חיפוש מאמרים

12051 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ביטול פסק דין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מאמרים בריאות טיפול טבעי שמנים

נושא המאמר: כיצד פועלת ארומתרפיה?
מאת: אנאמה מילר   שמור מאמר למועדפים

בגוף האדם, החכם כעין כמוהו, קיים מנגנון טבעי שחשוב לנו עד מאוד והוא מגן עלינו מפני מוות. זהו עיקרון שנקרא: הומאוסטזיס = "כמו קבוע".
אלפי פעילויות שונות מתבצעות בגוף בכל דקה ודקה במטרה לקיים את מצב האיזון. תהליך קיום האיזון ושמירת ההרמוניה הידוע כהומאוסטזיס, מערב בתוכו כל איבר מאברי הגוף וכל תפקוד שבו. חריגה מערכים תקינים עלולה לגרום למוות. בגופנו קיימים מנגנונים מתוחכמים שמטרתם לשמור על מצב של הומאוסטזיס בגוף, למרות שינויים בתנאי הסביבה החיצונית ( כגון שינויים בטמפרטורה ובגובה) לדוגמא: הכליות שומרות על איזון של מים ומלחים.
סימני אזהרה שונים מגינים עלינו מפני סוגים אחרים של חוסר איזון: הצמא מגן עלינו מפני התייבשות, הרעב מפני הגוויעה והעייפות מפני אפיסת כוחות.
תהליכים עדינים נוספים נוטלים חלק ומתבצעים בהסתר בגוף, בלי שייראו ומבלי שנחוש בהם, וכל זאת כדי לקיים את ההומאוסטזיס.
כאשר ההומיאוסטאזיס מופר, מפני שחלה בו פריצה ברמה מסוימת וכאשר אנו מתעלמים מסימני האזהרה הקטנים וממשיכים בחיינו ללא שינוי, התוצאה תהיה בדרך כלל התפרצות סוג מסוים של מחלה.
הרפואה ההוליסטית ככלל והארומתרפיה בפרט, יכולה לעזור לנו לשמור ולהחזיר את מצב האיזון בגוף. ולסייע לנו לשמור על בריאות תקינה ותחושת חיוניות.

שמנים אתריים יכולים לחדור לגוף, למחזור הדם ולהשפיע על הנפש בכמה דרכים:

1. דרך האף וחוש הריח – אנו שואפים פנימה את האדים שעוברים למחזור הדם דרך הריאות ובמקביל פועלים כאיתות שמועבר דרך מערכת העצבים ישירות אל המערכת הלימבית של המוח.
תהליך קליטת הריח מתחיל בנשימה כאשר האוויר נכנס לחלק העליון של האף. בשני צדדי האף, נמצאות שתי רקמות ריר בהן ישנן עשרים מיליון שערות זעירות מעין ריסים, שמתפקדים כקצות עצבים זעירים של חוש הריח. הם קולטני הריח.
הם מתרגמים את הריח למסר עצבי (אימפולס חשמלי) שנע עד למוח.
בגוף האדם ישנם 5 מיליון רצפטורים של ריח ( 1000 מהם מסוגים שונים) זה הרבה יותר מהרצפטורים של טעם וראיה.
לאחר שהשדר מגיע הוא עובר זיהוי, תפיסת הריח והגדרתו. במוח מאוכסנות תיקיות רבות ושונות שמגדירות לנו כל ריח בנפרד ושם יש יכולת להבדיל בין 1000 סוגי ריחות שונים.
לאחר מכן הריח עובר למערכת הלימבית שהיא סדרה סבוכה של מבנים המכונה גם "המוח הישן". (אזור זה היה אחד מאזורי המוח הראשונים להתפתח אצל אבות אבותינו לפני כשבעים מיליון שנה).
לדעתם של המומחים לאנטומיה, ממלאת המערכת הלימבית תפקיד מכריע בהבעת רגשות כגון: הנאה עונג, כאב, כעס, צייתנות קיצונית, פחד, עצב, חיבה רגשות מיניים ועוד.
סיבי עצבים מגיעים ישירות מעצבי חוש הריח אל המערכת הלימבית. בכך ניתן לקבל הסבר אנטומי, כיצד מסוגלים הניחוחות להמריץ את כוח הזכירה, לעורר זיכרונות ואסוציאציות רגשיות מסוימות.
ניחוחות יכולים להעלות רגשות וזיכרונות ביעילות רבה. תגובותינו לניחוחות הם רגשיות יותר משכלתניות ואם ריח מסוים נושא חן בעינינו, אנו יכולים לומר זאת מיד אולם כדי לתארו או לזהותו בוודאות, נזדקק לזמן ומאמצים.
יש לציין כי במוח האנושי ישנו מחסום הנקרא Blood Brain Barrier שתפקידו להגן על המוח מפני חדירת גורמים עוינים. דופנותיהן של הנימיות הזעירות המוליכות את הדם סביב למוח הן בררניות מאוד. מרכיבי תזונה זערערים ומולקולות חמצן מסוגלים לעבור את הדפנות הללו, הרי שמולקולות גדולות יותר, המכילות סמי מרפא ברובם המכריע, אינן מסוגלות לעבור אותן. שיטת הטיפול הרפואי הארומטי מדלגת על מחסום זה בכך שחודרת ישירות למוח באמצעות מערכת חוש הריח.

2. דרך העור – נספגים ועוברים ישירות למחזור הדם
המולקולות שבשמנים האתריים הן קטנות ביותר ומסוגלות לעבור דרך כל שכבות העור המשופעות בנימי דם, ולעבור מהם ישירות, באופן מידי, למחזור הדם.
זו הדרך הכי יעילה ומהירה לטיפול בארומתרפיה.
לכן חשוב תמיד למהול את השמן האתרי בשמן בסיס צמחי כדי למתן את כניסת השמן האתרי לדם.

3. בבליעה – דרך הקיבה השמנים נספגים ועוברים למחזור הדם.
לגבי שיטה זו הדעות בעולם חלוקות. ישנן גישות ששוללות את השימוש בשמנים בבליעה.
וכמובן שישנם שמנים שאסורים לבליעה.

לשאלות נוספות כנסו לאתר.
מאמרים אקדמאיים - מאמרים באנגלית - מאמרים מתורגמים - מאמרים מדעיים - מאמרים רפואיים - מאמרים משפטיים - מאמרים פסיכולוגיה - מאמרים אקדמים - מאמרים בעברית - מאמרים בקרימינוגוליה - מאגר מאמרים - סיכומי מאמרים - מאמרים קולנוע - מאמרים בתקשורת - כתיבת מאמרים - פרסום מאמרים חינם - חיפוש מאמרים פרסום מאמר באינטרנט פרסום מאמר מקצועי פירסום מאמרים מקצועיים מאמרים באתר מאמרים article.co.il

www.metaplim.co.il/anama
קישור לאתר המקור: www.article.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אנאמה מילר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!