חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קידום אתרים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס אוקראינה מיסוי אוקראינה נדל"ן אוקראינה השקעות אוקראינה

נושא המאמר: מערכת המיסוי באוקראינה -שיטת המס באוקראינה תוך התייחסות ליזם הישראלי במערכת האוקראינית - דיני מסים - מיסוי בינלאומי
מאת: אלי דורון, עו"ד – יפעת גוטמן, משפטנית /    שמור מאמר למועדפים


רומניה, פולין, צ'כיה ובולגריה הן רק חלק מרשימת מדינות מפוארות במזרח אירופה, הנמצאות כעת בעלייה מתמדת בקרב השקעות זרים. נדמה, כי גם אוקראינה, כיום בתהליכי התהוות ועושה לא מעט על מנת למשוך אליה משקיעים זרים.

אם עד לפני מספר שנים אוקראינה הייתה סוציאליסטית, אזי לאחרונה מדינה זו נכנסת לעולם המערבי. אין ספק, כי אוקראינה משקיעה מאמצים עילאיים על מנת להקל על המשקיעים הזרים ולמעשה מציעה מגוון אפשרויות מיסוי וכר פעילות נוח באופן יחסי לגיוס המימון לפעילות במדינה. כחלק מפעילות גיוס משקיעים זרים, לפני כשש שנים, בשנת 2001, החליטה ממשלת אוקראינה לעשות מספר מהלכים וביניהם ניסתה לאתר מקורות תקציביים שלא על ידי מיסים, הקטינה את מסגרת הגירעון בתקציב, קבעה מדיניות כחלק מהתקציב להאצת רפורמות, עודדה את שוקי האנרגיה והקמת עסקים קטנים, העניקה הטבות מס למשקיעים זרים באזורי עדיפות לאומית ונתנה פתרונות לבעיות הסוציאליות. לא מן הנמנע, שהסיבה לעידוד השקעות זרות נעוצה דווקא בעובדה שאוקראינה טרם נכנסה לאיחוד האירופי וברצונה לעשות כן ברבות הימים.

לעניין המיסוי- באוקראינה מס החברות ורווחי התאגידים עומד על שיעור מס של 25%. תשלום מס החברות משולם מדי רבעון. אולם, חברות לחילופין יכולות לבחור במסלול שלמס אחיד. אך חשוב להדגיש, כי בין משלמי מס אחיד יכולים להימנות אך ורק תאגידים, המעסיקים לא יותר מ- 50 עובדים והיקף פדיונם ממכירת התוצרת אינו עולה על מיליון גריבנה ( כ- 200,000$) בשנה.
בנוסף לאמור לעיל, משלם המיסים בוחר לעצמו לשלם את אחד משיעורי המס הבאים:
1. 6% מסכום הפדיון ממכירת התוצרת, שיעור זה יוטל רק במידה ומשולם מע"מ.
2. 10% מסכום הפדיון ממכירת התוצרת, זאת במידה ומע"מ אינו משולם.

בנוסף למס החברות, כמו בכל מדינה, גם באוקראינה קיים מנגנון שלמע"מ, המהווה במדינה זו את אחד המיסים הדינאמיים. אם סך היקף מכירותיהם של התאגידים והיזמים במהלך השנה עולה על סכום של 300 אלף גריבנה (כ-60,000$-ללא מע"מ), הם יצטרכו לשלם מע"מ.

אין זה סוד, כי כיום לכל יזם או משקיע זר, המרכיב והמשתנה החשוב ביותר, הואשיעור המס המוטל על העברת הכנסות אל מחוץ למדינה של מי שאינם תושבים.לכן חשוב לציין, כי שיעור המס באוקראינה עומד על 15%, במידה ולא נקבע אחרת בהוראות הסכמים בינלאומיים. בהקשר זה, ראוי לציין, כי ביום 1.1.07 נכנסה לתוקפה אמנת מס בין אוקראינה לבין ישראל. לאור זאת, החל ממועד זה על הכנסות מריבית, דיבידנדים ותמלוגים חל מס בדרך של ניכוי מס במקור בשעורים הנעים בין 5%-10%.
לסיכום, ניתן לומר, כי אוקראינה נמצאת בימים אלו במצב של שוק מתעורר, טמון בה פוטנציאל רב להשקעה וזאת הסיבה בעטיה משקיעים רבים נוהרים לעברה. אולם לצד ההשקעה, יש צורך לזכור, כי מדינה זו סבלה לא אחת מהתפרצויות אינפלציה, משברים כלכליים, שחיתות במערכות המשפט והממשל ואחוזי אבטלה לא מבוטלים ולפיכך מומלץ מאוד להיוועץ באיש מקצוע המבין את המטריה, טרם ביצוע השקעה שעלולה לרדת לטמיון.

דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק במשפט מסחרי-מיסויי עם סניפים ושיתופי פעולה משפטיים וחשבונאיים בארץ ובעולם.

שאלות לגבי המאמר שלחו למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד – יפעת גוטמן, משפטנית / שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!