חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפול CBT - מה זה ולמי זה מתאים?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אימון אישי פילוסופיה אושר הצלחה

נושא המאמר: מדוע לא קיימת שלמות בעולמינו ?
מאת: להצליח בכוח המחשבה EIP.co.il   שמור מאמר למועדפים

מדוע לא קיימת שלמות בעולמינו ?

שלמות. האם קיימת מציאות מושלמת ? האם קיים אדם שמסוגל לתפוש מציאות מושלמת במוחו ? האם אנחנו מסוגלים להיות מושלמים ? האם קיימת שלמות אצל בני האדם מבחינה תיאורטית ?

בגדול אומר שיש שתי סיבות אפשריות שיכולות למנוע היתכנות של דבר. סיבה ראשונה אפשרית היא שהדבר נמנע מצד דבר אחר, סיבה שניה היא שהדבר נמנע מצד עצמו. הסבר: אם השלמות היא נניח להשיג הכל, הסיבה שאנו כבני אדם לא יכולים להשיג הכל היא לא משום המהות של "הכל" או משום המהות שלנו כ"בני אדם", אין שום מניעה בתיאוריה שמישהו ישיג הכל. כי המהות של האדם לא נוגדת את המהות של להשיג הכל. אם כן זהו דבר שנמנע שיהיה מצד דבר אחר, ז"א אדם לא משיג הכל בגלל סיבות חברתיות, יכולת וכיו"ב למרות שבתיאוריה הוא יכול להשיג הכל. דוגמא נוספת היא יכולת של אדם לרחף באוויר, זה דבר שלא יכול להיות, אבל למה זה לא יכול להיות, לא בגלל שמהות האדם או מהות האוויר נוגדות זו את זו אלא משום כוח המשיכה ובעיות של פיזיקה. גם זה דבר שנמנע מצד דבר אחר.

לעומת זאת ישנם דברים שנמנעים מצד עצמם, דהיינו דבר שלא יתכן שהוא יהיה מצד עצמו מצד המהות של אותו הדבר, כי זה יצור דבר והיפוכו במהות של אותו הדבר. לדוגמא לומר על ישות שהיא תכלית החום ותכלית הקור כאחד באותו הזמן והמקום, זה לדוגמא דבר שלא יתכן שהוא יהיה מצד עצמו, כי עצם המהות שלו נוגדת מציאות כזאת. זה משהו שלא יכול להיות גם לא תיאורטית. דוגמא נוספת לדמיין משהו שהוא באותו המקום והזמן תכלית של שני הפכים שונים. זה דבר שנמנע שיהיה מצד עצמו.

השלמות בתכלית כמובן היא להיות דבר והיפוכו, להיות דבר שנוגד את עצמו מצד עצמו באותו הזמן והמקום. למה ? כי בכל דבר אחר קיים חסרון כל שהוא. ז"א גם כאשר משהו הוא התכלית של עצמו, נניח תכלית הקור בצורה מושלמת רק קור, עדיין הוא חסר חום, לכן הוא לא יכול להיות שלמות. השלמות היא מציאות שבה דבר והיפוכו ודבר שנוגד את עצמו מצד עצמו אפשרי, כי אז כל דבר בה אפשרי ולעולם אינה חסרה כלום.

המוח שלנו כבני אדם מוגבל. הוא מוגבל בכך שהוא לא מסוגל אפילו לדמיין מציאות כזו. המוח שלנו מסוגל לתפוש ולדמיין אדם שעף באוויר או מישהו שיש לו את כל הכסף שבעולם, אבל לא מסוגל לתפוש מציאות כל שהיא של שני הפכים שנוגדים את עצמם מצד עצמם ומהותם באותו הזמן והמקום.

לסיכום האם קיימת שלמות ? אולי כן, רק שאנחנו כבני אדם לא מסוגלים לתפוש את השלמות במוחנו המוגבל.

רק שעלינו לזכור כי באפשרותנו להשיג את השלמות של עצמנו, כפי שכבר התבאר למרות שלא ניתן להשיג את השלמות האבסולוטית

המאמר עסק ב מציאות, שכל, פילוסופיה, שלמות, דבר והיפוכו, חשיבה חיובית, כוח המחשבה ועודמאת להצליח בכח המחשבה EIP.co.il -

מדוע לא קיימת שלמות בעולמינו ?

תהנה מעוד מאות מאמרים בנושאים אושר, אהבה, הצלחה, שמחה, מודעות, תת מודע, פסיכולוגיה, בטחון / הערכה עצמית, כח המחשבה, פתרון בעיות, כוח הרצון, חשיבה חיובית, פילוסופיה, ניהול ועוד.


קישור לאתר המקור: www.eip.co.il/?key=151


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י להצליח בכוח המחשבה EIP.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!