חיפוש מאמרים

11800 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
היבטי מיסוי בעסקאות נדל"ן

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רשות המסים מס הכנסה עו"ד מס הכנסה מע"מ

נושא המאמר: תשלום בסך 20,000 ₪ בלבד במקום דרישה של 2,000,000 ₪ מצד רשויות המס
מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אלי דורון / eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

בהסכם פשרה שנחתם לאחרונה עם נציגי מס הכנסה בחיפה, הוסכם כי איכר קשיש ישלם למס הכנסה 20,000 ₪ וזאת במקום דרישה מקורית של פקיד שומה חיפה לתשלום של כ- 2,000,000 ₪ בגין כ- 20 שנות מס אשר בגינן הוצאו לנישום שומות, בהעדר דו"ח (04).

הנישום (אשר יוצג על ידי משרדנו בחיפה), הגיע למשרד מספר ימים לפני שהמדינה השלימה את הליכי הגביה הקשים שנקטה כלפיו. המדינה ביקשה ואף כמעט ממשה את כוונתה באמצעות הוצאה לפועל, למכור את כל אדמותיו של האיכר במכרז. כאשר פנה הנישום למשרדנו, היו הליכי המכרז למכירת האדמות הנ"ל, מצויים בשלב מתקדם וכל שנותר היה להכריז על זוכה !!!

משרדנו פנה למשרדי מס הכנסה בחיפה על מנת להעמידם על טעותם, בטענה כי אין כל סיכוי כי הנישום הקשיש הגיע בכל שנות עבודתו לנטל מס כלשהו, אך משהפנייה נפלה, בשלב ראשון, על אוזניים ערלות, נאלץ משרדנו לפנות לבית המשפט.

בבית המשפט המחוזי ניתן בשלב ראשון צו מניעה האוסר על המדינה להמשיך בהליכי ההוצאה לפועל, עד לדיון בתביעה בתיק העיקרי. הטענה היתה כי הנישום הנו איכר פשוט המגדל בעיקר עגבניות על שטח מצומצם של כשני דונם בלבד, וכן ברשותו עדר בקר קטן.

הפנייה לבית המשפט הראתה, באמצעות תחשיב כלכלי שצורף אליה, כי אין כל סיכוי של ממש שהנישום הגיע לנטל מס כלשהו במשך שנות המס שבהן פעל, וכי השומות שהוצאו לנישום בהעדר דוחות (04) כה מופרכות ומופרזות עד כי הדבר גובל בגזל של ממש של רכושו (כך היה מכל מקום אילו הצליחה המדינה למכור את כל אדמותיו של הנישום).


הטעם הפרוצדוראלי לקבלת התביעה והבקשה לצו מניעה היה כי ממילא מוטלת החובה על פקיד השומה לקבל את דו"חותיו של הנישום, גם אם אלו הוגשו באיחור, ולראות בהם כהשגות על השומות שהוצאו בהעדר דו"ח. יתרה מזאת, לאחר תיקון סעיף 150(ב) לפקודה היה יכול פקיד השומה אף לקבל את הדו"חות ולא לראות בהם כהשגה על השומות שהוצאו, אלא כדו"ח שהוגש באחור, ולרשום אותו כזה תוך התחשבות בנסיבות המיוחדות שהובילו לאחור בהגשת הדו"ח.

אין בפקודה הוראה מיוחדת בדבר הליך המאפשר תקיפת החלטה מינהלית בדבר סירוב לקבל השגה לרישום ולטיפול, ומשום כך הדרך היחידה הפתוחה בפני נישום הנתקל בסירוב שכזה הנה פניה לבית המשפט, בעתירה התוקפת את החלטת פקיד השומה. בית המשפט האזרחי מוסמך לתת סעד הצהרתי בעניינים הנוגעים לתחום המשפט הציבורי, גם אם מדובר בפעולה מינהלית שלטונית, כעולה מס' 75 לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), תשמ"ד-1984.

במקביל לצו המניעה שניתן ובעקבותיו, הושג בסופו שלדבר הסכם בין הנישום לבין רשויות המס, במסגרתו נקבע כי השומות שהוצאו לנישום, בהיעדר דו"חות, מבוטלות, ואולם על אף העובדה שסביר להניח כי הנישום לא הגיע, במשך תקופת פעילותו, להכנסה החייבת במס, הרי שבשל מחדליו של הנישום והזנחת הדברים על ידו, אשר באה לידי ביטוי בהמנעותו מהגשת דו"חות בשנות פעילותו הרלוונטיות, על הנישום לשלם בכל זאת, סך של 20,000 ₪ וכן סכום כלשהו בגין הוצאות הליכי הגבייה שהחלו להנקט כנגד הנישום.


לשאלות: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אלי דורון / eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!