חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דודו הקוסם טיפים ליום הולדת שמח

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ארנונה מס עירוני מיסוי עירוני מס מבנה

נושא המאמר: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אסף הופמן עו"ד / eli-doron@taxlawyers.co.il
מאת: החלטת אדם שלא לסיים בנייתו של מבנה – החלטה לגיטימית או תכנון מס מלאכותי לצורך התחמקות מתשלום ארנונה-תקציר עמ"נ 372/06    שמור מאמר למועדפים


עמית ישעיהו (להלן: " המערער") הנו בעליו של בניין בן 2 קומות באזור התעשייה חדרה. כרבע מן הקומה האחרונה אינה מאוכלסת ואינה משמשת איש, והיינה מקור המחלוקת שבין המערער לעיריית חדרה בכל הנוגע לחיובו של הראשון בארנונה.

לטענת המערער, בנייתו של חלק זה טרם הסתיים, ולראייה הוא אינו מאוכלס, אינו מחובר לרשתות החשמל והמים ואף לא ניתן לגביו טופס אכלוס. לפיכך, חלק זה של המבנה אינו בא בגדר "מבנה או בנין", שבגינם יש לשלם ארנונה.

לטענת עיריית חדרה (להלן: " המשיבה"), המערער, באופן מכוון, נמנע מלסיים בנייתו של חלק זה של המבנה, רק כדי להימנע מתשלום ארנונה. להבנתה, מדובר בתכנון מס מלאכותי, שכל תכליתו היא הימנעות והתחמקות מתשלום מס.

ראשית, ביהמ"ש דן בשאלה המתי הופך הנכס לבנין שבגינו ניתן לדרוש ארנונה. לעניין זה נתלה כבוד השופט ש. ברלינר ב" מבחן הפונקציונאליות ", דהיינו, כאשר למחזיק יש את האפשרות הפיזית, המשפטית והמעשית ליהנות מהתועלת הכלכלית של הבניין. בכך מאמץ השופט את פסק הדין בעמ"נ (חיפה) 309/06. בענייננו, סבור השופט, כי נדרשת עוד עבודה בהשקעה ניכרת על מנת להביא את החלק שבמחלוקת לידי מצב שבו המערער יוכל להפיק ממנו תועלת כלכלית כלשהי.שנית, השופט דן בשאלת לגיטימיות פעולת הימנעותו המכוונת של המערער מלסיים את בניית החלק שבמחלוקת, על מנת להתחמק מתשלום הארנונה. לעניין זה סובר השופט, כי הימנעות בעל הנכס מלסיים את בניית המבנה שעה שאין באופק שוכר פוטנציאלי, או מכל סיבה כלכלית אחרת, היינה החלטה לגיטימית. פסיקה זו תואמת את ת"א 2105/96, שם נדונה סוגיית חיוב ארנונה במבנים מסחריים המיועדים להשכרה. במקרה זה, בדומה לענייננו, לא היה שוכר באופק ולכן לא היה טעם להתקדם בבניה. לפיכך נקבע, כי הנתבעות היו רשאיות לכלכל את צעדיהן ולהימנע מהשלמת הבניין, על מנת להקטין או למנוע את חבות המס. גם בת"א 77083/92 נפסק, כי העובדה שהדירה לא הושלמה משיקולים כלכליים היינה החלטה לגיטימית, ולא ניסיון התחמקות מתשלום מס. החלטה דומה אף ניתנה בע"ש 3077/04.

לסיכום, שאלת חבותו של נכס בארנונה נבחנת באמות מידה אובייקטיביות לפי מצב הבית בפועל, ובהתאם למבחן הפונקציונאלי, כפי שהותווה בפסיקה, ולא בהתייחס לתכנוני מס או שיקולים אישיים של בעל הנכס. מכאן, שיש לבחון אם בניית הנכס אמנם הושלמה והדירה ראויה למגורים באופן שיש לראותו כ"בנין", לצורך סמכותה של הרשות המקומית להטיל ארנונה.

דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק במשפט מסחרי-מיסויי עם סניפים ושיתופי פעולה משפטיים וחשבונאיים בארץ ובעולם.

שאלות לגבי המאמר שלחו למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י החלטת אדם שלא לסיים בנייתו של מבנה – החלטה לגיטימית או תכנון מס מלאכותי לצורך התחמקות מתשלום ארנונה-תקציר עמ"נ 372/06 שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!