההורים והילדים שחוו קטע זה בהופעה - יצאו ממנה עם טעם רע.
חלק ההקוסמים, ובעיקר המנטליסטים, מבצעים קטע בו בתוך אחת משלוש כוסות נייר מוחבא סכין. הקוסם שעיניו מכוסות אמור לדעת באיזו כוס מוחבא הסכין, ולמעוך בידו את שתי הכוסות האחרות. הקסם הזה הוא בפירוש מסוכן! קוסמים רבים נפצעו במהלך הופעה, השאירו את הקהל עם זכרון טראומתי וגרמו נזק לעצמם. אני ממליץ לכל הקוסמים להתרחק מקסם זה כמו מאש (שאגב, גם אותה איני ממליץ לשלב בהופעת קסמים).
קסם בליעת בלון ארוך - זהו קסם מוכר וחביב על קוסמים רבים המופיעים בפני ילדים. אולם לילדים יש נטיה לנסות ולחקות את הקוסם לאחר ההופעה, ולא משנה כמה הם מוזהרים מראש לא לעשות כן. זכור לי שחבר קוסם סיפר לי שלאחר הופעה שלו הוא ראה ילדים המנסים לחקות קסם זה. בלונים, למרות תדמיתם התמימה והילדותית, הם צעצועים מסוכנים ועלולים לגרום לחנק.

הומור פוגעני ומביך
מותר ואף רצוי לשלב הומור בהופעה, אך יש להפעיל שיקול דעת וטעם טוב. אסור שהרצון להצחיק את הקהל יהיה על חשבון מתנדבים או אנשים/ילדים אחרים מהקהל. חישבו על תחושתו של ילד אותו אתם מזמינים לבמה על מנת לעזור לכם, ובמקום זאת אתם מציגים אותו כלא יוצלח אשר אינו יכול לבצע את הקסמים, ודברים נופלים לו מהידיים.
קסמים העושים "צחוק" ממתנדבים הם קסמים דוגמת אלה:
- תחיבת שתי מטפחות במכנסיו של מתנדב והוצאתן כאשר ביניהן קשורים "תחתוניו" של המתנדב.
- הקוסם חובש כובע של ליצן על ראשו של המתנדב ומסיר אותו, בשלב זה כל הקהל (חוץ מהמתנדב) רואה שבתוך הכובע הייתה פומפה של בית שימוש שנשארת על ראש המתנדב.
- מתנדב יושב על כיסא חשמלי אשר מקפיץ אותו בהפעלת שלט רחוק.

שימוש בבעלי חיים בהופעות קסמים
נושא זה עלה לאחרונה לכותרות. אישית אני חובב בעלי חים מושבע וצמחוני מגיל צעיר ואיני מתיימר להיות אובייקטיבי בעניין זה. איו לי ספק שרוב הקולגות שלי הם בני אדם טובים ואין להם שום כוונה להתעלל בבעלי חיים. יחד עם זאת אני מתנגד לשימוש בבעלי חיים לצורך שעשוע ובידור. גם קרקסים ו"פינות הליטוף" למיניהן נופלות באותה קטגוריה.
אני בהחלט מבין כי שליפת יונה מרפרפת מהאויר מותירה רושם חזק ביותר. יחד עם זאת גם אם הכוונה שלכם טובה אינכם יכולים לדעת מה מרגישה חיה אותה אתם מטמינים במקומות מסתור למיניהם. כמו כן חישבו גם על המסר אותו אתם מעבירים לקהל שלכם, שחלקו חובב חיות וסולד מהשימוש אותו אתם עושים בבעלי חיים.

שימוש בשפה נאותה
אחת השיטות הקלות ביותר להצחיק ילדים היא שימוש במילים גסות. מסיבה זו ניתן להבין קוסמים אשר נוקטים בשיטה זו. זיכרו שהקהל שלכם מורכב לא רק מהילדים אלא גם מהוריהם שלא יאהבו את השפה ה"לא חינוכית" הזו.

חלוקה סלקטיבית של הפתעות לילדים
כאשר קוסם מזמין ילד ומשתף אותו בהופעה הוא מעניק לו חוויה מיוחדת במינה. אין צורך לתת לו בנוסף לכך הפתעה. הדבר יוצר קנאה מיותרת בקרב הילדים האחרים. הפתעות מומלץ לחלק בסוף ההופעה, לכל הילדים בצורה שוויונית.

אשמח מאוד לקבל תגובות, הצעות ורעיונות.
יאגו הקוסם - קוסם לילדים ומבוגרים ומנטליסט.

www.allbiz.co.il/business_cat/4/114/22638/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יאגו הקוסם שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]