חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אנגליה עבור מהגרים ישראלים – מקלט מס או מלכודת דבש???

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אינטיליגנציה מסיכולוגיה

נושא המאמר: אינטליגנציה רגשית
מאת: ד"ר מירה חניק   שמור מאמר למועדפים

האם יש לך תבונה ריגשית במידה שיכולה להשפיע על כך שתצליחי בכל מעשייך? על מה מבוססת בעצם ההצלחה שלך בחיים, בבית, בעבודה? אומר ד"ר דניאל גולמן בסיפרו "אינטליגנציה ריגשית להצלחה בקריירה" (הוצ' מטר): "אנו נשפטים על פי אמת-מידה חדשה: לא רק על פי הכשרתנו ומומחיותנו, או עד כמה אנחנו מבריקים, אלא גם על פי יכולתנו לטפל בעצמנו וזה בזה". לכללים אלה, טוען גולמן, אין כל קשר למה שלמדנו בבית הספר: בוודאי לא למנת המישכל (.I.Q) שלנו. אולם יש לזה קשר לסגולות אישיות כמו יוזמה, אמפתיה, כושר הסתגלות ויכולת לשכנע ולהשתכנע. התכונות של אינטליגנציה ריגשית הן הן שקובעות את ההצלחה בכל תחום בחיים. עני על שאלון זה, וקבלי את ציונך באינטליגנציה ריגשית. האם חלק מן האמירות הבאות נכונות לגבייך? סמני ליד המשפטים הנכונים לגבייך:
1. אני חשה אי נוחות רבה כשצריכה לעסוק במידע חדש או רב.
2. אינני בטוחה באיזה תחומים אני טובה יותר מאחרים.
3. אני מרגישה קושי להתמיד בעבודה קשה אם היא ללא תגמול מיידי.
4. אני מרגישה מוזר במצבים שונים עם אנשים, ולא יודעת מה קורה איתי.
5. לא בטוחה אם אנשים המכירים אותי יגידו שאני ראוייה לאמון.
6. אני נוטה להתעייף בדרך כשצריך להרים פרוייקט גדול.
7. בעבר חלפו לידי הרבה הזדמנויות שלא ניצלתי.
8. אינני יודעת גם כיום לנצל הזדמנויות או לא מזהה אותן.
9. יש אנשים שבגללם פישלתי לא אחת (במשפחה, בעבודה).
10. אני נעצרת מהר יחסית לנוכח תקלות או מכשולים.
11. אינני מאמינה ביכולת שלי לשנות דברים.
12. בעבר ניסיתי ולא הצלחתי לשנות דברים, ולכן לא מנסה יותר.
13. אני מאבדת סבלנות כשאחרים לא עושים דברים בדרך המקובלת עלי, ולפעמים אף מאבדת שליטה.
14. אני מרגישה הרבה פעמים שחייבת להיות "צודקת", אפילו במחיר גבוה.
15. אני מציבה לעצמי מטרות לא מציאותיות ולכן לא משיגה אותן.
16. אני עושה הכל כדי להשיג את מה שאני רוצה, גם אם אחרים ייפגעו מכך.
17. אני מתרגזת הרבה בגלל ביקורת שאחרים מעבירים עלי, או מרגישה שביקורת של אחרים אינה צודקת.
18. אני עובדת בצורה כפייתית, גם על חשבון זוגיות, אהבה או בילויים.
19. אני מרגישה שרצה כל היום "על ריק".
20. אני מרגישה שחייבת תמיד להיראות "טיפ-טופ". לא אצא מן הבית אם לא.
21. אני חושבת שהחיים הם משחק שבו מנצחים או מפסידים. אין באמצע.
22. יש לי בעייה להציג את עצמי בפני אנשים שאני לא מכירה.
23. כשיש עלי לחצים או אילוצים, אני לא מסוגלת לקבל החלטות.
24. יש לי דרכים מסויימות בהן אני מגיבה ומתנהגת, ולא מאמינה שיכולה לשנות אותן.
25. אינני מסוגלת לתת מחמאה למישהו אחר על משהו מוצלח שעשה.

התוצאות ומשמעותן:
אם ענית תשובה חיובית על 16 או יותר מן השאלות:
נראה כי רמת האפקטיביות שלך היא נמוכה למדי, ובהחלט לא מספקת מבחינתך. ייתכן גם כי את מרגישה אבודה, ואין לך כל רמז לגבי הסיבות שכל כך הרבה דברים לא מצליחים לך בחיים. נראה כי את זקוקה לעזרה מסיבית בפיתוח גישה אפקטיבית יותר בחיים. האם את מרגישה שאינך נמצאת בדרך הנכונה לגבי הדברים שאת רוצה להשיג? שאינך מצליחה להזיז דברים? שאנשים פוגעים בך? שאחרים מקבלים קרדיט וקידום בעבודה מעל לראשך, בעוד את מתבזבזת? אם אינך מבינה מה בדיוק קורה איתך, למה זה קורה, ומה לעשות בנידון, נראה כי את בצרות, וזקוקה מיד לעזרה ראשונה. כדאי לחפש עזרה מקצועית כדי לשפר את יכולת ההתבוננות שלך, את ההבנה העצמית והמודעות שלך, ולרכוש כלים לקדם את עצמך בחיים.

אם ענית תשובה חיובית על 10-15 מהשאלות: נראה כי רמת האפקטיביות שלך בחיים היא לא גבוהה
למדי, וייתכן כי את סובלת מכך שהדברים אינם מסתדרים לך כראוי. נראה כי האינטליגנציה הריגשית זקוקה לחיזוק ולשיפור. אנשים שענו בצורה שענית על השאלון, גם חשים שהדברים אינם מסתדרים להם כפי שהם רוצים, ושאינם מבינים מה לא עובד. אם את חשה בדומה לכך, כנראה שיש קשר בין האינטליגנציה הריגשית שלך - לדרך בה את מנווטת (או, בעצם, לא מנווטת) את החיים שלך. נראה כי את זקוקה לשיפור ביכולת לזהות רגשות ולשלוט בהם; בהבנת המצבים הפנימיים שלך ובשליטה על דחפים ומשאבים; בפיתוח מודעות גבוהה יותר למניעים ולצרכים של אחרים; וביכולת להשפיע על אחרים כדי להשיג את מטרותייך.

אם ענית תשובה חיובית על 6-10 מן השאלות: על פי התשובות שענית, נראה כי רמת האינטליגנציה הריגשית שלך נמצאת ברמה דומה לזו של כ- 80% מבין העונים על שאלון זה. אנשים שעונים בדרך כלל כפי שענית על השאלון, הם אנשים המרגישים כי רוב הדברים מסתדרים להם די טוב בחיים: הם נהנים בדרך כלל מיחסים נאותים ומכבוד והצלחה יחסיים במקום העבודה. אולם, יחד עם זה, הם מרגישים ש"חסר משהו חשוב". הדרך בה ענית על השאלון מראה בדרך כלל על מידה נאותה של רגישות אישית, מודעות לרגשות, יכולת שליטה עצמית, הצבת מטרות ועמידה בלחצים, מוטיבציה גבוהה לעשייה ולהישג. וכמו כן, גם על יכולות בינאישיות טובות במודעות לתחושות, צרכים ודאגות של אחרים, מיומנות בהשראת תגובות רצויות אצל הזולת, יכולת השפעה ובניית קשרים מועילה.
יחד עם זה, אם את חשה שמשהו חשוב חסר לך, מעט רעיונות לשיפור לא יזיקו, ובגלל המודעות הגבוהה שלך לעצמך, את תמצאי גם דרך ללמוד ולהשתפר. כמה שיפורים קטנים וליטושים לגבי גישתך לקריירה יוכלו לשפר את איכות החיים שלך לאין ערוך.

אם ענית תשובה חיובית על 0-5 מתוך השאלות: רמת האינטליגנציה הריגשית, על פי תשובותייך היא גבוהה למדי, ובהחלט ראוייה לציון!
מי שעונה בצורה שענית על השאלון, מראה בדרך כלל על מידה גבוהה של רגישות אישית, מודעות לרגשות, יכולת שליטה עצמית, הצבת מטרות ועמידה בלחצים, מוטיבציה גבוהה לעשייה ולהישג.
כמו כן, אנשים שענו כפי שענית על שאלון זה, גם מציגים יכולות בינאישיות גבוהות: מודעות לתחושות, צרכים ודאגות של אחרים, מיומנות בהשראת תגובות רצויות אצל הזולת, יכולת השפעה ובניית קשרים מועילה.


www.haderech.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר מירה חניק שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]