חיפוש מאמרים

12030 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מקדמי אתרי אינטרנט ישראלים מעתיקים מרכז חייהם לחו"ל לשם תכנון מס

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חלומות יהדות

נושא המאמר: עולם המסתורין של החלומות
מאת: צפורה בראבי   שמור מאמר למועדפים

בס"ד

האם יש משמעות לחלומותינו? האם החלומות באים כדי להודיע לנו מה יקרה, או שמא מבטאים החלומות את פחדינו, את שאיפותינו? האם מלבד חוויית החלימה יש ערך או עניין בחלומות? אם כן, איך נדע מה פשר החלומות שלנו?

"בעל החלומות" המפורסם ביותר הוא יוסף הצדיק. מרגע שקוראים עליו, מתנהלת כמעט כל המציאות בפרקים הבאים עפ"י החלומות. יוסף חלם שהכוכבים, השמש והירח משתחווים אליו. יוסף חלם ש-11 אגודות שיבולים כורעות לפני אגודת השיבולים שלו. יוסף עורר את כעסם של אחיו שהסבירו את חלומותיו של יוסף כמשאלת לב, מה שהתגלה אחר כך כחלום נבואי כשהאחים ואביו באו אליו למצרים לחיות תחת חסותו.
כשישב יוסף בכלא המצרי פתר את חלומותיהם של סריסי פרעה: שר המשקים ושר האופים. שר האופים נתלה כפי שפתר יוסף. שר המשקים הוחזר לעבודתו עפ"י נבואתו של יוסף.

כשחלם פרעה את חלומותיו על שבע השיבולים השמנות שבולעות את שבע השיבולים הרזות. על שבע הפרות השמנות שבולעות את שבע הפרות הרזות. באר יוסף לפרעה את חלומותיו. ההצלה שבאה למצרים ובכך לבני ישראל בעקבות הפירוש המדוייק של יוסף לחלום, רק מגבירים את תחושת החשיבות הגדולה שנותנים לחלום. כאן גם התקיימו חלומותיו של יוסף עצמו, הוא נעשה האיש החשוב ביותר במצרים אחרי פרעה, אחיו ואביו הזדקקו לו ובאו למצרים לחיות תחת חסותו. כל זה מסעיר ומעורר גם בנו יחס מיוחד לחלומות שלנו.

החלומות שייכים לפן נסתר בחיינו. המסתורין שבחלומות מושך ומרתק. לאחר הקימה מנסים החולמים להיזכר בכל פרט, לשחזר ולשמור בראש כמו חפץ יקר ערך. הרובד החבוי, הנסתר שבחלומות, מעורר עניין בגלל הכפלת המציאות שבו. כאילו קיבלנו שדר מעולמות עליונים. האם זה באמת כך? קשה להאמין שחוויה לילית של חלום מיוחד אין לה שום משמעות. לכן מחפשים פותרי חלומות.

אבל חז"ל מזהירים מפותרי חלומות. לא כל אחד יכול לפתור חלום. הפותר צריך להיות בקיא וירא שמים וכן עם קצת רוח הקודש. צריך סיוע מרוח אלוקים. כך גם אמר יוסף לשר המשקים ולשר האופים לפני שפתר את חלומותיהם: "הלא לאלוקים פתרונים" (בראשית מ,ח)

ומהיכן באים החלומות? חז"ל מסבירים שיש מספר מקורות לחלומות. יש חלומות הבאים מרוח טובה (מהמלאכים), יש הבאים מרוח רעה (מהשדים, ר"ל), יש חלומות הבאים מהרהורי ליבו, יש חלומות הבאים להודיע דבר מה. לא לכל החלומות יש להתייחס. סיבות רבות לחלום. אחד מהם רוח סוערת ונפש רגישה. אחר הוא פחדים המקננים באדם. יש חלומות המגיעים כשליחות להודיע דבר מה. צריך ללמוד להבחין בין החלומות על מנת לדעת אם להתייחס אליהם או להניחם.

"ואמר רבי יוחנן: שלושה חלומות מתקיימים ואלו הם:
חלום של שחרית
חלום שחלם לו חברו
וחלום שנפתר בתוך חלום.
ויש אומרים אף חלום שנשנה" (מסכת ברכות נה)

חלום של שחרית – זהו חלום שחלמנו ממש לפני ההתעוררות, משום כך אנו זוכרים בדרך כלל את רוב החלום. מומלץ להחזיק פנקס ועט ולרשום מיד בקימה את החלום. אח"כ עלולים לשכוח. אחר כך להתארגן מה שצריך בבוקר, ורק אז לקרוא ולנסות להבין ולהשלים פרטים.

חלום שחלם לו חברו – אדם עשוי לחלום חלום הקשור לרעהו. בחלום נאמרים לו דברים. או אולי מזהירים, או רואים דבר מה שקשור לחבר, על כך אמר רבי יוחנן שחלום זה מתקיים.

חלום שנפתר בתוך חלום – זהו חלום שבו אנחנו גם מקבלים הסבר ודברים ברורים למה שיכול לקרות.

חלום שנשנה – חלום שחוזר על עצמו מספר פעמים, כך, שאף אם מתעלמים בהתחלה. אח"כ קשה שלא להתייחס. אם זה משהו רע – זה כמובן, מטריד ומפחיד. אם זה דבר טוב – זה מעורר תקוה. (חלומותיו של פרעה וכן חלומותיו של יוסף חזרו על עצמם.)

אצל חז"ל מוצאים אנו פירוש כמעט לכל דבר, חפץ, או מעשה שנחלם. החלומות מקוטלגים לפי זמן החלום, נושא החלום, הדמות שנחלמה, הפריטים שהופיעו בחלום ומה עשינו עם הפריטים הללו.

לדוגמא: הזכוכית – מלשון זך.
הרואה כלי זכוכית שנשתברו – נעשית בקשתו.
רואה זכוכית – טוב לו
רואה ששברי זכוכית נפלו לפניו – לוקחים ממנו הדברים שאמרו עליו וכל מה שחשבו עליו שונאיו.

במסכת ברכות נה-עי נאמר: "שמואל כשהיה רואה חלום רע אמר "החלומות שוא ידברו" (זכריה י,ב)
וכשהיה רואה חלום טוב היה מתמה ואומר:"וכי חלומות שוא ידברו? והרי נאמר "בחלום אדבר בו" (במדבר יב,ו)"

ובזוהר הקדוש נאמר: "חלום שהוא טוב, צריך לזכרו שלא ישכחנו ואז הוא מתקיים. שאם האדם שוכח חלומו – כך נשכח מעליו מלמעלה ואינו מתקיים."

ואם אתם רוצים חלומות טובים, זכרו:

"ההולך לישון מתוך שמחה – רואה חלום טוב". (רש"י)www.2all.co.il/web/sites/teilot/


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י צפורה בראבי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!