חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפים לבחירת ערסל עם סטנד

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בית מלון נזק מלון נזק רכוש עו"ד תביעות

נושא המאמר: רכושך ניזוק בעת שהייתך במלון? אחריות בעל המלון- מוחלטת!
מאת: אלי דורון, עו"ד ירון טיקוצקי עו"ד (ורו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפיםעבור רובנו חופשה משפחתית במלון אינה אירוע של מה בכך. שהייה בבתי מלון כרוכה בראש ובראשונה בהוצאה כלכלית כבדה עבור משפחות, ובנוסף לכך נילווים אליה גם שיקולים ותיכנונים רבים אשר עלינו לבצע מבעוד מועד כדוגמת אישורים ממקום העבודה וכיוצב'. אלא שלעיתים חופשה מיוחלת ומתוכננת היטב מסתיימת במפח נפש רכושי. אירוע של גניבה, למשל, יהרוס, בלי צל של ספק, לך ולמשפחתך, את קסם החופשה, בה השקעתם ממיטב כספיכם ומרצכם. ככל הנראה מתוך כך, המחוקק הטיל אחריות כבדה על בית מלון לגבי נכסי האורח שנמצאים בבית המלון.

סוגיית אחריותו של בית מלון (לרבות פנסיון ובית אירוח אחר) לפצות אורח בגין נזקים שנגרמו לרכושו מוסדרת בסעיף 12 לחוק השומרים, תשכ"ז 1968. בהתאם לסעיף זה דינם של נכסים של אורח הנמצא במלון כדין "שומר שוכר". הדיבור "נכסים הנמצאים במלון" פורש בפסיקה בצורה רחבה ככולל את כל שטחי המלון המיועדים לשימושם של אורחי המלון ובהם- מסעדות, ברכת שחיה, מגרשי ספורט, מגרש החנייה וכיוב'. עוד נקבע בפסיקה כי יש לראות בחוק כמטיל על בעל מלון אחריות מוגברת של שומר שכר מדרגה ראשונה. דרגת אחריות זו מפורשת כ "אחריות מוחלטת"- ופוטרת את המחזיק למעשה רק המקרי אונס בדרגה חמורה וכוח עליון.

למעשה, המחוקק פוטר את בעל המלון מאחריותו רק אם לא ניתנה לו הודעה על אבדן הנכס או על נזקו תוך זמן סביר לאחר שנודע על כך לאורח או שהיה עליו לדעת על כך. הווה אומר כי לגבי בעל מלון – אחריותו לנזקים שנגרמים לנכסים היא רחבה יותר וכמעט מוחלטת שכן אין הוא יכול לצאת ידי חובתו בטענה כי הנזק נגרם עקב תוצאות שלא היה עליו לחזותם מראש ו/או במקרה שהמטרה לשמור על הנכס היתה טפלה למטרה העיקרית של החזקתו, אם הנזק נגרם שלא ברשלנותו.

יובהר כי בהתאם לחוק אחריות מיוחדת זו של בעל המלון חלה על הנכסים השיגרתיים של אורחים במלון ואינה מתפרסת על חפצי ערך. בהתאם לחוק באם עסקינן בנכסים מסוג- כספים, ניירות ערך או חפצי ערך אחרים, הרי שלמלון לא תהא אחריות כלפיהם אלא אם הודיע עליהם האורח לבעל המלון ומסרם, לפי דרישתו, להחזקתו.


דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק במשפט מסחרי-מיסויי עם סניפים ושיתופי פעולה משפטיים וחשבונאיים בארץ ובעולם.

שאלות לגבי המאמר שלחו למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד ירון טיקוצקי עו"ד (ורו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!