חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שותפים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אימון אישי פילוסופיה אושר הצלחה

נושא המאמר: למה כשלון הוא הזדמנות להצלחה ? כיצד להפוך כשלון להצלחה ?
מאת: להצליח בכוח המחשבה EIP.co.il   שמור מאמר למועדפים

למה כשלון הוא הזדמנות להצלחה ? כיצד להפוך כשלון להצלחה ?

בהמשך למה שכבר התבאר במאמרים כיצד להפוך שלילי לחיובי ? כיצד להפוך חסרון ליתרון ? וגם כיצד תתעודד ותתחזק מעצם הקושי שיש לך להתקדם ? ועוד, אוסיף נקודה נוספת למחשבה והיא כי כשאתה נתקל בקושי מסוים וכאשר אתה עושה טעות כלשהי, יש כאן בעצם הזדמנות לשיפור עצמי מהיבט נוסף. הנחת העבודה אומרת שמשהו אמיתי לחלוטין ישרוד לעד. תפיסת חיים כלשהי שהיא נכונה בשלמות, לא יהיה שום מצב בעולם שיכול לסתור ולהפיל אותה כפי שכבר התבאר בהרחבה. נמצא אם כן שברגע שאדם עושה טעות כל שהיא זו בעצם אינדיקציה לכך שצורת ההתנהגות שלו אינה מושלמת. נניח לדוגמא שיש לאדם דפוס התנהגות מסוים וצורת פעולה מסוימת לבצע משימה כלשהי. נניח שאותו אדם רוצה לבצע את אותה הפעולה בצורה המושלמת ובצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. ביצוע מושלם אמור להיות כזה שלא יאפשר לשום טעות להתרחש במהלך ביצוע המשימה. דפוס התנהגות וצורת ניהול וחשיבה כלשהי, תהיה מושלמת רק ברגע שלא יהיה שום מצב שתתרחש תקלה בעקבות צורת הניהול וההתנהגות. נמצא אם כן שכאשר מתרחשת טעות וקורת תקלה כלשהי, בעצם לא קרתה כאן רק התקלה הבודדת, קרה כאן משהו שיש לו אמירה נוספת, משהו שבעצם אומר כי צורת הניהול וצורת החשיבה ודפוס ההתנהגות אינו מושלם. נמצא אם כן שהטעות והקושי הוא בעצם מעין התראה וביקורת חיובית שאומרת שצורת הניהול גם במקומות שאנו חושבים שהוא עובד שגם שם צריך לשפר אותו. כשאנו עושים טעות, זו אינדיקציה לכך שאולי אנחנו אמורים לשפר את דפוסי החשיבה שלנו בכלל בצורה רחבה ועמוקה יותר ולא רק לטפל בבעיה הספציפית.

בכל מערכת כאשר מגלים באג כלשהו, זו בעצם אינדיקציה לכך שיתכן מאוד שיש במערכת באגים נוספים שאנחנו לא יודעים עליהם עדיין. ביצוע מושלם אמור להיות ללא שום באג. אם וכאשר אנחנו נתקלים בבאג הראשון, אנחנו יכולים לשער שיש עוד באגים שאנחנו עדיין לא יודעים עליהם. כי אם המנגנון הצליח לגרום לבאג אחד שאנחנו יודעים עליו, נמצא אם כן שהוא לא תוכנן בצורה מושלמת, שהמתכנן לא חשב על כל האפשרויות עד הסוף, מה שאומר שיתכן מאוד שישנם עוד באגים במערכת רק שאין לנו מידע עליהם. אם כן זו הזדמנות טובה לעשות בדק בית נוסף וחדש לליבה של המנגנון ללוגיקה שמאחוריו ולנסות להבין כיצד המנגנון לא הצליח להתמודד במקרה המסוים שקרה וכיצד הבאג והתקלה קרו. כשמערכת פועלת בצורה לא תקינה לחלוטין, אנחנו מטפלים לא רק בסימפטום ובמקרה הספציפי שבו ארעה התקלה, אלא אנחנו עושים בדיקת מערכות כללית עד הרמה של המנגנון הראשי של המערכת.

קיימים אומנם מקרים שבהם באג שקיים במערכת לא יכול לגרור אחריו שיפור של הליבה של המערכת. ניקח לדוגמא תוכנה שאמורה להגדיל את אחוזי הזכייה בלוטו על ידי זה שהיא אמורה להגדיל את ההסתברות וסיכויי הזכייה בניחוש המספרים. התוכנה עצמה לא מתיימרת לגלות את המספר הראשון, אבל מתיימרת להגדיל את סיכויי הזכייה ע"פ חישובים סטטיסטיים כאלו ואחרים. גם אם התוכנה לא תיתן לנו את המספר הראשון עדיין היא תגדיל את ההסתברות שלנו לזכות. בוודאות ישנם מקרים שבהם יכול להיות מצב שזה שהשתמש בתוכנה הרוויח פחות כסף מאשר זה שלא השתמש בה. נמצא אם כן שעל פניו יש בתוכנה באג, כי היא התיימרה להגדיל את סיכויי הזכייה שלנו ואם כן כיצד יכול להיות שזה שלא השתמש בתוכנה הרוויח יותר כסף מאשר זה שהשתמש בה ? במקרה כזה לדוגמא, תקלה כזו שקורת היא לגיטימית לגמרי ולא בהכרח שיש דרך לשפר את המנגנון של התוכנה למרות שקורים מקרים שבהם התוכנה גורמת לאלו שמשתמשים בה להרוויח פחות כסף מאחרים. למה ? כי במקרה הנ"ל התוכנה התיימרה להגדיל את ה"סיכוי" של הזכייה בלבד ואת זה היא עשתה. ברגע של ההגרלה אכן סיכויי הזכייה של אותו אחד שהשתמש בתוכנה היו גדולים יותר מאשר של זה שלא השתמש בה (דבר שניתן לאימות מדעי ע"פ חוקי ההסתברות) . אבל התוכנה לא יכולה להתחייב על כך שהניחוש שלה יהיה נכון כי הוא עדיין רק ניחוש.

בעולמנו לעולם לא יהיה ביצוע מושלם, אך בכל זאת עלינו לשאוף תמיד לביצוע הטוב ביותר שאנחנו יכולים להגיע אליו. כאשר אנחנו נתקלים בבעיה כל שהיא שמנגנון ההתנהגות שלנו יצר, עלינו לנסות להבין מה בליבה של המנגנון גרם לתקלה לקרות. יתכן וישנם מקרים שבהם נראה שאין באפשרותנו לשפר את המנגנון, מקרים שבהם לדוגמא חייב להיות תהליך של ניסוי וטעייה, מקרים שבהם חוקי ההסתברות הם לרעתנו ולא מאפשרים לנו להצליח תמיד. אבל עדיין יש שני דברים שנוכל לגלות. דבר ראשון נוכל לגלות מקרים רבים שבהם התקלה לא היתה הכרחית, מקרים שבהם אילו היינו בונים את המנגנון טוב יותר עם חשיבה קדימה יותר בצורה עמוקה ורחבה יותר אז התקלה הזו ועוד תקלות נוספות לא היו קורות. דבר נוסף מאוד יתכן שגם אם אנחנו חייבים להיתקל בטעויות ובתקלות, עדיין רצוי מאוד שנדע כיצד לטעות בצורה נכונה ובהצלחה וכיצד לטעות כמה שפחות ?. ככה שכל זמן שלא גילינו שהתקלה היתה הכרחית זה אומר שיתכן ויש לנו אפשרות להשתפר לעומק ולרוחב.

אך דע כי אין הדבר אומר שכל תקלה שאתה נתקל בה אתה אמור לפתוח בוועדת חקירה ולהבין מה גרם לתקלה ולשפר את המנגנון, למרות שכמעט בוודאות הליבה של המנגנון אינה תקינה. בגלל שכמות הזמן והמשאבים העומדים לרשותנו אינם בלתי מוגבלים וגם אם הם היו בלתי מוגבלים עדיין יתכן שהאלטרנטיבות טובות יותר ולכן צריך שתהיה לך יכולת תיעדוף ושתדע כיצד לתעדף נכון וכיצד להתמקד בעיקר ?. לעיתים למרות שהתקלה שקרתה מעידה של תכנון לא מושלם של המנגנון שאפשר לה לקרות, בכל זאת מאוד יתכן שהמנגנון עצמו הוא קשור פחות לליבה של הפרויקט כולו. ככה שרצוי יותר להשקיע משאבים בתיקון באגים ובפיתוח של מנגנונים אחרים חשובים יותר מאשר להתמקד ולפתור כל בעיה שעולה בדרכנו.

וכמו תמיד אנחנו רואים כי השלמות היא דרך האיזון והאמצע. מצד אחד לטפל בבאגים בצורה שטחית זו טעות, כל באג דורש הבנה מלאה של מה גרם לו לקרות ולעיתים שיכתוב גם של כל המערכת ושינוי דפוס החשיבה מהקצה אל הקצה. אך מצד שני גם טיפול בכל באג קטן יכול לגרום נזק לפרויקט כולו. צריך שתהיה לך את היכולת להבחין באיזה באג לטפל ובאיזה באג לא. צריכה להיות לך היכולת לדעת עד כמה לטפל בכל באג. ז"א זה לא שאו שמטפלים בצורה מושלמת או שלא מטפלים לגמרי בבאג כלשהו, לעיתים יש איזון אחר שבו באג מסוים מטופל בצורה חלקית בלבד בגלל אילוצים כאלו ואחרים. לעיתים יש מקרים שבו הכרחי לבדוק מה יצר את הבאג אך לא הכרחי לטפל בבאג. הכל כמובן נגזר ממידת ההשפעה של הפעולה הבודדת על התכלית של הפרויקט כולו. בהתאם לרמת ההשפעה של הבאג והמנגנון המפעיל אותו על הדברים החשובים יותר במטרות של הפרויקט כולו, בהתאם לכך יש להקצות משאבים לטפל בו. כשם שצריך לדעת מתי לא לטפל בבאגים שהטיפול בהם יכול לגרום לנזק גדול מהתועלת, כך צריך לדעת כיצד לטפל היטב בבאגים שהתועלת של הטיפול בהם גדולה מהעלות של הטיפול בהם. וכאשר מטפלים בבאג ובכשל כלשהו צריך לדעת לעשות זאת בצורה הטובה ביותר עד הרמה העמוקה ביותר.

לעומת זאת בתכונות שלנו כבני אדם ניתן לומר שכל טעות קטנה כן דורשת ועדת חקירה גדולה. כי כפי שכבר התבאר כל התכונות של האדם קשורות אחת לשניה בצורה מלאה. אין דרך להיות מושלם בתכונה נניח של ריכוז בלי להיות מושלם ג"כ בתכונה של כעס, כי רק שליטה מוחלטת בכעס מסוגלת לאפשר ריכוז מוחלט. ואי אפשר לשלוט לגמרי בכעס בלי יכולת של אופטימיות, כי רק אופטימיות מוחלטת יכולה לבטל את הכעס. ואין דרך להגיע לאופטימיות בלי חשיבה חיובית כי רק חשיבה חיובית גוררת אחריה אופטימיות וכולי. נמצא אם כן כי כאשר יש באג במערכת החשיבה של הבן אדם, בוודאות כל שיפור קטן בכל תכונה כל שהיא יגרור אחריו שיפור בכל שאר התחומים. לכן ברמה האישית כל חסרון הכי קטן בכל תכונה שהיא, הכל משפיעה באותה הרמה על התכלית והליבה של האדם. כל תכונה שאינה חיובית בצורה מושלמת שיש לאדם גורמת לו לחוסר אושר ולפגיעה בתכלית החשובה ביותר בחיים שהיא האושר. לכן חשוב מאוד לטפל בכל דפוס חשיבה והתנהגות גם בדברים שנראים קטנים ושוליים. ובוודאות גם אם נראה לך שאתה מושלם, דע כי יש לך עוד המון להיכן להתקדם. ברגע שאתה מודע לכך שיש לך חסרון כלשהו אפילו משהו קטן מאוד לדעתך, דע כי זה מעיד על כך שיש לך עוד המון טעויות שרק אינך מודע אליהן, כי בוודאות התכונות של האדם קשורות כולן אחת לשניה ואם יש אחת אז יש עוד המון. לכן חשוב מאוד לטפל בכל דפוס חשיבה מוטעה אפילו הקטן ביותר.

לסיכום כשלון הוא הזדמנות לבחינה מחודשת של המערכת, של המטרות של המערכת, של הנחות היסוד שלה, של צורת ההתנהגות ודרכי ביצוע הפעולות. כשלון הוא הזדמנות מצוינת לעשות חושבים ולבדוק את מה שאנחנו עושים, עד כמה המטרות שלנו אכן נכונות, עד כמה דרכי החשיבה שלנו אכן נכונים, עד כמה הם אכן תורמים לתכלית של המטרות העמוקות שיותר שלנו. ככה שבמקום לכעוס כאשר קורת תקלה, אתה אמור לשמוח כי מאוד יתכן שיש כאן הזדמנות לבדיקה מחודשת ולהיות טוב יותר ומוצלח יותר. בהצלחה.

המאמר עסק ב פעולות חיוביות קטנות, ניהול, דפוסי התנהגות, חסרונות, פתרון בעיות, איזון, תכונות, כשלון, חשיבה חיובית, כוח המחשבה ועודמאת להצליח בכח המחשבה EIP.co.il -

למה כשלון הוא הזדמנות להצלחה ? כיצד להפוך כשלון להצלחה ?

תהנה מעוד מאות מאמרים בנושאים אושר, אהבה, הצלחה, שמחה, מודעות, תת מודע, פסיכולוגיה, בטחון / הערכה עצמית, כח המחשבה, פתרון בעיות, כוח הרצון, חשיבה חיובית, פילוסופיה, ניהול ועוד.


קישור לאתר המקור: www.eip.co.il/?key=221


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י להצליח בכוח המחשבה EIP.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!